Richard Dreyfuss krzyczy w Cabot Theatre w Beverly – NBC Boston

Teatr w Beverly w stanie Massachusetts przeprasza po odwołaniu specjalnego pokazu „Szczęk” – w związku z zarzutem, że aktor Richard Dreyfuss brał udział w transfobicznej, mizoginistycznej, homofobicznej i seksistowskiej tyradzie.

Cabota Teatr oświadczył, że weźmie na siebie pełną odpowiedzialność za sobotnie wydarzenie „Wieczór z Richardem Dreyfussem + pokaz jazzowy”.

Odwiedzający twierdzą, że ich bilety kosztują około 300 dolarów za sztukę i nie kupili tego, czego oczekiwali. Zamiast tego byli zniesmaczeni, gdy Dreyfus zaczął używać mowy nienawiści, która dyskredytowała kobiety w filmie, ruch #MeToo i prawa LGBTQ.

Sytuacja pogorszyła się i nabrała tempa, gdy Dreyfus wypowiedział się na temat Barbry Streisand, przedstawiając – jak określił to The Hollywood Reporter – „wielkie pomysły” na temat osób transpłciowych i krytykując wytyczne rozdania Oscarów dotyczące włączenia społecznego i różnorodności.

Sarah Hawke i jej partnerka Joanna Hoffman powiedziały „Boston Globe”, że wyszły, gdy Dreyfus wyraził swoją niechęć do rodziców transpłciowych.

To doświadczenie sprawiło, że publiczność poczuła się niekomfortowo, a wiele osób opuściło wydarzenie, w tym Sarah Hawke i jej partnerka Joanna Hoffman. Bostoński Glob Że to coś osobistego.

„Jestem queer, nie jestem binarna. To dla mnie coś osobistego” – powiedział Hawke. „To jeden z tych momentów, kiedy czujesz się, jakbyś był poza ciałem. To było przerażające.”

Cabot wydał częściowo oświadczenie, w którym stwierdził: „Komentarze wyrażone przez pana Dreyfusa nie odzwierciedlają wartości włączenia i szacunku, które wyznajemy jako organizacja… Bierzemy pełną odpowiedzialność za to, że nie czekamy z niecierpliwością na kierunek, w jakim rozmowę i dyskomfort, jaki spowodowała dla wielu klientów.”

Teatr stwierdził, że rozmawia z ludźmi o swoich doświadczeniach i stara się uczyć, jak realizować swoją misję, aby zapewnić ludziom lepszą zabawę, jednocześnie edukując i inspirując społeczność.

Dreyfus, którego kariera nabrała rozpędu po zagraniu biologa morskiego w hicie kinowym z 1975 roku, jeszcze wiele lat temu nie był ulubieńcem fanów.

W ostatnich latach Dreyfuss poczynił inne podobne uwagi, m.in. w zeszłym roku w jednym z odcinków programu PBS Firing Line, w którym stwierdził, że zasady Akademii Filmowej dotyczące treści „sprawiają, że chce mi się wymiotować” – donosi „The Globe”.

Przedstawiciel Dreyfussa nie odpowiedział jeszcze na prośby o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *