„Rok wyników” Marka Zuckerberga w Meta przełożył się na najwyższe stanowiska w firmie, a nieefektywni wiceprezesi wkrótce zostaną zwolnieni

Nikt nie jest bezpieczny przed ciągłymi pomiarami wydajności dyrektora generalnego meta, Marka Zuckerberga, nawet najwyższa kadra firmy.

Od zeszłego roku Meta zatrudniała armię 300 wiceprezesów, którzy obecnie zajmują pięć poziomów stażu pracy, które są głównymi celami cięć w wynikach Juke. Znawca biznesu W raporcie przytoczono trzy osoby posiadające wiedzę o firmie. Business Insider zauważył, że w poprzednich latach Meta miała połowę wiceprezesów, a Zuckerberg podobno chce zmniejszyć tę liczbę do 250.

Zabójstwa wiceprezesa mają miejsce po tym, jak Zuckerberg po raz pierwszy ogłosił rok 2023 „rokiem wyników” w lutym ubiegłego roku, co według BI spowodowało w tym roku ponad 20 000 zwolnień. Widząc, że pracownicy „pracują lepiej i szybciej”, Zuckerberg wprowadził zmiany na stałe i obiecał „szczuplejszy” system operacyjny z bardziej płaską hierarchią.

Meta opiera się na okresowych przeglądach wyników i formalnych rocznych przeglądach wyników, zwykle przeprowadzanych w pierwszym kwartale, aby pomóc zidentyfikować wiceprezesów, którzy mogą pozostawać w tyle. VP, którzy nie dorównują swoim rówieśnikom, prawdopodobnie otrzymają topór w procesie zwanym „rankingiem stosu”.

Wiceprezesi są również pod lupą swoich przełożonych, którzy zgodnie z przepisami firmy mają obowiązek oznaczać od 10% do 12,5% swoich raportów jako niewykonalnych. Taka taktyka może prowadzić do objęcia tych pracowników programem poprawy wydajności, a następnie zwolnienia.

Rzeczniczka Meta odmówiła komentarza Powodzenia W lutowym poście na Facebooku Zuckerberg opisał zarobki Meta i stwierdził, że jego „efektywny rok” zmian stanie się „stałą częścią naszego działania”.

Miary produktywności Zuckerberga wyraźnie kontrastują ze wzrostem Meta wynoszącym 20–30% każdego roku. Ale odkąd Meta rozpoczęła w zeszłym roku zwolnienia, nie przestała i dołączyły do ​​niej inne duże firmy, w tym Google, Microsoft i Tesla. W zeszłym roku zwolniono łącznie 250 000 pracowników technicznych. zwolnienia.fyi.
W zeszłym roku inwestorzy wynagradzali ryzyko Zuckerberga związane z dużymi redukcjami stanowisk pracy. Jest kilku badaczy Doceniany Wysiłki dyrektora generalnego, w tym Moffetta Nathansona, są uczciwe w notatce badawczej napisał: „Pan Zuckerberg jest kapitalistą.

Zapisz się do arkusza danych, naszego codziennego biuletynu na temat branży technologicznej. Zarejestruj się za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *