Rosja najechała na Ukrainę i zaatakowała Mariupol z Morza Azowskiego

Widok budynku mieszkalnego zniszczonego przez rosyjski ostrzał 16 marca w Magari

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA mówi, że siły ukraińskie od kilku dni próbują odzyskać terytorium Rosjanom. „Może i wola” Aby to zrobić.

Oto stan gruntu:

Kontratak w pobliżu stolicy: Wydawało się, że na północy i zachodzie Kijowa trwa ukraińska kontrofensywa Nieco zaawansowaneWpływa na rosyjskie próby okrążenia stolicy i zagraża zdolności sił rosyjskich do repatriacji wysuniętych jednostek pojawiających się na północ od miasta.

Makarów: Jednym z takich obszarów jest strategiczne miasto Makariv, położone 48 km na zachód od Kijowa. Po kilkudniowych walkach siły ukraińskie Odzyskałem kontrolę Miasto, poinformowały we wtorek siły zbrojne Ukrainy we wpisie na Facebooku. CNN nie mógł potwierdzić twierdzenia. McCarthy poniósł znaczne szkody w rosyjskich nalotach Wideo Pokazuje rozległe zniszczenia. Jeśli siły ukraińskie Aby skonsolidować ich kontrolę W Makari siłom rosyjskim trudniej będzie bronić zachodnich podejść do Kijowa, a następnie przepychać się dalej na południe.

Na północ od Kijowa: Są też oznaki obecności sił rosyjskich Cierpiali na niepowodzenia Na terenach na północ od Kijowa, które utrzymywali prawie od początku inwazji. A Krótki film CNN pokazało wojska ukraińskie stacjonujące w mieście Mochun, około 20 mil (35 km) na północ od stolicy. Ukraiński film z drona został uziemiony w weekend Pokazano Tarcza rosyjska została zniszczona na tym samym terenie.

Powodzie rzeki Irfin: Zdjęcia satelitarne pokazane w poniedziałek Rosnące powodzie Od rzeki Irbin. CNN donosiło wcześniej, że tama na rzece Dniepr zalała dorzecze rzeki Irbine i jej dopływy. Ta rzeka jest ważna dla rosyjskiego postępu w kierunku Kijowa; Gdyby Rosjanie nie mogli jej przekroczyć, nie byliby w stanie zdobyć Kijowa od zachodu. Nie jest jasne, w jaki sposób zapora została zalana: czy bramy zostały celowo otwarte przez Ukraińców, czy też została zaatakowana przez wojsko.

Porotianca: Około 20 km na północ od Makari znajduje się miasto Porodianka, które od początku kampanii zostało zdobyte przez siły rosyjskie i czeczeńskie. Jeśli Ukraińcy Wziąć Porodiankę, Forwardowe jednostki rosyjskie mogą być odłączone. Pole bitwy jest płynne, a Rosjanie mogą odwrócić ostatnie straty. Ale jeśli Ukraińcy zdobędą Makari i rozszerzą swoją kontrolę nad regionem, ucierpią rosyjskie pozycje między miastem a Kijowem, co dodatkowo blokuje cel, jakim jest wypchnięcie na południe poza autostradę wschód-zachód, aby otoczyć stolicę.

Chersoń i Mikołajów: A Powiedział wysoki rangą urzędnik obrony USA Ukraińcy walczą Wycofaj południowe miasto Gerszon, a także odepchnij siły rosyjskie z północno-wschodniej części Mikołajowa i odbuduj je na południe od miasta. Urzędnik ostrzegł, że Stany Zjednoczone nie mogą powiedzieć, czy posunięcie to było częścią „większego planu działania” dla Ukraińców, ale nazwał ukraińską obronę „szybką” i „aktywną”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *