Sędzia odrzuca próbę Trumpa opóźnienia ugody w sprawie Carroll w wysokości 83 milionów dolarów

Pisarz E. W czwartek sędzia federalny odrzucił wniosek Donalda Trumpa o opóźnienie wykonania wyroku na kwotę 83,3 mln dolarów należnego Jeanowi Carrollowi., Znaczy Trumpa Masz czas do poniedziałku na wniesienie kaucji lub wpłatę pieniędzy do sprawy.

Były prezydent i kandydat Partii Republikańskiej do Białego Domu w 2024 r. starał się odroczyć płatności znacznych grzywien, które jest winien w związku z dwiema niedawnymi porażkami na sali sądowej w Nowym Jorku, przez co może stanąć w obliczu poważnego kryzysu gotówkowego.

W styczniu ława przysięgłych nakazała Trumpowi zapłacić Carrollowi 83 miliony dolarów za zniesławienie, a w zeszłym miesiącu zakończył się odrębny proces w sprawie oszustwa cywilnego, w którym sędzia nałożył karę w wysokości co najmniej 450 milionów dolarów.

Orzeczenie w sprawie Carrolla stanie się ostateczne w poniedziałek i Trump musi zatrzymać pieniądze w gotówce lub obligacjach, aby uniknąć egzekucji w ramach odwołań. Prawnicy Trumpa złożyli wniosek o opóźnienie wydania orzeczenia lub zezwolenie mu na wniesienie kaucji stanowiącej co najmniej „część kwoty wyroku” na czas jego apelacji.

Sędzia Trump nie zwleka z nałożeniem kary finansowej, ale na razie pozwala synom pozostać w firmie

Prawnicy Trumpa złożyli wniosek w środę Prośba Carroll odracza płatność wyroku w terminie trzech dni roboczych od wydania przez sąd orzeczenia w sprawie wniosku. Wymaganie od Trumpa wniesienia kaucji „lub innego zabezpieczenia” przed nakazem sądowym „zagraża nałożeniem nieodwracalnej szkody w postaci znacznych kosztów (które mogą, ale nie muszą, zostać odzyskane)” – napisali.

Sprawa Carrolla była nadzorowana przez sędziego okręgowego USA Lewisa A. Kaplan odrzucił tę prośbę w czwartek po południu. W krótkim oświadczeniu Kaplan odrzucił twierdzenia Trumpa dotyczące kosztów, pisząc, że jego strona nie wskazała, jakie wydatki mógłby ponieść, gdyby musiał wpłacić kaucję.

Kaplan zasugerował także, że „obecna sytuacja” Trumpa jest jego własną winą, jak napisał od 26 stycznia – czyli od dnia, w którym ława przysięgłych nakazała mu zapłacić Carrollowi 83 miliony dolarów – aby uporządkował swoje finanse, wiedząc, że więź może się rozwinąć. Mimo to Kaplan kontynuował, a Trump poprosił o przerwę między swoimi wnioskami poprocesowymi 25 dni po wydaniu orzeczenia.

Adwokat Carol, Roberta Kaplan, odmówiła komentarza w sprawie postanowienia sędziego. (Kaplan i sędzia nie są ze sobą spokrewnieni.) Adwokat Trumpa, Alina Hubba, nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Pisarka Carroll oskarżyła Trumpa w 2019 roku o napaść na tle seksualnym kilkadziesiąt lat temu. Trump stanowczo zaprzeczył jej zarzutom i publicznie ją skrytykował, wnosząc przeciwko niej dwa pozwy cywilne.

Zegar tyka, aż Trump wyemituje obligacje o wartości pół miliarda dolarów

Trump jest blisko kolejnej nominacji prezydenckiej Republikanów i rewanżu z prezydentem Bidenem. Prowadzi kampanię przeciwko czterem sprawom karnym, w tym jednej w Nowym Jorku, która rozpocznie się w tym miesiącu.

Trump próbował opóźnić egzekucję kwoty ponad pół miliarda dolarów, którą był mu winien w sprawie Carrolla, w następstwie odrębnego pozwu cywilnego złożonego przez prokurator generalną Nowego Jorku Letitię James (Niemcy). Oskarżył go i inne osoby o popełnianie przez lata oszustw finansowych, a sędzia Sądu Najwyższego Nowego Jorku Arthur Engoron nakazał mu zapłacić co najmniej 450 milionów dolarów kary.

Trump zwrócił się do sędziego sądu apelacyjnego o opóźnienie wykonania decyzji Engrona lub umożliwienie mu wpłacenia kaucji w wysokości 100 milionów dolarów zamiast pełnej kwoty. Sędzia sądu apelacyjnego odrzucił jego wniosek i oczekuje się, że wkrótce sprawę rozpatrzy pełny skład.

W przypadku Carrolla prawnicy Trumpa starali się utrzymać orzeczenie, twierdząc, że jego wnioski poprocesowe „znacznie zmniejszą, jeśli nie wyeliminują” kwotę, którą jest winien.

Trump starał się przyspieszyć decyzję Kaplana w tej sprawie, prosząc o podjęcie decyzji do ubiegłego poniedziałku. Kaplan odmówił, pisząc w porządku z tego dnia: „Decyzja zostanie wydana tak szybko, jak to rozsądnie możliwe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *