Senat. Plan podróży Boba Menendeza do Egiptu był „dziwny” – wspomina pracownik podczas przesłuchania w sprawie przekupstwa

Plany senatora Boba Menendeza dotyczące podróży do Egiptu i Kataru w 2021 r. były „dziwne” – zeznał pracownik Senatu w dochodzeniu dotyczącym przekupstwa w następstwie dyrektywy Demokratów. Egipt zostaną uwzględnione w procesie.

Sarah Arkin, starsza pracownica Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, zeznawała w poniedziałek jako świadek rządowy w dochodzeniu dotyczącym łapówek wartych setki tysięcy dolarów. Złoto oraz płatności rzekomo dokonane na rzecz senatora w zamian za świadczenia, które rzekomo zapewnił trzem biznesmenom z New Jersey w latach 2018–2022.

Jego rzekome przysługi obejmują: Niewłaściwe ciśnienie Urzędnik Departamentu Rolnictwa mający na celu ochronę monopolu na lukratywne świadectwo halal przyznane biznesmenowi przez rząd egipski.

Później, jak twierdzą prokuratorzy, pomógł wybitnemu deweloperowi z New Jersey, zabiegając o przychylność rządu Kataru, aby biznesmen mógł zawrzeć lukratywną umowę z katarskim funduszem inwestycyjnym.

Oprócz zarzutów o przekupstwo, oszustwo, wymuszenia i utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości Menendez został również oskarżony o działanie w charakterze zagranicznego agenta dla Egiptu.

Menendez i dwóch biznesmenów, którzy rzekomo go przekupili, przyznali się do winy. Trzeci Zeznawał już na początku procesu Wkroczyłem w siódmy tydzień. Kiedy jesienią ubiegłego roku Menendez został postawiony w stan oskarżenia, zajmował potężne stanowisko w Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, z którego wkrótce zrezygnował.

W swoich zeznaniach Arkin powiedział, że Menendez poprosił pracowników Senatu, aby skontaktowali się z osobą z ambasady egipskiej, ponieważ planują oni tygodniową podróż do obu krajów, mimo że takie wycieczki są zwykle planowane za pośrednictwem Departamentu Stanu i Stanów Zjednoczonych. Oficerowie.

Chociaż zagraniczne ambasady są rutynowo powiadamiane o podróżujących w ich stronę legislatorach amerykańskich, Arkin uznał za niezwykłe planowanie podróży senatora USA w powiązaniu z zagraniczną ambasadą.

Arkin powiedział później, że Menendez był „bardzo zdenerwowany” po tym, jak poskarżył się, że dwóch Egipcjan, w tym ambasador Egiptu, poinformowało egipskich urzędników, że „Menendez w żadnym wypadku nie spotka się z prezydentem Egiptu podczas podróży”. Powiedział, że powiedziano mu, że senator nie chce jechać w tę podróż.

Zeznał, że powiedział Menendezowi, że nie jest do końca prawdą, że powiedział komukolwiek, że nie spotka się z egipskim prezydentem, i że nie używał ostrych słów w rodzaju „w żadnych okolicznościach”, aby odmówić spotkania się z takim prezydentem. .

Arkin powiedział, że inny pracownik Senatu zaangażowany w planowanie podróży napisał do niego, że „cała ta sprawa z Egiptem jest taka dziwna”.

„To było dziwne” – powiedziała. Arkin zapewnił, że „nie jest idiotą” i „nie powiedziałby czegoś takiego”, mówiąc, że senator „w żadnych okolicznościach” nie spotka się z zagranicznym prezydentem kraju ważnego dla Stanów Zjednoczonych.

Zapytane przez zastępcę prokuratora USA Daniela Richenthala, żonę Argina Menendeza: Nadine Menendez„Próbowała zaangażować się w planowanie” i miała „wiele pomysłów” na temat tego, co chce robić podczas podróży.

Nadine Menendez również nie przyznała się do winy w sprawie, ale na rozprawie Odłożony Aby mogła wrócić do zdrowia po operacji raka piersi.

Wychodząc z sądu w poniedziałek, Menendez powiedziała, że ​​Arkin mogła pojechać w tę podróż, gdyby chciała, ale „zdecydowała się nie jechać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *