Senat uchwalił ustawę o polityce przemysłowej o wartości 280 miliardów dolarów przeciwko Chinom

WASZYNGTON — Senat uchwalił w środę obszerną ustawę o wartości 280 miliardów dolarów, mającą na celu zbudowanie amerykańskiej przewagi produkcyjnej i technologicznej w stosunku do Chin.

Ustawodawstwo odzwierciedlało niezwykły i rzadki konsensus w spolaryzowanym Kongresie na rzecz opracowania długoterminowej strategii w celu rozwiązania narastającej rywalizacji geopolitycznej z Pekinem. Siła techniczna i militarna.

Udało się w dwupartyjnym głosowaniu 64 do 33, z 17 Republikanami głosowało za. Konkurencja handlowa i militarna z Pekinem — a także obietnica tysięcy nowych miejsc pracy w Ameryce — radykalnie zmieniły dawną ortodoksję partyjną, tworząc sojusz między Republikanami i Demokratami, którzy kiedyś unikali rządowej interwencji na rynkach. Korporacje federalne.

„Rząd żadnego kraju – nawet tak silnego państwa jak nasz – nie może stać z boku” – powiedział w wywiadzie senator Chuck Schumer, demokrata Nowego Jorku i przywódca większości, który pomógł wprowadzić ten środek. „Myślę, że to będzie wielka zmiana”.

Ustawa zostanie następnie rozpatrzona przez Izbę, gdzie oczekuje się, że zostanie uchwalona przy wsparciu republikanów. Prezydent Biden, który popierał pakiet od ponad roku, mógłby go podpisać już w tym tygodniu.

Projekt ustawy, będący połączeniem polityki gospodarczej i polityki bezpieczeństwa narodowego, zapewniłby 52 miliardy dolarów w postaci subsydiów i dodatkowych ulg podatkowych dla firm produkujących chipsy w Stanach Zjednoczonych. Doda 200 miliardów dolarów do badań naukowych, zwłaszcza w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki, obliczeń kwantowych i innych technologii.

Kiedy zwrócił się do senatora Todda Younga, Republikanina z Indiany, w sali gimnastycznej Senatu w 2019 r., Mr. Według Schumera jest to kulminacja wieloletnich wysiłków. Pan. Young, chiński jastrząb, współpracował wcześniej z Demokratami w zakresie polityki zagranicznej.

Ostatecznie stało się to możliwe tylko dzięki nieprawdopodobnym czynnikom: pandemii, która ujawniła koszty globalnego niedoboru półprzewodników, masowemu lobbingowi ze strony przemysłu chipów, partyjnej ortodoksji i Mr. Wytrwałość Younga. Poprzyj rachunek, a pan Wejście Schumera.

Wielu senatorów, w tym republikanie, postrzegało ustawę jako ważny krok w kierunku wzmocnienia zdolności produkcji półprzewodników w Ameryce w czasach, gdy kraj jest niebezpiecznie zależny od obcych krajów. Coraz bardziej wrażliwy Tajwan – Do zaawansowanych żetonów.

Były prezydent Donald J. Falanga doradców Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, od HR McMastera po Mike’a Pompeo, poparła ustawę, pomagając republikańskim prawodawcom argumentować, że głosowanie za ustawą byłoby wystarczająco złym posunięciem.

Trump powiedział, że zdobycie głosów demokratów, którzy są mniej niechętni wydatkom rządowym, nie będzie zbyt trudne. powiedział Schumer. „Ale 17 republikanów, w tym McConnell, przyszło i powiedziało:„ To wydatek, który musimy ponieść ”.

Prawo to, znane z ciągle zmieniającej się karuzeli głośnych nazwisk w Waszyngtonie, wymyka się łatwej definicji. Na ponad 1000 stron jest to jednocześnie rachunek badawczo-rozwojowy, rachunek za pracę krótkoterminową i długoterminową, rachunek za produkcję i rachunek za półprzewodniki.

Jego pierwotna wersja, Mr. Schumer i Pan Napisane przez Younga stało się znane jako Prawo Nieskończonych Limitów. [Raportgłówny1945[1945முக்கியஅறிக்கை Prezydent Franklin D. Roosevelta zapytano, w jaki sposób rząd federalny mógłby promować postęp naukowy i siłę roboczą.

„Nowe granice umysłu leżą przed nami, jeśli prowadzimy tę wojnę z taką samą wizją, odwagą i determinacją, jak oni byli pionierami”, Mr. Roosevelt napisał wtedy: „Mamy pełne i owocne życie. Praca oraz pełne i owocne życie.

Uchwalenie przepisów jest postrzegane jako ważny krok w kierunku wzmocnienia amerykańskich zdolności półprzewodnikowych w czasie, gdy udział nowoczesnych zdolności produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych spadł do 12%. Stało się coraz bardziej zależne od obcych krajów w związku z niedoborem chipów, który wywołał falę uderzeniową w globalnych łańcuchach dostaw.

Oczekuje się, że dotacje dla firm chipowych natychmiast stworzą dziesiątki tysięcy miejsc pracy, a producenci zobowiązują się do budowy nowych fabryk lub rozbudowy istniejących zakładów w Ohio, Teksasie, Arizonie, Idaho i Nowym Jorku.

Ustawa ma na celu stworzenie długoterminowych miejsc pracy badawczo-rozwojowej i produkcyjnej, mając na celu budowanie rurociągów pracowników – poprzez dotacje na rozwój siły roboczej i inne programy – skoncentrowane w niegdyś dynamicznie rozwijających się ośrodkach przemysłowych poprzez korporacyjny offshoring.

W wywiadzie pan Young opisał ustawę jako próbę wyposażenia amerykańskich pracowników dotkniętych globalizacją do pracy w zaawansowanych sektorach.

„Technologie te mają kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego” – powiedział. Młody powiedział. „Dajemy Amerykanom produkującym chipy, na przykład, możliwość odegrania znaczącej roli nie tylko we wspieraniu swoich rodzin, ale także poprzez wykorzystanie naszej kreatywności, talentów i ciężkiej pracy, aby wygrać XXI wiek.

Oczekuje się, że ustawa utoruje drogę do budowy fabryk w całym kraju, wraz z szacunkowymi dziesiątkami tysięcy miejsc pracy.

Producenci chipów byli mocno zmuszaniKongres często bezwstydnie domagał się w ostatnich miesiącach dotacji na budowę fabryk za granicą, na przykład w Niemczech czy Singapurze, i szybko zgodził się dać im pieniądze federalne na pozostanie w USA.

Większość senatorów, zwłaszcza reprezentujących stany obsługiwane przez firmy chipowe, widziała w tych staraniach powód do szybkiego uchwalenia ustawy. Ale szczególnie rozzłościli niezależnego senatora Berniego Sandersa z Vermontu, który bez ogródek i często oskarżał bogatych dyrektorów takich firm o wpływy Kongresu.

„Aby osiągnąć większe zyski, firmy te wzięły rządowe pieniądze i wykorzystały je do wysyłania dobrze płatnych miejsc pracy za granicę” – powiedział. – powiedział Sanders. „Teraz, w ramach nagrody za to złe zachowanie, te same firmy są w kolejce do ogromnej datku dla podatników, aby naprawić szkody, które wyrządziły”.

Kilka razy w okresie obowiązywania ustawy wyglądało na to, że upadnie lub zostanie poważnie rozwodniony, z zamrożonymi długoterminowymi postanowieniami dotyczącymi polityki strategicznej i tylko 52 miliardami dolarów w dotacjach dla firm chipowych jako krytyczna sytuacja biznesowa i polityczna. .

Senator Mitch McConnell, republikanin stanu Kentucky i przywódca większości, pan. Ustawa, kluczowa dla krajowej agendy Bidena, utknęła w martwym punkcie pod koniec zeszłego miesiąca, po tym, jak senatorscy demokraci ogłosili, że nie pozwolą na kontynuowanie jego polityki społecznej i planu podatkowego, jeśli będzie kontynuował postępy.

W prywatnej rozmowie pan Młody, panie Poprosił McConnella o ponowne rozważenie sprawy.

Pan. Pan McConnell „dostrzega krótkoterminową propozycję wartości i, szczerze mówiąc, znaczenie finansowania ustawy CHIPS”. Młody wspominał.

Jednak panie Ponieważ stanowisko McConnella jest niepewne, a inni Republikanie odmawiają poparcia tego środka, panie. Schumer w zeszłym tygodniu wymusił szybkie głosowanie w sprawie subsydiów dla półprzewodników, pozostawiając otwartą możliwość odrzucenia szerszej ustawy.

To wymagałoby wystarczającego poparcia republikanów dla pana To skłoniło Younga do podjęcia w ostatniej chwili wysiłku — co najmniej 15 lat, panie. Schumer powiedział mu – przywrócić krytyczne inwestycje w produkcję i technologię. Od kilku dni panie Young i jego sojusznicy pracowali przez telefony, próbując zdobyć republikanów, podkreślając znaczenie ustawy dla bezpieczeństwa narodowego i możliwości, jakie może ona przynieść ich stanom.

Przed głosowaniem nad ostatnim fragmentem podczas prywatnego obiadu we wtorek, panie. Schumer dał swoim członkom własną tonację.

„Ta ustawa będzie miała jedne z największych i największych konsekwencji, jakie kiedykolwiek mieliśmy w Ameryce” – powiedział Mr. Schumer powiedział senatorom Demokratów. „Wiele twoich wnuków będzie miało dobrze płatną pracę dzięki twojemu głosowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *