Sixers w Celtics: Jayson Tatum zdobywa 51 punktów, a Sixers przegrywają najgorszą porażkę w meczu 7

BOSTON — Sixers nie mogli się przebić aż do niedzielnego popołudnia. Nie są szczególnie blisko.

Celtics wyprzedzili Sixers w siódmym meczu drugiej rundy play-off, wygrywając 112-88 z TD Garden. Drugi rok z rzędu zmierzą się z Miami Heat w finale Konferencji Wschodniej.

Ponownie Sixers nie udało się awansować poza rundę 2 playoffów. Nie zrobili tego od 2001 roku.

Jayson Tatum poprowadził Sixers do 51 punktów, najwięcej w historii NBA Game 7. Jaylen Brown dodał 25 punktów.

Tobias Harris miał 19 punktów, a Tyrus Maxey miał 17 punktów.

Joel Embiid zdobył 15 punktów po rzutach 5 na 18. James Harden zdobył dziewięć punktów, strzelając 3 na 11, siedem asyst i pięć strat.

Oto obserwacje dotyczące porażki Sixers w 7. meczu:

Świetny początek Tuckera

Obie drużyny utknęły z tymi samymi starterami, co w Game 6.

Na początku wyglądało na to, że podwójny główny skład Bostonu może powtórzyć swój sukces od czwartku. Sixers rozpoczęli 1 na 6 z parkietu, nie trafili z otwartymi skoczkami i zapłacili za dwa wczesne załamania w obronie. Tatum rzucił wsad w swojej pierwszej próbie rzutu z gry, uniknął czwartego koszmarnego startu z rzędu, a Robert Williams III zapewnił Celtics prowadzenie 8:2 uderzeniem.

Dzięki PJ Tuckerowi Sixers wywołali silną reakcję. Tucker zdobył 13-2 po dwóch trójkach rożnych podczas Sixers i ciekawym, zaskakującym cięciu pod koniec czasu akcji. W szóstym meczu Celtics jasno dali do zrozumienia, że ​​cenią utrzymanie Williamsa w grze i nie martwią się zbytnio, że Tucker zdobędzie trójkę. 38-letni napastnik powinien być zdecydowany, pewny siebie i produktywny przeciwko takiemu podejściu. Skończył pracę.

Tucker zakończył pierwszą kwartę z 11 punktami, co jest jego drugim najlepszym wynikiem w pełnym meczu w sezonie zasadniczym.

Tatum świeci jasno

Sixers pokonali Celtics trzema punktami w swoim pierwszym meczu bez Embiida.

De’Anthony Melton grał dobrze pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej. Odbił dwa strzały, wykonał put-back i drive lay-up, a także pomógł zamienić szóstki na obu końcach parkietu. Sixers zanotowali swoje pierwsze siedem szybkich break pointów tego popołudnia.

Jednak gdy Sixers objęli prowadzenie 35-26, Boston odpowiedział biegiem 9-0. Żadna z gwiazd Sixers nie była świetna w tym okresie; Harden trafił 1 za 6 z podłogi, podczas gdy Embiid miał 3 za 11. Harden otrzymał również rażący 1 faul za uderzenie Browna prawą ręką w twarz, gdy Sixers wstali do próby rozgrywania. Po tej grze gra generalnie przybrała zły obrót i była bardziej intensywna. Tatum i Brown byli również skutecznymi ofensywnymi liniowymi. Tatum ładnie pomieszał rzeczy w swoich atakach, które obejmowały ruch z rotacją i lewy układ, który dał Bostonowi przewagę 42-39.

Pod koniec pierwszej połowy Sixers byli zdeterminowani, aby Embiid dotykał praktycznie każdego posiadania piłki. MVP podkręcił swoją fizyczność, oddając pięć fauli pod koniec drugiej kwarty, a jego decyzje nie zawsze były ostre, gdy grał w dwóch drużynach, a Al Horford grał w obronie dźwiękowej.

Po stracie Embiida Tatum cofnął się o trzecie miejsce. Do przerwy miał 25 punktów, a Celtics mieli trzypunktową przewagę. W tym momencie czterokrotne skrzydło All-Star Bostonu było z pewnością najbardziej imponującym graczem dnia. Przy ostatniej ulewie było jeszcze większe osuwisko.

Na stałe utknął na 58 przejazdach

Embiid zanotował swoją jedyną asystę w pierwszym ataku Sixers w trzeciej kwarcie, kopiąc piłkę do Harrisa, który zdobył 3 bramki.

Kolejne kilka minut ataku Sixers było znacznie gorsze. Rozgrywając swój szósty mecz z rzędu ze zwichniętym prawym kolanem, Embiid często świadomie uderzał piłkę ze słupka i łokcia, aby odczytać obronę Bostonu i czekać, aż asystenci w pełni się zaangażują. To jednak często nie dawało najlepszych strzałów, a zbiorowe tempo Sixers osłabło w połowie meczu.

Tatum uderzał zarówno dobrze kontrowersyjnymi, jak i wygodnymi uderzeniami, w tym mocną trójką nad Embiidem i potrójnym podciągnięciem przeciwko strefie Sixers. Zasługuje na uznanie za tonące skoczki, których żadna obrona nie była w stanie zablokować.

Jednak wysiłki Sixers mające na celu uratowanie sytuacji i przeciwdziałanie wzrostowi Bostonu w trzecim kwartale były słabe. Wiele przyzwoitych występów nie poszło na marne, ale drużyna straciła ofensywną organizację i opanowanie podczas zabójczej w sezonie bezbramkowej serii, która trwała od 8:02 do 1:39 w trzeciej. Harden popełnił kilka strat i nie był w stanie odzyskać ofensywnego rytmu. Po posiadaniu, które zakończyło się naruszeniem czasu akcji, Embiid uderzył w tablicę tylko trzema sfrustrowanymi, a Harden wzruszył ramionami.

Kiedy Sixers rozegrali w zeszłym roku brzydki Game 6 i przegrali u siebie z Heat, finał sezonu zespołu źle odbił się na wszystkich zaangażowanych. Każda porażka w Game 7 byłaby bolesna, ale czwarta kwarta była całkowicie niekonkurencyjną niedzielą.

Trudno jeszcze dokładnie wiedzieć, jak będzie wyglądał sezon, ale żadne z głównych pytań, które Sixers będą musieli rozważyć, nie jest przyjemne. Główny trener Doc Rivers nie był w stanie ponownie poprowadzić zespołu do drugiej rundy. Harden ma opcję 0,6 miliona graczy. Harris ma teraz cztery sezony do pięcioletniej umowy o wartości 0 milionów dolarów. Embiid ma 29 lat, jest MVP i już jest wszechczasowym zawodnikiem Sixers, ale jeszcze nie zagrał w finale konferencji.