Spadek kontraktów terminowych na akcje prawdopodobnie przedłuży hossę na Wall Street

4 godziny temu

Akcje spółek z branży nieruchomości przynoszą Hongkongowi największe straty w porównaniu z azjatyckimi benchmarkami

Indeks Hang Seng w Hongkongu, na czele którego stoją akcje spółek z branży nieruchomości, spadł o ponad 2% po tym, jak Ludowy Bank Chin utrzymał swoje podstawowe stopy procentowe dla kredytów jednorocznych i pięcioletnich na poziomie odpowiednio 3,45% i 4,2%.

Największym przegranym na HSI był deweloper China Resources Land, który spadł o 9,54%.

Wśród innych spółek na liście największych strat znalazła się firma inwestycyjna Longfor Group, świadcząca usługi w zakresie nieruchomości mieszkaniowych, która straciła 5,99%, a sieć hotpot Hydlao spadła o 6,27%.

6 godzin temu

W oczekiwaniu na decyzję China LPR rynki nie spodziewają się żadnych zmian

Inwestorzy czekają na aktualizację podstawowych stóp procentowych chińskiego banku centralnego dla kredytów jedno- i pięcioletnich o godzinie 09:15 czasu singapurskiego.

Roczna i pięcioletnia stopa LPR wynosi obecnie odpowiednio 3,45% i 4,2%, a rynki nie oczekują żadnych zmian w stopach Ludowego Banku Chin.

LBCh zaskoczył uczestników rynku i utrzymał w zeszłym tygodniu oprocentowanie jednorocznych pożyczek średnioterminowych (MLF) o wartości 995 miliardów juanów (138,84 miliarda dolarów) na niezmienionym poziomie 2,50%.

„Rynek oczekuje, że zarówno 1-letnie, jak i 5-letnie LPR wyniosą odpowiednio 3,45% i 4,2%” – napisali analitycy Commerzbanku w notatce klienta, podczas gdy bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Chinach odnotowały największy roczny spadek od 2009 do 2023 roku.

Commerzbank podał, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Chinach spadły w ubiegłym roku o 8% w chińskich juanach, podał Commerzbank, powołując się na szereg czynników, w tym spowolnienie gospodarcze w kraju, wysokie globalne stopy procentowe, rosnące ryzyko regulacyjne i geopolityczne oraz twarde stanowisko Zachodu w sprawie chińskiego sektora technologicznego.

– Shreyashi Sanyal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *