Sprawy Govt-19, proces i wiadomości Omigron: ogłoszenia na żywo

dług…Libby March dla The New York Times

Epidemia w Stanach Zjednoczonych wkracza w nową fazę, charakteryzującą się mniejszą liczbą środków ostrożności i bardziej zaraźliwym wzrostem Podtyp Omigron BA.2Kierownictwo firmy Biden zaczęło podkreślać znaczenie zmniejszenia ryzyka wewnętrznej transmisji aerozolu, która jest główną przyczyną infekcji.

Agencja Ochrony Środowiska wydała niedawno dwustronicowe wytyczne eksperckie dla zarządców budynków, wykonawców i właścicieli firm. Propozycje Kodeksy najlepszych praktyk w zakresie wentylacji, filtracji i dezynfekcji powietrza opracowane przez ekspertów akademickich i agencje federalne w ciągu ostatnich dwóch lat. Firma powiedziała, że ​​może zostać wdrożona z funduszy federalnych z: Plan naprawczy w wysokości 1,9 biliona USD Powiedział prezydent Biden Wszedł do prawa rok temu.

Dr Alandra Nelson, szefowa ds. polityki naukowej i technologicznej Białego Domu, powiedziała w zeszłym tygodniu, że niniejsze wytyczne były częścią inicjatywy mającej na celu zapewnienie czystego powietrza w budynkach. W poście na blogu „Oczyśćmy powietrze w zatoceCytując przewodnik: „Teraz wszyscy musimy pracować razem, aby dowiedzieć się, co możemy zrobić dla naszych przyjaciół, rodziny, sąsiadów, współpracowników lub aby być bezpieczni w domu”.

„Od dziesięcioleci Amerykanie domagają się, aby czysta woda wypływała z naszych rur, a limity zanieczyszczeń były umieszczane w naszych kominach i rurach wydechowych” – napisał w poście. „Czas, aby zdrowe i czyste powietrze w pomieszczeniach stało się oczekiwaniem dla nas wszystkich”.

Federalni urzędnicy ds. zdrowia w USA początkowo powoli wykrywali wirusa rozprzestrzeniającego się w powietrzu. Dopiero w październiku 2020 r. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zatwierdziły wirusa. Może czasami latać w powietrzuWielu epidemiologów od dawna ostrzegało, że koronawirus może przemieszczać się nad małymi, unoszącymi się w powietrzu cząsteczkami. Naukowcy wezwali do większego skupienia się na ograniczaniu tego ryzyka Od ponad roku.

William Bonfleth, profesor inżynierii architektonicznej na Penn State University i przewodniczący epidemiologicznej grupy zadaniowej Amerykańskiego Towarzystwa Inżynierów Ogrzewania, Zamrażania i Klimatyzacji, powiedział, że inicjatywa była „naprawdę wielką sprawą”. „To początek, który często jest najtrudniejszą częścią”.

Społeczność, która sięga początków budynku drapacza chmur pod koniec XIX wieku, jest globalną społecznością non-profit zajmującą się technologiami, która między innymi opracowuje zgodne standardy jakości powietrza w pomieszczeniach określone w amerykańskim kodeksie budowlanym.

Gdy epidemia zaczęła rozprzestrzeniać się na całym świecie w marcu 2020 r., dr. Utworzono grupę roboczą Bonfletha, a nowe zalecenia federalne są ściśle monitorowane pod jej kierunkiem. Powiedział, że długie opóźnienie w poprawie „normalnej” jakości powietrza w budynkach przyspieszyło epidemię, zauważając, że istniejące standardy nie chroniły ludzi przed infekcjami koronawirusowymi.

Wirusy mogą podróżować na wiele różnych sposobów. Na początku infekcji urzędnicy służby zdrowia uważali, że wirus korona rozprzestrzenia się głównie poprzez kropelki wydalane podczas kaszlu lub kichania, a także poprzez kontakt z zakażonymi powierzchniami. Jednak wielu naukowców przytacza dowody na to, że wirus korony rozprzestrzenia się w powietrzu, rozprzestrzeniając się w małych cząsteczkach w pomieszczeniach.

Podobny do metody oceny dla Wysokiej jakości maskiZaawansowany technologicznie materiał filtracyjny zawiera co najmniej 94 do 95 procent niebezpiecznych cząstek (N95s, KN95s i KF94s) w silniku, filtry używane do produkcji systemów wentylacyjnych Ocena MERV. Wysoka ocena, która wynosi od 1 do 16, sprawia, że ​​filtr lepiej wychwytuje cząstki.

Nowe wytyczne federalne zalecają modernizację budynków do filtra co najmniej MERV 13, który wyłapuje 85 procent lub więcej niebezpiecznych cząstek. Przed wybuchem epidemii wiele budynków używało filtrów MERV 8, które nie zostały zaprojektowane do kontroli infekcji.

Badania pokazują, że jakość powietrza w pomieszczeniach wpływa na zdrowie uczniów i pracowników na długo przed wybuchem epidemii. Harvard Badanie Przy ponad 3000 pracowników zwolnienia chorobowe wśród pracowników na obszarach o słabej wentylacji wzrosły o 53 procent. Lepsza wentylacja wiąże się z lepszymi wynikami egzaminów i mniejszą absencją szkolną.

„Poprawa powietrza w pomieszczeniach ma zalety wykraczające poza Govit-19” – napisał dr Nelson. „To zmniejszy ryzyko zachorowania na grypę, przeziębienie lub inne choroby przenoszone drogą powietrzną i doprowadzi do lepszych ogólnych wyników zdrowotnych”.

Korekta:

27 marca 2022

Wcześniejsze wydanie tego artykułu, z powodu błędu redakcyjnego, błędnie przedstawiało skalę amerykańskiego planu naprawczego podpisanego w zeszłym roku przez prezydenta Bidena. To 1,9 biliona dolarów, a nie 1,9 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *