Steve Bannon zaatakował i odwróci się w czwartek

Komentarz

Nowy Jork – Stephen K. Banno Kilka tygodni po tym, jak został skazany za obrazę Kongresu i dwa lata po otrzymaniu federalnego ułaskawienia od prezydenta Donalda Trumpa w sprawie federalnych zarzutów oszustwa, oczekuje się, że w czwartek podda się prokuratorom, aby stanąć przed nowym zarzutem karnym. walizka.

Dokładnych szczegółów sprawy państwowej nie udało się potwierdzić we wtorek wieczorem. Ale ludzie zaznajomieni z sytuacją, którzy rozmawiali pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić zapieczętowany akt oskarżenia, sugerowali, że Bannon może ścigać aspekty federalnej sprawy, w której został uniewinniony.

W akcie oskarżenia prokuratorzy twierdzą, że Bannon i inni oszukali współtwórców prywatnej firmy o wartości 25 milionów dolarów. Akcja zbiórki funduszy, pod nazwą „Budujemy mur”, poszukuje funduszy, które według darczyńców wesprą budowę muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie, które zajmuje się sprawami w całym stanie, ocenia domniemany udział Bannona w programie tuż po tym, jak Trump go ułaskawił, donosi The Washington Post. Zgłoszono w lutym 2021 r..

Prezydenckie ułaskawienie dotyczy tylko zarzutów federalnych i nie może zabronić ścigania stanowego.

Trump ułaskawił brzydkiego Steve’a Bannona na początku swojej prezydentury

Bannon, A Były czołowy strateg Trumpa, który przez krótki czas był doradcą Białego Domu, nie przyznał się do zarzutów federalnych w sierpniu 2020 roku, po tym, jak władze wyciągnęły go z luksusowego jachtu i postawiły przed sądem. Został oskarżony o wbicie miliona dolarów w ten program.

Kilka miesięcy później, w ostatnich godzinach swojej prezydentury, Trump dodał Bannona do 140-osobowej listy łask.

Dwóch innych, w tym niepełnosprawny weteran Brian Kolfage, Przyznał się do winy w sądzie federalnym Jeśli chodzi o plan pozyskiwania funduszy. Proces z udziałem trzeciego uczestnika, Timothy Shea, zakończył się mistrial w czerwcu, kiedy ława przysięgłych nie mogła wydać jednomyślnego werdyktu.

Nowy stanowy akt oskarżenia pojawia się niecałe dwa miesiące po tym, jak 68-letni Bannon został oskarżony o pogardę Kongresu za odmowę współpracy z komisją Izby badającą powstanie 6 stycznia.

Sprawa stanowa będzie prowadzona przez prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga (D) w Sądzie Najwyższym stanu Nowy Jork. Rzecznik praski odmówił komentarza, gdy dotarł we wtorek wieczorem.

Oczekuje się jednak, że Bannon wycofa się w czwartek, według trzech osób zaznajomionych z tą sprawą.

Steve Bannon został uznany za winnego pogardy dla Kongresu 6 stycznia

Kiedy sięgnął po komentarz, Bannon wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego rzecznika, w którym opisał akt oskarżenia jako „fałszywe zarzuty” i „nic więcej niż partyzancką polityczną broń systemu sądownictwa karnego”.

The stan Poprzednik Pragi, Cyrus R. Wysiłki mające na celu zbadanie Bannona w ramach oszustwa na ścianie granicznej rozpoczęły się za Vance Jr.

Oprócz śledztwa w Bannan, Biuro Bragga otrzymało również długie śledztwo w sprawie Trumpa i jego praktyk biznesowych. W zeszłym miesiącu Alan Weiselberg, wieloletni dyrektor finansowy Trumpa, przyznał się do winy za plan podatkowy. Oczekuje się, że Trump Organization stanie przed przesłuchaniem podatkowym w październiku.

Śledczy z Biura Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork połączyli siły z prawnikami okręgowymi, aby pomóc zarówno w sprawie dotyczącej praktyk biznesowych Trumpa, jak i w sprawie Bannon.

Skazanie Bannona w lipcu za obrazę Kongresu w związku z przesłuchaniem z 6 stycznia uczyniło go najbliższym powiernikiem Trumpa w sprawach karnych wynikających z ataku na stolicę USA. Przesłuchanie dwóch świadków trwało tylko tydzień i potwierdziło, że Bannon zignorował wezwanie do Kongresu, na które był prawnie zobowiązany odpowiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *