Studia składają przeciwną propozycję pisarzom; Wznowienie rozmów – termin

Po pierwszym dniu negocjacji od czasu strajku Gildii Scenarzystów 2 maja, AMPTP i WGA wstrzymały rozmowy do przyszłego tygodnia po tym, jak firmy złożyły kontrpropozycję do propozycji Gildii.

Oto wiadomość WGA dla członków tego wieczoru:

„Twój zespół negocjacyjny otrzymał dziś kontrpropozycję od AMPTP. Ocenimy ich ofertę i po konsultacjach wrócimy do nich z odpowiedzią WGA w przyszłym tygodniu.

„Kiedy każda ze stron jest przetrzymywana bez wyjaśnienia posunięć i publicznego wyjaśnienia znaczenia posunięć, czasami osiąga się większy postęp w negocjacjach. Takie będzie nasze podejście, przynajmniej na razie, dopóki raportowanie nie stanie się ważne lub dopóki kierownictwo nie spróbuje wpłynąć na historię za pomocą mediów lub pełnomocników branżowych.

„Gildia zawsze zastrzega sobie prawo do komunikowania się z naszymi członkami, gdy uznamy, że są jakieś wiadomości, o których powinieneś wiedzieć. W międzyczasie nadal okazujcie swoje zaangażowanie, pojawiając się na liniach pikiet: dla siebie, dla innych pisarzy, dla SAG-AFTRA, dla innych członków związku i dla wszystkich w naszej społeczności dotkniętych strajkami.

Głównymi problemami 102-dniowego strajku są podwyżki płac, resztkowe transmisje strumieniowe napędzane przez widzów, „ochrona pokoju scenarzystów” poprzez minimalną liczbę pracowników i gwarantowane dni pracy oraz zakazy używania sztucznej inteligencji do pisania scenariuszy.

Prezydent AMPTP Carole Lombardini po raz pierwszy wyraziła nadzieję, że strajk zakończy się 1 sierpnia. Wezwany na spotkanie z zespołem negocjacyjnym Gildii ponownie omówić warunki negocjacji 4 sierpnia. Jednak rozmowy te zostały szybko przerwane tego samego dnia, w którym się rozpoczęły, kiedy zaciekle się zepsuły, a gildia oskarżyła AMPTP o dalsze postępowanie zgodnie ze starym „zmęczonym antyzwiązkowym podręcznikiem”.

AMPTP odpowiedział, że „naszym jedynym planem jest przywrócenie ludzi do pracy” i zapytał, czy „mamy chętnego partnera do negocjacji”.

Nadzieje ponownie wzrosły, gdy WGA ogłosiło, że Lombardini ponownie doszedł do loszki – tym razem, aby faktycznie rozpocząć negocjacje.

„Wiedząc, że zjednoczone członkostwo WGA stoi za nami i wspierane ciągłym wsparciem naszych partnerów związkowych, nasz zespół powraca do stołu przetargowego, aby zawrzeć uczciwy układ” – powiedziała gildia o wezwaniu. „Oczekujemy, że AMPTP udzieli odpowiedzi na propozycje WGA”.

Jeśli wstępne porozumienie zostanie ostatecznie osiągnięte, upłyną cztery dni od oficjalnego zakończenia strajku, pod warunkiem zatwierdzenia porozumienia przez organy zarządzające WGA West i WGA East, a następnie przez ich członków. Ostatnie dwa strajki WGA – w 1988 i 2007-08 – trwały tyle czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *