Tesla oferuje rekordowe pojazdy w pierwszym kwartale; Produkcja spada ze względu na wagę zamknięcia w Chinach

Logo Tesli na Modelu S zostało sfotografowane w salonie Tesli w Nowym Jorku 29 kwietnia 2016 r. REUTERS / Lucas Jackson / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

2 kwietnia (Reuters) – Tesla Inc. (TSLA.O) W sobotę dostawy pojazdów elektrycznych osiągnęły rekordowo wysoki poziom w pierwszym kwartale, pokonując szacunki analityków, ale produkcja spadła w porównaniu z poprzednim kwartałem, ponieważ zakłócenia w łańcuchu dostaw i zamknięcie fabryki w Chinach miały duże znaczenie.

„Był to * wyjątkowo * trudny kwartał ze względu na przerwy w łańcuchu dostaw i politykę zerowego rządu chińskiego” — napisał na Twitterze dyrektor generalny Elon Musk. „Doskonała praca zespołu Tesli i kluczowych dostawców uratowała jutro”.

Tesla dostarczyła w kwartale 310 048 pojazdów, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem io 68% więcej niż w poprzednim roku. Według danych Refinitiv, Wall Street spodziewa się dostarczyć 308 836 samochodów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Tesla wyprodukowała 305 407 pojazdów od stycznia do marca, w porównaniu z 305 840 w poprzednim kwartale.

Tesla, najcenniejszy producent samochodów na świecie, wyprzedził konkurentów w epidemii i łańcuchu dostaw oraz napędza rozwój swojej nowej fabryki w Szanghaju.

Jednak niedawny wzrost przypadków Govt-19 w Chinach zmusił Teslę do zawieszenia produkcji w fabryce w Szanghaju w marcu i kwietniu, ponieważ miasto jest zamknięte, aby przetestować mieszkańców pod kątem choroby. Czytaj więcej

Dostawy były „lepsze niż biorąc pod uwagę problemy z łańcuchem dostaw”, powiedział analityk Wedbush Daniel Yves w oświadczeniu.

Tesla poinformowała, że ​​sprzedała łącznie 295 324 sedanów Modelu 3 i pojazdów Sport Utility Model Y, dostarczając jednocześnie 14 724 luksusowych sedanów Modelu S i SUV-ów premium Modelu X.

wzrost ceny

Oczekuje się, że gwałtownie rosnące ceny gazu z powodu kryzysu na Ukrainie zwiększą popyt na samochody elektryczne, ale brak zapasów i wyższe ceny pojazdów wpłyną na sprzedaż, twierdzą analitycy.

Tesla w marcu Podwyższone ceny w Chinach i Stanach Zjednoczonych Zgodnie z oświadczeniem amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Musk Po inwazji na Ukrainę Rosja stanęła w obliczu znacznej presji inflacyjnej na surowce i logistykę.

Jean Munster, partner zarządzający firmy venture capital Loop Ventures, powiedział, że „wszystkie interwencje są imponujące (dostawy), jeśli zostaną podjęte” i oczekuje, że Tesla prześcignie innych producentów samochodów pod względem wzrostu sprzedaży.

Toyota i GM Hyundai Motor ogłosiły w piątek, że sprzedaż w pierwszym kwartale w USA była niższa niż rok wcześniej. Czytaj więcej

W październiku Musk powiedział, że Szanghaj przekroczył produkcję kalifornijskiej fabryki Fremont – pierwszej fabryki firmy. Obie fabryki mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia dostaw Tesli o 50% w tym roku, ponieważ oczekuje się, że produkcja w nowych zakładach będzie powoli wzrastać w pierwszym roku.

Tesla zaczęła dostarczać pojazdy produkowane w swojej fabryce w Grunheit w Niemczech w marcu, a dystrybucja samochodów wyprodukowanych w jej fabryce w Austin w Teksasie ma się rozpocząć w przyszłości.

Akcje firmy wzrosły w tym tygodniu po tym, jak Tesla ujawniła plany uzyskania zgody inwestorów na zwiększenie liczby akcji do podziału. Akcje Tesli wzrosły w tym roku o około 3%, podczas gdy akcje GM i Forda spadły.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Hyunshu Jin w San Francisco, Akash Sriram i Akriti Sharma w Bangalore; Montaż przez Maju Samuela i Alistaira Bella, Diane Croft i Richarda Song

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *