Trump „pełny gaz”, aby zniwelować lukę pieniężną w stosunku do Bidena przed imprezą w Palm Beach

Donald Trump „całą naprzód”, aby ograniczyć znaczną przewagę prezydenta Bidena w zakresie zbierania funduszy, i w tym tygodniu codziennie rozmawiał lub spotykał się z dużymi darczyńcami przed planowaną imprezą w Palm Beach. W sobotni wieczór powiedzieli ludzie zaznajomieni z jego wysiłkami.

Zespół Trumpa wie, że pozostaje w tyle i chce szybko nadrobić zaległości – twierdzi jedna z osób zaznajomionych z jego zbiórką, która podobnie jak inni wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby opisać poszczególne działania.

Zespół Trumpa zajmujący się zbieraniem funduszy został poproszony o jak najszybsze uzyskanie jak największej liczby czeków, aby zwiększyć zyski byłego prezydenta. Republikańscy urzędnicy chcą wypełnić lukę, aby móc konkurować z działaniami terenowymi i kampaniami reklamowymi Bidena. Mają nadzieję, że zapewnią zwycięstwo kandydatom GOP. Ale nadal Problemy prawne Trumpa stanowią obciążenie dla wielu jego grup politycznych.

Według osób bliskich Trumpowi kolacja w Palm Beach, która odbędzie się w ten weekend, przyniesie około 50 milionów dolarów. Były prezydent powiedział darczyńcom w piątkowe popołudnie, że podczas weekendowej imprezy spodziewa się zebrać 25 milionów dolarów, które, jak powiedział, zebrał wspólnie z Bidenem oraz byłymi prezydentami Billem Clintonem i Barackiem Obamą podczas niedawnej zbiórki pieniędzy w Nowym Jorku. W piątek telefon.

Kampania Trumpa i Komitet Narodowy Republikanów podały w tym tygodniu, że w marcu zebrały ponad 65,6 miliona dolarów, a zakończyły miesiąc kwotą około 93 milionów dolarów, co stanowi radykalną poprawę w porównaniu z wynikami z lutego.

Jednak mechanizm zbierania funduszy Trumpa jest daleki od narzędzia Bidena, który wcześniej zaczął zbierać fundusze od zamożnych darczyńców za pośrednictwem wspólnych kont z partiami krajowymi i stanowymi. Biden zarobił w marcu ponad 90 milionów dolarów. Szersza akcja Bidena zakończyła miesiąc kwotą 192 milionów dolarów w gotówce, czyli ponad dwukrotnie więcej niż udało się Trumpowi.

Według dwóch osób zaznajomionych z działaniami partii w zakresie zbierania funduszy przewaga pieniężna zespołu Bidena oraz darowizna Demokraty w wysokości 25 milionów dolarów w Nowym Jorku zwiększyła presję na darczyńców z Partii Republikańskiej, aby zebrali środki wystarczające do konkurowania.

Według osoby, która niedawno z nim rozmawiała, Trump uważnie monitoruje, kto bierze udział w sobotniej zbiórce, kto przekazał najwięcej i ile udało się zebrać. Jego doradcy regularnie przekazują mu informacje na temat uczestników. „Skupił się na tej zbiórce pieniędzy” – powiedziała osoba zaznajomiona z jego tokiem myślenia. – Ma wielu przyjaciół w Palm Beach, prawda?

Osoby bliskie byłemu prezydentowi twierdzą, że w ostatnich tygodniach Trump niemal codziennie spędzał czas z darczyńcami.

„Nasza zbiórka funduszy w Internecie stale rośnie, inwestycje naszych głównych darczyńców rosną, a Demokraci boją się umiejętności prezydenta Trumpa w zakresie zbierania funduszy” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor ds. komunikacji kampanii Trumpa, Steven Cheung. Sojusznicy Trumpa twierdzą, że sobota pobije rekordy w zakresie wydarzenia zbierającego fundusze na cele polityczne.

Komitet Zwycięstwa Trumpa 47 może zebrać do 814 600 dolarów w ramach wspólnej umowy o zbieraniu funduszy wynegocjowanej przez kampanię i RNC. Pierwsze 6600 dolarów z każdego czeku trafia na kampanię Trumpa, kolejne 5000 dolarów na rzecz kierownictwa PAC, które pokrywa rachunki prawne Trumpa i niektórych jego współpracowników, a kolejne 413 000 dolarów na rzecz RNC. Maksymalna kwota pozostałych dolarów z każdej darowizny wynosi 814 600 dolarów Według zgłoszeń FEC i formularzy darowizn uzyskanych przez „The Washington Post” lokalne partie republikańskie w co najmniej 39 stanach są konsekwentnie przydzielane.

„Rozmach nabiera tempa” – powiedziała osoba zaznajomiona z działaniami partii w zakresie zbierania funduszy, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia wewnętrznej dynamiki partii. „Do wspólnego zespołu zbierającego fundusze, który ma wesprzeć Trumpa [the Democrats’ New York event] I podnieść ją o ponad 50 procent, a to będzie sygnał dla darczyńców Partii Republikańskiej.

Zespół Bidena oświadczył w piątek, że nie jest zaniepokojony kluczową zbiórką pieniędzy Trumpa w Palm Beach, w której bierze udział wielu darczyńców, którzy wykorzystają swoje możliwości do końca cyklu, choć nadal mogą przekazywać nieograniczone kwoty zewnętrznym grupom wspierającym Trumpa.

„W ten weekend kilku miliarderów będzie zastanawiać się, jak opłacić swoje prawne rachunki, a my mamy miliony darczyńców oddolnych wspierających naszą kampanię” – powiedział zastępca kierownika kampanii Bidena Rob Flaherty.

Najlepsi darczyńcy na wydarzenie Bidena w Nowym Jorku nie muszą dawać maksymalnej kwoty, ponieważ najdroższe bilety kosztują 500 000 dolarów, a nie maksymalny wkład w wysokości 929 600 dolarów na rzecz grupy finansującej reelekcję Bidena. Urzędnik Bidena powiedział, że około 165 000 drobnych zwolenników przekazało datki wirtualnie lub osobiście, aby wziąć w nich udział.

Kampania Bidena znajduje się obecnie w lepszej sytuacji niż w tym samym momencie, gdy Obama starał się o reelekcję w 2012 roku. W marcu Biden przekazał 704 000 indywidualnych darczyńców w porównaniu z 567 000 na rzecz Obamy w marcu 2012 r. Ogółem w akcję Bidena włączyło się dotychczas 1,6 miliona osób, z czego 40 procent to nowicjusze w tym cyklu – twierdzi jego kampania. Liczba ta oznacza jedną na 50 osób, które głosowały na Bidena w 2020 r.

Według osób zaznajomionych z wielkodolarowym wysiłkiem partii darczyńcy zbierający pieniądze dla Trumpa chcą jak najszybciej wykorzystać słabości kandydatury Bidena i obecny klimat polityczny, w którym Trump pokonuje swojego przeciwnika w ostatnich sondażach swing state.

Podczas kwestionowanych prawyborów GOP Republikanie znaleźli się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ Demokraci zaangażowali się w duże naloty grup, w tym kampanii Bidena i Komitetu Narodowego Demokratów.

Według osoby zaznajomionej z tym zgromadzeniem menadżer funduszy hedgingowych-miliarder John Paulson organizuje w sobotę w swoim domu zbiórkę pieniędzy dla Trumpa. Część kraju Wielka polityka Darczyńcy, w tym była prezes Small Business Administration Linda McMahon, hotelarz Steve Wynn i biznesmen Robert Bigelow, zostali wymienieni jako współprzewodniczący w zaproszeniu otrzymanym przez The Post. Wśród współprzewodniczących znaleźli się była kandydatka do Senatu Gruzji Kelly Loeffler, magnat cukrowy Jose „Pebe” Fanjul i inwestor na rynku nieruchomości Steve Wittkoff.

W zbiórce pieniędzy wezmą także udział niektórzy z byłych dyrektorów Trumpa Zawodnicy. Sen. Tim Scott (RS.C.), biznesmen Vivek Ramaswamy i gubernator Dakoty Północnej Doug Bergham (po prawej) zostali wymienieni jako „goście specjalni”. Niektórzy uczestnicy wpłacili maksymalną dozwoloną kwotę 814 600 dolarów na miejsce przy stole Trumpa.

Teraz, gdy kampanie RNC i Trumpa są zjednoczone, „finansowa strona stołu jest tak zintegrowana, jak to widziałem od czasu kampanii reelekcyjnej prezydenta George'a W. Busha” – powiedział Brian Ballard, wiodący lobbysta z Florydy, który pomaga. Trump zbiera pieniądze.

Jednak raporty finansowe Trumpa z ostatnich miesięcy pokazują, jak ogromne obciążenie dla jego ogromnych wysiłków w zakresie zbierania funduszy stanowią kłopoty prawne. Ze sprawozdań złożonych w styczniu wynika, że ​​dwie komisje Trumpa, Save America Leadership PAC i Make America Great Again PAC, wydały w 2023 roku 55,6 mln dolarów na rachunki prawne.

W lutym kampania Trumpa zebrała prawie 11 milionów dolarów i dysponowała 33,5 milionami dolarów w gotówce – znacznie mniej niż 71 milionów dolarów, które kampania Bidena miała w swojej kasie na koniec kadencji. RNC pozostaje w tyle za Komitetem Narodowym Demokratów w zakresie zbierania funduszy – na koniec miesiąca zgłosiła 11,3 mln dolarów w gotówce w porównaniu z 26,6 mln dolarów DNC.

W lutym organizacja Save America PAC wydała więcej, niż zebrała, a większość pieniędzy została przeznaczona na koszty prawne. Zanim Trump dołączył do RNC, aby zbierać pieniądze za pośrednictwem nowego wspólnego komitetu ds. pozyskiwania funduszy, w dużym stopniu polegał na swoich drobnych darczyńcach, którzy pomagali mu w opłacaniu prawnych rachunków za pośrednictwem własnych komitetów. Za każdego dolara zebranego na jego wspólnym koncie zbiórki zwróci 90 centów swojemu zespołowi kampanii i 10 centów na rzecz organizacji Save America Leadership PAC.

Trump niedawno ponownie zabiegał o względy niektórych miliarderów, którzy wycofali się ze wspierania go ze względu na jego problemy prawne i rolę w ataku na Kapitol 6 stycznia. Doradcy Trumpa w kampanii powiedzieli, że RNC nie pokryje żadnych kosztów prawnych Trumpa – częściowo po to, aby uspokoić wysokodolarowych darczyńców, którzy chcą mieć pewność, że ich datki zostaną wykorzystane do pokonania Bidena.

Marianne Levine przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *