Turniej NCAA mężczyzn: Houston awansowało do 16. rundy

The Cooks, zajmując 5. miejsce, awansowały do ​​16. rundy trzecim meczem z rzędu. Wygrane 68-53 Piąty poziom Illinois w Pittsburghu w niedzielne popołudnie. Houston, która ostatecznie przegrała z mistrzem kraju Baylorem w zeszłorocznych krajowych półfinałach, awansowała na spotkanie ze zwycięzcą niedzielnego meczu.

„Myślę, że stoją na barkach wszystkich graczy, którzy byli przed nimi”, powiedział w wywiadzie telewizyjnym trener Houston Kelvin Sampson, który awansował do 16. rundy po raz szósty w swojej karierze. „Wierzą w naszą kulturę. Mówimy o podlewaniu drzew. Nie podlewamy liści; Jesteśmy korzeniami wody, a korzeniami tego projektu jest nasza kultura i każde z tych dzieci ją kupuje. Dlatego nam się udało.

Houston (31-5), mistrz Amerykańskiej Konferencji Lekkoatletycznej, nie zdobył nawet jednego miejsca w turnieju po finałowej czwórce w 1984 roku, kiedy to Hakeem Olajouvon i Clyde Trexler byli gwiazdami Cooks. Illinois (23-10) przegrał w drugiej rundzie z pierwszego miejsca drugi rok z rzędu. W 2021 r. został opłakiwany przez Loyolę Chicago jako nasienie nr 1.

Trzy z czterech ostatnich drużyn w zeszłym roku awansowały do ​​1/8 finału, a w sobotę wygrali Gonzalez i UCLA. Baylor przegrał w sobotę z Karoliną Północną, co oznacza, że ​​panujący mistrz przegrał 16 rund pięć lat temu.

Sampson stracił wszystkich pięciu swoich początkowych graczy w zeszłym roku, kiedy przenieśli się lub doznali kontuzji. Quentin Grimes, kluczowy gracz w drużynie w zeszłym roku, teraz gra w Knicks. Młodszy obrońca Marcus Saucer, który w zeszłym roku zdobył 20 punktów w krajowych półfinałach, wyszedł z kontuzji pod koniec sezonu, podobnie jak obrońca drugiego roku Dramon Mark.

Jednak Houston zachowało swoją charakterystyczną intensywność defensywną i wygląda na to, że ma siedmiu obrońców na boisku zamiast pięciu. Kucharki ograniczyły Illinois do 34 procent strzelania z pola. Houston objął prowadzenie 11-0, awansując 65-49, nie dochodząc do gry.

W akcji starszy obrońca Das Moore był niepokonany w open, kończąc z 21 punktami i 7 zbiórkami. Kyler Edwards, członek zespołu finałowego Jamal Sheet 18 i Texas Tech 2019, zdobył 15 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *