Katastrofa samolotu China Eastern Airlines: komunikaty na żywo

dług…John Woo / Reuters

Samolot pasażerski przewożący 130 osób rozbił się w poniedziałkowe popołudnie w górzystym terenie południowych Chin.

W pierwszym chińskim raporcie prasowym cytowano lokalnych urzędników, którzy powiedzieli, że Boeing 737 obsługiwany przez China Eastern Airlines rozbił się w regionie Guangxi i że widać było ogień i dym unoszący się z góry.

„Obecnie zbiera się i zbliża się ekipa ratunkowa” – czytamy w internetowym oświadczeniu chińskiej telewizji państwowej. „Sytuacja ofiar nie jest jasna”.

Wstępne raporty mówią, że samolot rozbił się w hrabstwie Deng w prowincji Guangxi podczas lotu z Kunming w południowo-zachodnich Chinach do południowego miasta Guangzhou. Samolot przewoził 132 osoby, w tym 123 pasażerów i 9 członków załogi. Powiedział gazetaSerwis informacyjny w Szanghaju.

Nagranie udostępnione przez chińskich internautów ukazywało płomienie w gęsto zalesionym paśmie górskim, podczas gdy wybuchały wybuchy, ale lokalizacja nagrania była niejasna.

Po serii śmiertelnych wypadków w latach 90. wypadek może przerodzić się w jedną z największych katastrof lotniczych w Chinach od lat. Przez ostatnie dwie dekady kraj ten ustanowił stosunkowo bezpieczny rekord latania dzięki młodym samolotom i surowym ograniczeniom powietrznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *