Twitter grozi podjęciem kroków prawnych przeciwko aplikacji Threads

  • Bernda Debussmanna Jr
  • BBC News, Waszyngton

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Około 30 milionów ludzi dołączyło do wątków w ciągu kilku godzin od ich uruchomienia 5 lipca

Twitter rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko Meta w związku z szybko rozwijającym się konkurentem Threads.

Wątki, które pojawiły się w środę w milionach osób, są podobne do Twittera i były używane przez meta-bossów jako alternatywa dla „zaprzyjaźniania się”.

Elon Musk z Twittera powiedział, że „konkurencja jest w porządku, oszukiwanie nie” – ale Meta zaprzeczyła w liście prawnym, że byli pracownicy Twittera pomogli w tworzeniu wątków.

Według Meta ponad 30 milionów ludzi zarejestrowało się w nowej aplikacji.

Korespondent technologiczny BBC News, James Clayton, zauważył, że struktura Threads jest podobna do Twittera. To powiedziawszy, kanał informacyjny i retweety są niesamowicie znajome.

W ruchu ogłoszonym jako pierwszy Agencja informacyjna SemaforAdwokat Twittera, Alex Spiro, wysłał w środę list do dyrektora generalnego Meta, Marka Zuckerberga, oskarżając Meta o „systematyczne, celowe i bezprawne sprzeniewierzanie tajemnic handlowych i innej własności intelektualnej Twittera”.

W szczególności pan Spiro twierdzi, że Meta zatrudniła dziesiątki byłych pracowników Twittera, którzy „mieli dostęp i nadal posiadali tajemnice handlowe Twittera i inne wysoce poufne informacje”, co ostatecznie pomogło Meta stworzyć coś, co nazwał „naśladowczą” aplikacją Threads.

„Twitter zamierza ściśle egzekwować swoje prawa własności intelektualnej i wymaga od Meta podjęcia natychmiastowych działań w celu zaprzestania wykorzystywania tajemnic handlowych Twittera lub innych wysoce poufnych informacji” – czytamy w liście.

„Twitter zastrzega sobie wszelkie prawa, w tym między innymi do ubiegania się o środki cywilne i nakaz sądowy bez dalszego powiadomienia”.

BBC News, które widziało kopię listu, skontaktowało się z Meta i Twitterem w celu uzyskania komentarza.

Odpowiadając na post na Twitterze dotyczący listu prawnego, pan Musk powiedział: „Konkurencja jest dobra, oszukiwanie nie”.

W Threads rzecznik Meta, Andy Stone, napisał: „Nikt w zespole inżynierów Threads nie jest byłym pracownikiem Twittera — to nie jest rzecz”.

Zarówno pan Musk, jak i pan Zuckerberg uznali konkurencję w stosunku do Threads, który jest powiązany z Instagramem, ale działa jako samodzielna aplikacja.

Kiedy pojawił się w 100 krajach, Zuckerberg przerwał ponad 11-letnią ciszę na Twitterze i opublikował najsłynniejszy mem przedstawiający dwie postacie Spider-Mana wskazujące na siebie.

Wkrótce potem, gdy słowo „wątki” na jego platformie zyskało światową popularność, pan Musk powiedział: „Bycie atakowanym przez nieznajomych na Twitterze jest nieskończenie lepsze niż oddawanie się fałszywej radości Instagrama, która ukrywa ból”.

CEO Twittera, Linda Yaccarino, powiedziała w czwartkowym tweecie, że chociaż strona, która wcześniej zgłaszała około 260 milionów użytkowników miesięcznie, jest „w dużej mierze śledzona”, to „nigdy nie można jej powielić”.

Zarówno Meta, jak i Twitter dokonały w tym roku znacznych zwolnień, a Meta ogłosiła w kwietniu, że zmniejszy liczbę pracowników o około 10 000.

Twitter stracił połowę z 7500 pracowników w fali zwolnień od czasu przejęcia władzy przez Muska w październiku ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *