UConn pokonał Miami w tytułowym meczu mistrzostw NCAA Men’s Basketball Championship

(CNN) Czwarty rozstawiony UConn awansował do mistrzostw NCAA w męskiej koszykówce, wygrywając 72-59 z nr 5 Miami w Final Four w sobotę.

To pierwszy mecz NCAA National Championship dla UConn Huskies od 2014 roku.

Huskies szybko rozpoczęli sobotę, wygrywając 9: 0 w pierwszych pięciu minutach gry. Miami Hurricanes próbowali wczołgać się z powrotem do gry, ale ostatecznie strzały nie padały na ich korzyść. Z przewagą 10 punktów, napastnik UConn, Alex Garaban, trafił za trzy punkty w brzęczyk, dając Huskies prowadzenie 37-24 w pierwszej połowie.

Mocny start UConn był kontynuowany w drugiej połowie, zwiększając przewagę do 20 punktów, zanim strzały Hurricanes zaczęły spadać. Miami ponownie obniżyło prowadzenie do 10 punktów, zanim Huskie odzyskały rozpęd.

Adama Sanoko, centrum gwiazd Husky, obserwuje Ramadan, a jego dominacja została podsycona wcześniejszymi twierdzeniami, że będzie jadł pomarańcze i wodę kokosową. Mecz zakończył z dorobkiem 21 punktów i 10 zbiórek. Obrońca Jordan Hawkins, który miał wątpliwości, czy grać z chorobą inną niż Covid, dodał 13 punktów.

Główny trener UConn, Don Hurley, przypisał sukces swojej drużynie swojemu sztabowi trenerskiemu i zawodnikom.

„Cieszę się, że udało mi się przyciągnąć odpowiedni typ ludzi, którzy doprowadzili mnie do tego punktu” – powiedział Hurley w audycji CBS. „Sztab szkoleniowy, ci niesamowici gracze i ja oczywiście doceniamy University of Connecticut. Zaryzykowali faceta, który nie tak dawno był trenerem w szkole średniej. Cóż za błogosławieństwo i niesamowicie wdzięczni. … Pracowaliśmy ciężko. Pięć przez jakiś czas.

Wcześniej w sobotę, nr 5 San Diego State oszołomiło nr 9 Florida Atlantic w ostatnich sekundach, wygrywając 72-71 i awansując do swojego pierwszego meczu o tytuł NCAA. Z bilansem 71-70 na dwie sekundy przed końcem meczu, strażnik Azteków, Lamond Butler, uderzył skoczka w brzęczyk, wysyłając szkołę na mecz o mistrzostwo kraju.

Huskies zdobędą teraz piąte mistrzostwo kraju w programie, kiedy w poniedziałek wieczorem zmierzą się ze stanem San Diego na stadionie NRG w Houston.