Wegmans zamyka jeden ze swoich największych sklepów spożywczych. Jego nietypowa lokalizacja wpłynęła na biznes

Sieć supermarketów Wegmans zamyka jeden ze swoich największych i najbardziej niezwykłych sklepów, ponieważ nie przyciąga on wystarczającej liczby klientów.

NATYK, Msza. – Sieć supermarketów Wegmans zamyka jeden ze swoich największych i najbardziej niezwykłych sklepów, ponieważ nie przyciąga wystarczającej liczby klientów, podała firma.

Sklep w Natick w stanie Massachusetts zostanie zamknięty tego lata w nieokreślonym terminie, poinformowała firma z Rochester w stanie Nowy Jork w czwartkowym oświadczeniu.

„Podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe. Robimy to jednak dla długoterminowej korzyści naszych pracowników, naszych klientów i naszych społeczności” – powiedział w oświadczeniu regionalny dyrektor ds. zasobów ludzkich, Brian McKendrick. „Niestety, ta niezwykła lokalizacja nie przyciągnęła wystarczającej liczby klientów, aby nasz model biznesowy działał”.

Sklep o powierzchni 134 000 stóp kwadratowych (12 450 metrów kwadratowych) został otwarty w 2018 roku w przestrzeni w Natick Mall zajmowanej przez dom towarowy JCPenney. Jest to pierwszy dwupoziomowy sklep sieci supermarketów w dużym centrum handlowym.

W sklepie mieściła się restauracja meksykańska z pełnym zakresem usług, aż do zamknięcia w 2019 roku.

Sklep zatrudnia 365 pracowników, a wszystkim oferuje się pracę w pięciu innych lokalizacjach firmy w okolicach Bostonu. Nie ma planów zamknięcia żadnych innych sklepów w stanie, napisano w oświadczeniu. Wegmans ma ponad 100 sklepów na wschodnim wybrzeżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *