Wojna Izraela z Hamasem sieje spustoszenie w Gazie

14:34 ET, 18 marca 2024 r

Światowy Program Żywnościowy ostrzegł, że w północnej Strefie Gazy „nieuchronnie” nastąpi głód

Od Morayo Ogunbayo, Richarda Rotha i Niamh Kennedy z CNNChłopcy trzymają puste garnki, czekając w kolejce z wysiedlonymi Palestyńczykami po żywność dostarczoną przez organizację charytatywną w Rafah w Gazie, 16 marca.

– stwierdził Khatib/AFP/Getty Images

Światowy Program Żywnościowy opublikował w poniedziałek raport Zintegrowanej Klasyfikacji Statusu Bezpieczeństwa Żywnościowego (IPC) na temat bezpieczeństwa żywnościowego w Strefie Gazy, z którego wynika, że ​​88% całkowitej populacji regionu stoi w obliczu „nadzwyczajnego lub poważnego” braku bezpieczeństwa żywnościowego i ostrzeżono przed głodem w północna Gaza. „Natychmiast.”

„Ludzie w Gazie umierają teraz z głodu” – powiedziała dyrektor wykonawcza WFP Cindy McCain. „Tempo, z jakim spowodowany przez człowieka kryzys głodu i niedożywienia rozdziera Gazę, jest przerażające”.

Raport IPC, napisany przez grupę organizacji pozarządowych, rządy i agencje ONZ, ostrzegał „przy założeniu, że konflikt nasili się w okresie od połowy marca do połowy lipca, obejmując głównie ofensywę lądową w Rafah”. połowa ludności Strefy Gazy (1,11 mln osób) znajdzie się w obliczu katastrofalnych warunków (faza 5 IPC).”

Oto, co jeszcze wiemy: Według raportu 300 000 osób uwięzionych w północnej Gazie „przewiduje się, że od teraz do maja grozi głód”, a jedno na troje dzieci w wieku poniżej dwóch lat w Gazie jest „poważnie niedożywione”.

Z raportu wynika, że ​​w południowej części Gazy powoli panuje głód.

Zbliżający się głód mógłby zostać powstrzymany, gdyby agencjom pomocowym przyznano pełny dostęp do Strefy Gazy w celu dostarczenia ludności żywności, wody i innych środków odżywczych, co wymagałoby „humanitarnego zawieszenia broni” – czytamy w raporcie. zdarzać się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *