Wprowadzamy nowe ikony aplikacji Wiadomości Google, Kontakty i Telefon

Oprócz wprowadzenia A Kilka nowościGoogle wydaje nowe ikony dla aplikacji SMS/RCS, telefonu i kontaktów.

Aktualizacja 22.10: Kontakty Google w wersji 3.79.25.482243121 wprowadza nową ikonę aplikacji. Jest bardzo prosty, bez cienia i białego tła. Ikona motywu jest nieco bardziej interesująca i upraszcza projektowanie „ciała”. Czuje się bardziej wyjątkowy niż poprzednia wersja.

Ta aktualizacja nie jest jeszcze powszechnie dostępna Przez Sklep PlayAplikacja Google Phone jest następna i możesz skorzystać z jej programu beta.


Aktualizacja 10/21: Google udostępnia już nową ikonę Wiadomości z wersją messages.android_20221018_01_RC00.phone.openbeta_dynamic. Jest dostępny w Wear OS i możesz się do niego zarejestrować Wersja beta jest tutaj.

Zgodnie z oczekiwaniami niebieska ikona jest umieszczona na jasnym tle i nie jest zbyt widoczna. Czat Google nie ma nawet animowanego ekranu powitalnego, a animacja widoczna w promocyjnym filmie Google nie pojawia się dzisiaj.

Tymczasem ikona motywu wygląda świetnie i jest nieco rozpoznawalna nawet z uproszczonym logo.


Oryginał 10/20: Te trzy ikony nadal mają ten sam styl, aby pokazać, że są częścią tej samej rodziny aplikacji odpowiedzialnych za komunikację. Głównym motywem jest tutaj nakładanie się dymków wiadomości, które pokazują, w jaki sposób SMS-y (i dzwonienie) angażują co najmniej dwóch uczestników. Jest podobny do zielonego logo Google Chat.

Ciemny niebieski jest używany tam, gdzie zachodzi nakładanie się, podczas gdy używane są dwa inne odcienie jaśniejszego niebieskiego. W rezultacie pojawia się fałszywe poczucie głębi wywodzące się z cieni — rzadkość we współczesnej ikonografii Google.

Na ikonie Wiadomości Google (aby zapewnić ciągłość i znajomość użytkownika) kolor niebieski reprezentuje również domyślny kolor dymka RCS (Rich Communication Services). Jest to rozpoznawalna ikona, ale nakładający się obszar, zwłaszcza lewy dolny i prawy górny, może wyglądać nieco nieprecyzyjnie i dezorientująco.

Telefon, wiadomości i kontakty Google

Tymczasem nowa ikona aplikacji Google Phone wygląda całkiem nieźle, a kontakty są proste, chociaż niebieskie cienie wyglądają bardziej jak broń, a nie są celowane pośrednio (ludzie obok siebie).

W porównaniu z obecnym zestawem ikon, ikony te wyglądałyby mniej, gdyby zostały umieszczone na jasnym tle zamiast na ciemnoniebieskim. Ogólnie są mniej realistyczne i bardziej stylizowane.

Google twierdzi, że te ikony są kompatybilne z innymi aplikacjami firmowymi i „każda jest zaprojektowana tak, aby pasowała. To znaczy, że motywy” jest zdecydowanie płaska i pozbawiona cieni, jak widać na Ikony w miejscu pracy. Jednak innym porównaniem jest rodzina ikon YouTube i jej minimalna paleta kolorów.

Nowy Google Telefon, AktualnościI Łączność Ikony będą wprowadzane w ciągu najbliższych kilku tygodni.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, które generują dochód. Dalej.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *