Wyniki na żywo – NBC Chicago

Dzień po wtorkowych prawyborach w Illinois kilka wyścigów jest nadal zbyt blisko, aby rozstrzygnąć.

Po podliczeniu głosów wyniki pojawią się na stronie wyników wyborów na żywo NBC Chicago w witrynie i aplikacji. Głosowanie zakończyło się we wtorek o godzinie 19:00, a wyniki zaczęły pojawiać się w ciągu pierwszego pół godziny. Będą one aktualizowane na bieżąco w miarę dalszego liczenia głosów.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyniki wyborów na żywo

Wyborcy szukający bieżących informacji o wyborach mogą pobrać aplikację NBC Chicago, aby otrzymywać powiadomienia push o zwołanych wyścigach i ważnych momentach.

W Chicago Chicago Board of Elections odnotowało, że nadal przetwarzane są karty do głosowania korespondencyjnego.

„Zgodnie z kodeksem wyborczym stanu Illinois, istnieje dwutygodniowe okno na policzenie kart do głosowania przesłanych pocztą, które dotrą z opóźnieniem, ale prawidłowo zarejestrowane (do 19 marca) – co oznaczałoby 2 kwietnia” – powiedział Max Bever, dyrektor ds. informacji publicznej CBOE.

Beaver zauważył jednak, że większość kart do głosowania jest zwracana w dzień lub w nocy wyborów, bezpośrednio po środę i czwartek.

„Zanim zostaną one przetworzone i uznane za nieoficjalne wyniki, jeszcze w tym tygodniu być może będziemy mieli znacznie jaśniejszy obraz” – powiedziała Bever.

Wcześniej tego dnia Bever zauważyła, że ​​frekwencja wyborcza w Chicago była „szokująco niska”, twierdząc, że tylko 20% zarejestrowanych wyborców w Chicago wzięło udział w głosowaniu.

Kto jest na karcie do głosowania w Illinois?

W prawyborach w 2024 r. wyborcy w Illinois będą wybierać swoich preferowanych kandydatów w wyścigach, w tym w wyścigu o fotel prezydencki, który zajmie pierwsze miejsce w głosowaniu.

Poza prezydenturą wyborcy wybiorą kandydatów na swoje miejsca w Kongresie w listopadzie, a 17 członkom Izby Reprezentantów stanu Illinois grozi w tym roku reelekcja.

Wszystkich 118 członków Izby Reprezentantów stanu Illinois ubiega się o reelekcję w 2024 r., podobnie jak jedna trzecia z 59 senatorów stanu.

Ponadto: 10 wyścigów do obejrzenia w prawyborach w Illinois w 2024 r

W niektórych okręgach głosy podstawowe są również wybierane na sędziów Sądu Najwyższego, a wybory odbywają się w pierwszym i czwartym okręgu. Sędziowie biorący udział w tych wyścigach ubiegają się o pełne 10-letnie kadencje na korcie.

Ponadto wyborcy wyłonią kandydatów do Sądu Apelacyjnego, Sądów Okręgowych i Zastępców Sądów Okręgowych.

Wreszcie w 2024 r. w niektórych okręgach odbędą się również wyścigi na szczeblu okręgowym.

Przykładowe karty do głosowania można znaleźć na stronie internetowej obwodowej komisji wyborczej w Twojej okolicy.

Zagłosuj na swoją kartę do głosowania

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Chicago, czy na przedmieściach, wiele społeczności boryka się z drażliwymi pytaniami. Oto podgląd tego, czego możesz się spodziewać na karcie do głosowania, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

Ponadto: Czym jest referendum „Bring Chicago Home” i czy nadal znajduje się ono na Twojej karcie do głosowania?

Wyścigi, które są zbyt blisko, aby je nazwać

Prokurator stanowy hrabstwa Cook

Dzień po prawyborach w Illinois wyścig o nominację Demokratów na prokuratora stanowego hrabstwa Cook jest zbyt blisko, aby rozstrzygnąć.

Od 5 rano w środę Elaine O'Neill Burke miała niewielką przewagę nad Claytonem Harrisem. Przy zgłaszaniu 99% okręgów dzieli je około 9 000 głosów.

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Chicago

Proponowany w Chicago podatek od przeniesienia nieruchomości, nazywany przez niektórych „podatkiem od rezydencji” lub „Bring Chicago Home”, znajduje się w czołówce wyścigu o prawybory w Illinois w 2024 roku.

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości to podatek płacony od każdej nieruchomości sprzedanej miastu. Obecna stawka wynosi 3,75 dolara za każde 500 dolarów. Jeśli propozycja zostanie przyjęta, zmieni to proporcję na progresywną lub stopniowaną strukturę mieszkalną i komercyjną we wszystkich trzypiętrowych nieruchomościach.

Stawka ta spadłaby do 3 dolarów na każde 500 dolarów w przypadku nieruchomości sprzedanych za mniej niż 1 milion dolarów. W przypadku sprzedaży powyżej 1 miliona dolarów wzrost wynosi 10 dolarów za każde 500 dolarów w cenie od 1 miliona dolarów do 1,5 miliona dolarów. W przypadku nieruchomości o wartości powyżej 1,5 miliona dolarów podatek wynosi 15 dolarów za każde 500 dolarów o wartości powyżej 1,5 miliona dolarów.

Dochody z podwyżki podatków zostaną przeznaczone na walkę z bezdomnością.

Rep. Mike Post kontra Darren Bailey w 12. dzielnicy

W jednym z głośnych wyścigów do Kongresu Partii Republikańskiej w Illinois urzędujący republikanin Mike Post zmierzy się z byłym kandydatem na gubernatora stanu Illinois Darrenem Baileyem w 12. okręgu.

Post, który został po raz pierwszy wybrany do Kongresu w 2014 r., otrzymał kilka głośnych poparcia ze strony Partii Republikańskiej, w tym poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa, który we wtorkowy wieczór z łatwością wygrał prawybory na urząd prezydenta w Illinois. To pierwsze wybory Posta, które zmierzyły się z głównym konkurentem od 2018 r., kiedy rywalizował z nim Preston Nelson.

Kampania Bailey skupiała się głównie na kwestiach Drugiej Poprawki i jej naciskach przeciwko dostępowi do aborcji. Podkreślił także większe inwestycje w niezależność energetyczną i bezpieczeństwo granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *