Wyniki wyścigów Grand Prix F1: Verstappen wygrywa kanadyjskie GB

Verstappen prowadził większość wyścigu, z dwoma przerwami w wirtualnych samochodach bezpieczeństwa, które odegrały ważną rolę w strategii.

Ale był to pełnoprawny samochód obronny, który na końcowych etapach trafił w ręce nauki, pozwalając mu zaatakować Verstopane na końcowych etapach, ale nie mógł znaleźć drogi.

Czytaj więcej:

Wyniki wyścigu Grand Prix Kanady 2022

Jak powstało Grand Prix Kanady

Verstappen wykorzystał swoją bramkę w biegu na turnie 1 i dotarł tam wcześniej Fernando Alonso (Alpejski) i nauka. Lewis hamilton Zajął czwarte miejsce Mercedes Po wojnie między kołami Kevina Magnussena Kilka minut później, na trzecim zakręcie, Dane spowodował niewielkie uszkodzenie prawego przedniego skrzydła swojego węża.

Science umieściło TRS-Ed Alonso na drugim okrążeniu na trzecim okrążeniu, a Verstappen miał już 2,5 sekundy do przodu.

George RussellMercedes zajął piąte miejsce w Harbinie, podczas gdy Magnussen pokazał czarno-pomarańczową flagę. Uderzył o nowe przednie skrzydło z szóstego pod koniec 8. okrążenia.

Sergio PerezJego weekend był coraz gorszy, ponieważ doznał awarii skrzyni biegów w swoim Red Bull Lab 8 i spowodował wirtualny samochód bezpieczeństwa. Lider Verstappen użył twardych opon, umieszczając Science i Alonso na pierwszym i drugim miejscu. Hamilton opuścił pokój dla Russella i zatrzymał się Stephen O’Connor (Alpine) powrócił na szóste miejsce.

Wyścig wznowiono 1,5 sekundy przed Alonso na 10. okrążeniu, z Verstappen 4 sekundy za. W nowych trudnościach Hamilton zepchnął Okana na piąte miejsce.

Verstappen wyprzedził Alonso o sekundę na TRS w Lab 15, ale jest teraz 5,5 sekundy za Leader Science.

Haas stracił swój drugi samochód punktami Mick Schumacher Perez został znokautowany na 19 okrążeniu w tym samym miejscu, w którym Russell znokautował kolejne VSC. Nauka zjechała do dołu po zakończeniu VSC, dołączając przed Hamiltonem na trzecim miejscu.

Po zablokowaniu Hamiltona Science zepchnęła Alonso na drugie miejsce w Lab 23, a Hamilton również wziął udział w trasie. Alonso uderzył na 29 okrążeniu, kończąc na siódmym miejscu za Okanem i Leclercem.

Leklerk, rozpoczęty 19.Cz Po karze za wymianę silnika zaczął na twardych oponach i zaliczył 13 przejazdów przez krawców.Cz Po 10 rundach.

Potem się cofnął Alfa Romeo Z Voltaire PotassiPracował nad przezwyciężeniem Alex AlbanS Williams. Ale kiedy przestali walczyć, Leklerk był w stanie wyprzedzić obu i zdobyć zdecydowane punkty.

Leklerk następnie utknął za Oganem, gdzie dotarł do 42. okrążenia, a następnie stracił cztery miejsca z powodu wolnego postoju, umieszczając go z tyłu pociągu TRS o 12.Cz Ponownie.

Verstappen uderzył po raz drugi w Lab 44 i dołączył do Hamiltona na trzecim miejscu, ale Hamilton przejechał tylko jedno okrążenie obok niego i wszedł do TRS tuż przed zatrzymaniem.

Nauka prowadzona przez 10 przebiegów w 25 przejściach. Do tego czasu Leklerk wrócił do punktacji, awansując wówczas na ósme miejsce Yuki Sunoda Zachowaj ją AlphaTauri Przy ścianie wyjściowej z dołów powstaje samochód ochrony.

Science rywalizowało o nowego Harta, ponownie uruchamiając opony sześć okrążeń za Verstappen i wyprzedzając Hamiltona, Russella, Okana, Alonso i Lecklerka w 16-okrążeniowym sprincie.

Z kolei 10, Leklerk wyprzedził Alonso na szóstym miejscu, a następnie po kilku rundach przeniósł się do Okana na piąte miejsce.

Na jednym okrążeniu Science przeszła tuż nad ogonem Verstappena, ale panujący mistrz świata zachował nerwy i swoją obecność.

Hamilton zajął trzecie miejsce, Russell, Lecklerk, Okan, Alonso, Potas, Zhou Guanyu (Alfa Romeo) i Lance Walk (Aston Martin).

Czytaj więcej:

Szybkie okrążenia Grand Prix Kanady Formuły 1 w 2022 r.

2022 Formuła 1 Grand Prix Kanady przystanki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *