Wzrost w trzeciej tercji podniósł Złotych Rycerzy nad Panterami w grze 1

Serwisy informacyjne ESPN3 czerwca 2023, 23:17 czasu wschodniegoCzytam 1 minutę

LAS VEGAS – Zach Whitecloud strzelił gola z dystansu w ponad 13 minucie gry po tym, jak Addin Hill obronił najlepszą obronę w play-offach i poprowadził Vegas Golden Knights do zwycięstwa 5: 2 nad Florida Panthers w sobotnią noc w Pucharze Stanleya otwieracz. finał.

Bramka Whiteclouda dała Vegas prowadzenie, po którym nastąpił kluczowy rzut karny, a kapitan Mark Stone strzelił gola ubezpieczeniowego, który został zweryfikowany i podtrzymany za wysoki kij. Ta kombinacja, wraz z 31 zapisami obronnymi Hilla, dała Vegas prowadzenie w serii po okropnym otwarciu między drużynami z Pasa Słońca, które nie marnowały czasu na przyzwyczajenie się do wielkich uderzeń podczas gry i mnóstwo pchania i pchania po gwizdku.

Oryginalni gracze Knights, Jonathan Marchessault i Shea Theodore, strzelili bramkę dwukrotnemu zwycięzcy Veziny z Florydy, Siergiejowi Bobrowskiemu.

Po powrocie do finałów w 2018 roku Vegas będzie próbowało uniknąć tego samego wyniku, kiedy pokonali Waszyngton w meczu 1, a następnie przegrali kolejne cztery, nie zdobywając trofeum w swoim inauguracyjnym sezonie.

Porażka przerwała passę pięciu meczów dla Panthers, które pokonały Toronto Maple Leafs w drugiej rundzie, zanim w zeszłym tygodniu pokonały Carolina Hurricanes.

Floryda również po raz pierwszy przegrała mecz uliczny, kiedy Pantery zdenerwowały Boston Bruins.