Zachodni naukowcy ostrzegają amerykańskich decydentów przed „ignorowaniem wszystkich rosyjskich naukowców”

Ponieważ wojna na Ukrainie wkracza w piąty tydzień, największe aktualizacje wydane w piątek to:

Walka naziemna: Są siły ukraińskie Odzyskany Miasta i pozycje obronne na wschodnich przedmieściach Kijowa, poinformowało brytyjskie Ministerstwo Obrony w swoim najnowszym raporcie wywiadowczym w piątek.

Tymczasem rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov powiedział w piątek, że siły rosyjskie zniszczyły „największe pozostałe składy paliw” w pobliżu Kijowa. Pociski kalibru wystrzeliwane na morze.

Ocaleni w Teatrze Mariupol: Powiedział Mariupol, doradca burmistrza Około 600 osób Uważa się, że 16 marca uciekł z rosyjskiego nalotu na teatr w mieście.

Rada Miasta Mariupol stwierdziła wcześniej, że na podstawie relacji naocznych świadków teraz w to wierzy 300 osób Zginął podczas strajku. CNN nie zweryfikowało niezależnie liczby zgonów. Nowe widoki Powstały Pokazuje ludzi uciekających z teatru w mediach społecznościowych.

Biden w Polsce: Prezydent USA Joe Biden Pochwalił odwagę obywateli Ukrainy Rozmawiając z żołnierzami amerykańskimi w Polsce, powiedział, że mają „za dużo kręgosłupa”. Mówił także o narastającym kryzysie uchodźczym i podziękował organizacjom humanitarnym w Polsce za ich pomoc i pomoc dla Ukrainy. Jedno na dwoje dzieci ukraińskich Rosja została przesiedlona od rozpoczęcia inwazji 24 lutego, jak wynika z czwartkowego raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci.

Ma spotkać się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i go dostarczyć „Kluczowy adres” Według Białego Domu, sobota. Przeczytaj więcej o wydarzeniach Bidena w Polsce Tutaj.

Rosja przedstawia aktualne informacje na temat zgonów wojskowych: Rosyjskie wojsko powiedziało na konferencji w piątek Ponad 1300 żołnierzy Na Ukrainie zginęło ponad 3800 osób, a ponad 3800 zostało rannych, najwięcej od 2 marca. Ratingi USA, Ukrainy i NATO Straty wojsk rosyjskich Wzrosła ostro.

Dwóch wysokich rangą wojskowych NATO oszacowało w środę liczbę rosyjskich żołnierzy zabitych na Ukrainie na od 7000 do 15 000. Inni urzędnicy amerykańscy określili straty rosyjskie w tym samym zakresie – od 7 000 do 14 000 zabitych rosyjskich żołnierzy – ale wyrazili „niskie zaufanie” do tych szacunków.

Siły ukraińskie również powiedziały, że miały Zabił rosyjskiego generała Obszar Chersoniu.

„Anuluj kulturę” – powiedział Putin. Prezydent Rosji Władimir Putin skarżył się na wideokonferencji w piątek, że tak zwana „kultura abolicji” polega na tym, że Zachód próbuje „odwołać” Rosję.

Opisał traktowanie swojego kraju jako twórca „Harry’ego Pottera” J.K. W porównaniu do ogólnego sprzeciwu wobec Rowling, był w przeszłości przedmiotem krytyki za to, co nazywa transfobem. Putin, który przedstawia się jako fan konserwatywnych wartości kulturowych, ostro krytykuje prawa osób transpłciowych i homoseksualistów. Rowling odpowiedziała, że ​​krytyka kultury abolicjonistycznej na Ukrainie przez „masowych morderców” nie była „doskonała” i dodała link do artykułu o uwięzionym krytyku Kremla Aleksieju Nawalnym.

W swoich komentarzach Putin porównał obecną sytuację z kulturą rosyjską na Zachodzie i cenzurą nazistowskich Niemiec. Putin określił swoją inwazję na Ukrainę, kraj z żydowskim prezydentem, jako kampanię „redukcyjną”, która została całkowicie odrzucona przez historyków i obserwatorów politycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *