Zakłócenia w Southwest Airlines pozostawiają klientów w martwym punkcie, a centra obsługi telefonicznej stoją w miejscu

(CNN) – Zeszłotygodniowa zimowa aura podróżnicza utrzymuje się w tym tygodniu jak kac – aw poniedziałek przybrała rozmiary migreny dla linii Southwest Airlines i ich sfrustrowanych pasażerów.

Według strony internetowej Flight Tracker do godziny 16:10 w poniedziałek odwołano ponad 3600 lotów do, do lub ze Stanów Zjednoczonych. Świadomość lotuOkoło 5800 lotów było opóźnionych.

Ale południowy zachód ma ich sprawiedliwy udział. Żaden inny amerykański przewoźnik nie odwołał prawie tylu lotów ani rozkładów lotów, co Southwest.

Według FlightAware linia lotnicza z Dallas odwołała około dwóch trzecich wszystkich lotów – około 2700 – od godziny 16:10 w poniedziałek. W pewnym momencie odwołał około 300 lotów w ciągu pół godziny w poniedziałek po południu.

Klienci narzekają w mediach społecznościowych Problemy z długimi kolejkami do rozmów z przedstawicielami, zagubionymi bagażami i nadmiernym czasem oczekiwania lub sygnałami zajętości na liniach telefonicznych obsługi klienta linii lotniczych.

Klienci czekają na zmianę rezerwacji lotu Southwest Airlines na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson Atlanta w poniedziałek.

CNN

Carlos Suarez z CNN rozmawiał w poniedziałek ze sfrustrowanymi pasażerami przy kasie biletowej Southwest na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson Atlanta.

Mówi, że w pewnym momencie około 150 klientów czekało w długiej kolejce na zmianę rezerwacji, a kolejka za kasą biletową ciągnęła się jak wąż.

„Zakłócenia w naszej sieci”

Southwest odpowiedział na masowe odwołania w e-mailowym oświadczeniu w poniedziałek po południu:

„Ponieważ w naszej sieci za nami trwają surowe zimowe warunki pogodowe, ciągłe wyzwania znacząco wpływają na naszych klientów i pracowników, co jest nie do przyjęcia” – czytamy w oświadczeniu.

„Jesteśmy liderem w zakresie bezpieczeństwa, aby pilnie zająć się szerokim zakresem zakłóceń, rekonfigurując samoloty i przekształcając nasze załogi lotnicze i naszą flotę, aby lepiej służyły wszystkim, którzy planują podróżować z nami.

„Z drugiej strony będziemy pracować nad naprawieniem sytuacji tych, których zawiedliśmy, w tym naszych pracowników”.

We wcześniejszym oświadczeniu dla CNN w poniedziałek, Southwest Airlines stwierdziło, że „doświadcza zakłóceń w całej naszej sieci w wyniku utrzymujących się skutków (zimowej burzy) w całej naszej działalności”.

Denver, Las Vegas, Chicago Midway, Baltimore/Waszyngton i Dallas Love Field w Southwest to tylko niektóre z lotnisk, które mają największy problem.

W poniedziałek klienci stanęli w obliczu długich kolejek przy stanowiskach Southwest na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham.

W poniedziałek klienci stanęli w obliczu długich kolejek przy stanowiskach Southwest na międzynarodowym lotnisku Raleigh-Durham.

WRAL

Połączenia z obsługą klienta Southwest nie przechodziły przez CNN w poniedziałek po południu, więc klienci nie mogli ustawić się w kolejce, aby porozmawiać z przedstawicielem. Southwest ma CNN „w pełni obsadzony, aby odpowiadać na wezwania”.

Linia lotnicza dodaje: „Osoby, których loty zostały odwołane, mogą ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy lub otrzymać kredyt na lot, który nie wygasa”.

A Ćwierkać Było ponad 870 odpowiedzi z Southwest kierujących klientów do opcji samoobsługi – wielu z nich było wściekłych – od 16:30 ET.

Częściowa odpowiedź: „Przestań obwiniać pogodę! Musiałem kupić bilet pierwszej klasy na inną linię lotniczą, ale został odwołany na czas! Nadal masz nasz bagaż z lekarstwami! Nie można się dodzwonić!”

Tymczasem w mocno dotkniętym zachodnim Nowym Jorku międzynarodowe lotnisko Buffalo planuje wznowić loty pasażerskie o godzinie 11 rano we wtorek, zgodnie z najnowszym tweetem.

Temperatura na lotnisku wynosiła 19 stopni Fahrenheita (minus 7 stopni Celsjusza) około godziny 16:00 czasu wschodniego, co było najlżejszym opadem śniegu w tym rejonie.

Co mogą zrobić osieroceni pasażerowie?

Jeśli byłeś zdezorientowany, a twoje próby skontaktowania się z agentem obsługi klienta nie powiodły się, jego założyciel Tanie loty Scotta Polecam wypróbować numer międzynarodowy.

„Główna infolinia amerykańskich linii lotniczych jest zatkana przez innych pasażerów, którzy zmieniają rezerwację. Zadzwoń do dowolnego z dziesiątek międzynarodowych biur linii lotniczych, aby szybko znaleźć agenta” – powiedział Scott Keyes.

„Agenci mogą obsłużyć Twoją rezerwację tak samo, jak agenci z siedzibą w USA, ale nie trzeba czekać na jej otrzymanie”.

Jakaś ulga w zasięgu wzroku?

Pełne wyleczenie może zająć około tygodnia.

„Przy ponad 10 000 odwołanych lotów w zeszłym tygodniu, liniom lotniczym zajmie trochę czasu dostosowanie i ponowne uwzględnienie zaległości pasażerów”, powiedział Keyes w e-mailu do CNN Travel.

„W zależności od prognozy pogody (która wygląda obiecująco dla większości kraju) i liczby podróżnych anulujących swoje plany wakacyjne, spodziewam się, że do przyszłego tygodnia wszystko wróci do normy” – powiedział Keyes.

Dlaczego tak wiele osób ma problem z odnowieniem subskrypcji?

„Czynnikiem komplikującym dla osób szukających ponownego zakwaterowania jest to, że w tym sezonie dostępnych jest bardzo mało miejsc” – powiedział Keyes.

„Boże Narodzenie i Nowy Rok to jedne z najpopularniejszych okresów na podróżowanie, a liczba lotów w rozkładzie w tym roku spadła o kolejne 15-20%, co sprawia, że ​​wyzwanie dla tych, którzy muszą zmienić rezerwację, jest jeszcze trudniejsze”.

Złe warunki drogowe

Podróże drogowe pozostały zdradliwe w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych z powodu przenikliwie zimnej pogody.

W zachodnim hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork w niektórych społecznościach zniesiono ograniczenia dotyczące jazdy w sytuacjach awaryjnych. Buffalo był na miejscuStarosta powiatowy Marek Bolancarz powiedział w poniedziałek.

„Buffalo City jest nieprzejezdne w większości obszarów i chociaż jeden lub dwa pasy ruchu awaryjnego mogą być otwarte na głównej magistrali, większość drugorzędnych i bocznych ulic jest nadal nietknięta” – powiedział Bollencarz.

Powiedział, że istnieją główne drogi, które zostały oczyszczone przede wszystkim w celu zastosowania środków ratujących życie, aby otworzyć tereny wokół szpitali i domów opieki.

Ostatni tydzień był ciężki

Zimowa burza, która przetoczyła się przez Stany Zjednoczone, była złym momentem dla podróżnych, ponieważ tydzień Bożego Narodzenia zaczął spychać latające liczby z powrotem do poziomów sprzed pandemii.

Według FlightAware w Boże Narodzenie 3178 lotów zostało odwołanych, a 6870 opóźnionych.

Według FlightAware w Wigilię odwołano łącznie 3487 lotów.

Piątek był najgorszym dniem w serii z 5934 odwołaniami, podczas gdy w czwartek odnotowano prawie 2700 odwołań.

Przewiduje się, że ten megapodmuch zimowej pogody będzie powoli słabł w tym tygodniu we wschodnich dwóch trzecich kraju.

W tej najświeższej wiadomości wydarzy się jeszcze wiele wydarzeń.

Ross Levitt, Chris Boyette i Artemis Moshtagian z CNN przyczynili się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *