Zimowa burza: Amerykę Północną nawiedzają burze śnieżne i fale upałów

  • Chloe Kim i Nadine Yusif
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

ZOBACZ: W Ameryce Północnej spadły największe opady śniegu od dziesięcioleci

Silna zimowa burza spowodowała rozległe zakłócenia w całych Stanach Zjednoczonych, podczas gdy części południowo-wschodniego kraju przygotowują się na wysokie temperatury.

Od środy około 75 milionów ludzi w 28 stanach zostało objętych ostrzeżeniami przed zimową pogodą.

Burze śnieżne zmusiły wiele szkół i firm do zamknięcia w Dakocie, Minnesocie i Wisconsin.

Tymczasem oczekuje się, że najwyższa temperatura w Waszyngtonie pobije prawie 150-letni rekord.

W niektórych częściach Stanów Zjednoczonych może być jednocześnie o 100F (38C) cieplej niż w innych.

Rekordowo niska temperatura w USA

Na niektórych obszarach prognozowane są silne wiatry o prędkości 80 km/h i mrozy do -50 stopni.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

W północnych stanach na niektórych obszarach przewiduje się do 2 stóp (60 cm) śniegu, na obszarach z największymi opadami śniegu od 30 lat.

Gubernator Minnesoty Tim Walls powiedział, że Gwardia Narodowa będzie pod ręką, aby pomóc kierowcom, którzy utknęli w zamieci śnieżnej. Urzędnicy powiedzieli, że stan może pobić swój rekord opadów śniegu.

Meteorolodzy powiedzieli, że system burzowy może rozciągać się na odległość 1300 mil od Nebraski do New Hampshire.

Z powodu burzy w USA odwołano ponad 1700 lotów.

Ogólnie słoneczna i ciepła pogoda jest prognozowana dla Los Angeles w Kalifornii, gdzie wydano ostrzeżenie o rzadkiej zamieci śnieżnej. W górach i podnóżach Ventura i hrabstwa Los Angeles prognozowane są obfite opady śniegu i porywy wiatru do 75 mil na godzinę.

Wszyscy z 39 milionów mieszkańców Kalifornii mogli zobaczyć śnieg padający wokół nich lub osadzający się na pobliskich szczytach górskich, powiedział Daniel Swain, klimatolog z University of California-Los Angeles.

Od środowej nocy w niektórych częściach Montany temperatura wynosiła -9 stopni.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Stany Zjednoczone również odnotowały wysokie temperatury

Tymczasem większość południowych Stanów Zjednoczonych doświadcza niezwykle wysokich temperatur o tej porze roku. W środę McAllen w Teksasie zanotowało najwyższą temperaturę 95 stopni.

Środowe upały w Lexington w stanie Kentucky i Nashville w stanie Tennessee pobiły rekordy, które istniały od ponad wieku.

Cincinnati, Indianapolis, Atlanta i inne miasta USA również odnotowały rekordowe wartości.

Waszyngton może osiągnąć w czwartek 80 stopni, bijąc rekord ustanowiony w 1874 roku.

Orlando na Florydzie może osiągnąć 90F, a Nowy Orlean w Luizjanie może osiągnąć 84F.

„Przez całą zimę widzieliśmy ten spójny wzorzec, w którym zachodnie Stany Zjednoczone odnotowały temperatury poniżej średniej, a wschodnie Stany Zjednoczone odnotowały temperatury powyżej średniej” – powiedział BBC News badacz z Columbia University, Andrew Kruskiewicz.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Ponieważ używają plików cookie i innych technologii, prosimy o zgodę przed załadowaniem czegokolwiek. Może poczytaj Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed zaakceptowaniem. Wybierz „Akceptuj i kontynuuj”, aby wyświetlić tę zawartość.

Zakończenie treści Twittera, 1

Kanada również odczuwa ciężar zimowej burzy

Znaczna część kraju jest objęta ostrzeżeniem pogodowym, w tym Toronto, które spodziewa się 4-10 cali (10-15 cm) śniegu, deszczu ze śniegiem i możliwego marznącego deszczu.

Usługi lotnicze zostały również zawieszone z powodu zimowej burzy. Air Canada odwołała jedną czwartą swoich regularnych lotów w środę po południu.

Luty to najwyższa temperatura zarejestrowana w kraju. Teraz w niektórych częściach Toronto może dojść do znacznego nagromadzenia się lodu w wyniku tego ostatniego ochłodzenia.

Części Alberty i prerii stoją w obliczu poważnych ostrzeżeń przed zimnem, z temperaturami spadającymi do -40F (-40C) z dreszczami na niektórych obszarach.

Tytuł Filmu,

Amerykańska zimowa burza

Sprawdź pogodę i loty

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli nie możesz przeczytać tej strony i zobaczyć formularza, odwiedź mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, albo napisz do nas na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *