Źródła – Buddy Hield zapewnił Warriors 21 milionów dolarów w handlu

SAN FRANCISCO – Buddy Hield dołącza do Golden State Warriors w ramach podpisanej i handlowej umowy z Philadelphia 76ers, która gwarantuje mu dwa lata i 21 milionów dolarów, poinformowały w czwartek źródła Adriana Wojnarowskiego z ESPN.

Źródła podają, że Hield otrzyma 18 milionów dolarów w ciągu pierwszych dwóch lat, 3 miliony dolarów częściowo gwarantowane na sezon 2026–27 oraz opcję zawodnika na niegwarantowany czwarty rok.

Golden State wysyła do Filadelfii wybór w drugiej rundzie draftu 2031 w ramach transferu Klaya Thompsona z Dallas Mavericks.

Połączył Hielda ze Stephenem Currym, co dało Warriors pierwsze dwa rzuty za trzy punkty w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Hield to zawodowy strzelec, który w 40% rzuca za trzy punkty.

Hield jest częścią układanki, którą Warriors układają, aby wypełnić pustkę po przeprowadzce Thompsona do Dallas po 12 latach spędzonych w Golden State. Warriors pozyskali także D’Anthony’ego Meltona i Kyle’a Andersona, co zapewniło drużynie przyzwoitą wszechstronność po obu stronach boiska.

W zeszłym sezonie Hield rozegrał najwięcej w lidze 84 meczów w sezonie zasadniczym dla 76ers i Indiana Pacers. W ciągu 25,7 minut na mecz notował średnio 12,1 punktu, 3,2 zbiórki i 2,8 asysty. Hield miał problemy ze strzelaniem w fazie play-off, poza trafieniem sześciu trójek w kończącej sezon porażce 76ers z New York Knicks w szóstym meczu ich serii pierwszej rundy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *