Vettel apeluje o zmniejszenie kosztów jednostek napędowych

Autor: | 10 kwietnia 2016

Sebastian Vettel wyraził swoje niezadowolenie w sprawie kosztów jednostek napędowych w obecnych czasach królowej motorsportu.

Niemiec uważa, że Formuła 1 powinna zmniejszyć koszty jednostek napędowych i wrócić do silników wolnossących, mimo, że Ferrari zawetowało takie posunięcie w ubiegłym roku.

– Osobiście uważam, że obecne przepisy dotyczące silników są zbyt surowe i byłoby korzystnie dla wszystkich zespołów i całego sportu, gdybyśmy wrócono do jednostek wolnossących – wyznał. – Zespoły wydają dużo pieniędzy, staramy się dokonywać zmian, ale kluczowy problem się nie zmienia.

28-latek jest jednym z kierowców, który podpisał list Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix (GPDA), gdzie zawodnicy ostro skrytykowali obecny system zarządzania królową motorsportu oraz uznali, że potrzebne są tylko przemyślane decyzje, które nie szkodzą Formule 1.

– Nie mogę zmienić zasad, ale myślę, że sposób, w jakim obecnie są podejmowane decyzje nie jest najlepszy. To jasne, że kierowcy nie są po to, aby zmieniać przepisy. W żadnym sporcie sportowcy nie ustalają zasad, więc to oczywiste, a nie chcemy być tymi, którzy decydują.