Fot. Monza Rally Show


Valentino Rossi ponownie w Monza Rally Show

Autor: | 10 listopada 2017

Nie ma niespodzianki. Ponownie będziemy mieli okazję zobaczyć Valentino Rossiego w słynnym Monza Rally Show. Dla Włocha będzie to już czternasty występ na torze niedaleko Mediolanu. Jedynie w edycji z 2010 roku zabrakło go na starcie.

Dziewięciokrotny Motocyklowy Mistrz Świata wygrywał tę imprezę pięciokrotnie, dzięki czemu jest na szczycie listy triumfatorów Monzy. O jedno mniej zwycięstwo ma na swoim koncie Rinaldo Capello. Dwa razy wygrywał Dani Sordo, a po razie Alessandro Battaglin, Robert Kubica i Sebastien Loeb. Polakowi i Francuzowi Valentino znacznie uległ, ale potrafił pokonać takich zawodników, jak właśnie Sordo, Thierry Neuville i Colin McRae.

W ostatnich latach Rossi rywalizował Fordem Fiesta RS WRC i to nie powinno się zmienić. Natomiast jego stałym pilotem rajdowym jest Carlo Cassina. Do tej pory żaden z asów WRC nie zgłosił się do tej imprezy, ale jest jeszcze na to czas.

Monza Rally Show rozpocznie się w czwartek 30 listopada odcinkiem testowym. W piątek i sobotę do przejechania będzie dziewięć oesów o długości 168,65 kilometra. W niedzielę odbędzie się słynna próba Masters Show, która jest zwieńczeniem eventu zorganizowanego na torze Monza i w jego okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *