5 osób nie żyje, w tym 2 dzieci, w wyniku przewrócenia się ciężarówki przewożącej amoniak na autostradzie w Illinois

Do wypadku doszło w piątkowy wieczór w pobliżu Teutopolis.

Dwoje dzieci w wieku poniżej 12 lat było jedną z pięciu osób, które zginęły w wyniku przewrócenia się toksycznej półciężarówki w ich wiejskiej społeczności w Illinois. Władze podały, że katastrofa zmusiła setki okolicznych mieszkańców do ewakuacji swoich domów w weekend.

Władze podały, że do śmiertelnego wypadku drogowego doszło w piątkowy wieczór w pobliżu miejscowości Teutopolis. Urzędnicy powiedzieli, że półciężarówka przewoziła kilka tysięcy galonów bezwodnego amoniaku i spowodowała uniesienie się w okolicy „ogromnej chmury” szkodliwego gazu.

Ewakuowanym mieszkańcom pozwolono wrócić do swoich domów w sobotni wieczór po usunięciu wypadku na amerykańskiej autostradzie 40, a testy „wykazały niebezpieczeństwo związane z bezwodnym amoniakiem” – powiedział w oświadczeniu zastępca komendanta straży pożarnej Teudopolis Joe Hollomy.

Koroner hrabstwa Effingham Kim Rhodes potwierdził, że dwie z pięciu ofiar miały mniej niż 12 lat.

Przyczyny katastrofy są badane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu i policję stanową Illinois.

„Składamy najgłębsze wyrazy współczucia wszystkim osobom dotkniętym wypadkami i wyciekami substancji chemicznych. Służby ratownicze i menedżerowie ds. sytuacji kryzysowych szkolą się w zakresie tej i wielu innych rodzajów sytuacji awaryjnych, aby zminimalizować szkody dla ludzi i mienia” – powiedział Clayton Kuetemeyer, zastępca dyrektora z Agencji Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois i Biura Wewnętrznego – stwierdził w oświadczeniu.

O 20:40 czasu lokalnego na autostradzie półciężarówka przewróciła się i rozlała bezwodny amoniak na drogę, powodując „strasznie niebezpieczne warunki wiatrowe na północnym wschodzie” – powiedział w sobotę dziennikarzom szeryf hrabstwa Effingham Paul Kuhns. Konferencja prasowa.

Według Agencji Ochrony Środowiska stanu Illinois, oprócz pięciu zgonów zgłoszono „liczne obrażenia”. Policja stanowa podała, że ​​w wypadku wzięło udział wiele pojazdów.

Według Agencji Ochrony Środowiska stanu Illinois w naczepie znajdowało się 7500 galonów bezwodnego amoniaku. Służby podały, że z cysterny wyciekło około 4000 galonów.

Kuhns powiedział, że miejsce katastrofy było „ogromne” i „złożone”.

Władze podały, że ewakuowano około 500 osób w związku z utworzeniem strefy ewakuacyjnej we wschodniej części Teutopolis o powierzchni około 2 mil kwadratowych.

Rozbitą część tankowca załatano, co „spowolniło”, ale nie zatapiło natychmiast wycieku, powiedział Tim McMahon, szef Okręgu Ochrony Przeciwpożarowej Teutopolis.

Bezwodny amoniak jest przezroczystym, bezbarwnym gazem, który jest toksyczny. Skutki wdychania obejmują nudności lub podrażnienie dróg oddechowych, w zależności od długości narażenia. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Agencja podała w sobotę, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu, we współpracy z policją stanową Illinois i biurem szeryfa hrabstwa Effingham, wysłała 15-osobowy zespół w celu przeprowadzenia dochodzenia w sprawie wypadku spowodowanego dachowaniem.

Na miejsce przybyli także przedstawiciele amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

Teutopolis to mała wioska w hrabstwie Effingham, położona 150 km na południowy wschód od Springfield, stolicy stanu Illinois.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *