5 rzeczy, które trzeba wiedzieć 26 sierpnia: Mar-a-Lago, Ukraina, powódź, serwis komórkowy, samochody na gaz

Oto, co musisz wiedzieć Przyspiesz swój dzień.

(Zdobądź 5 rzeczy, które musisz dziś wiedzieć, codziennie dostarczanych do Twojej skrzynki odbiorczej. Rejestracja tutaj.)

1. Mar-a-Lago

Departament Sprawiedliwości ma dziś termin do południa Opublikuj poprawioną wersję Mar-a-Lago Szukaj nakazu Oświadczenie pod przysięgą. W oświadczeniu wyjaśniono, dlaczego śledczy uważają, że istnieje prawdopodobna przyczyna popełnienia przestępstw. Nakaz Upoważniał FBI do przeszukania domu Trumpa a na początku tego miesiąca usunęła prywatny klub i pudła z dokumentami, co wywołało krytykę ze strony byłego prezydenta. Pojawia się po tym, jak prawnicy Departamentu Sprawiedliwości nalegali na zachowanie tajemnicy, aby nie zakłócać trwającego dochodzenia karnego. Nie jest jasne, jaka część zredagowanej wersji oświadczenia została zaciemniona.

2. Ukraina

W czwartek po raz pierwszy odłączona została ukraińska elektrownia atomowa Zaporoże, która jest okupowana przez siły rosyjskie. Zwiększona powłoka Bliskość zakładu wezwała ostatnio międzynarodowych ekspertów do odwiedzenia zakładu i podsyciła obawy Możliwa awaria jądrowa. Czwartek, zapasowe generatory diesla zostały wdrożone Aby zapobiec „katastrofie radiacyjnej”, powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. „Gdyby generatory diesla nie były włączone, automatyka i pracownicy naszego zakładu nie działali po przerwie w dostawie prądu, bylibyśmy już zmuszeni do przezwyciężenia skutków wypadku radiacyjnego” – powiedział Zełenski. Urzędniczka Departamentu Stanu USA, Bonnie Jenkins, ostrzegła Działania Rosji Roślina „nie tylko zagraża ludziom i środowisku Ukrainy, ale także wpływa na sąsiednie kraje i całą społeczność międzynarodową”.

3. Powódź

Nagraj deszcz i Błyskawiczne powodzie w Missisipi W tym tygodniu uwięzili mieszkańców, zmyli drogi i wykoleili pociąg. Miasto Jackson otrzymało w środę ponad pięć cali deszczu, ustanawiając rekord najbardziej sierpniowego dnia, jakiego miasto kiedykolwiek doświadczyło. Burmistrz Jackson Chokwe Ander Lumumba wezwał do dobrowolnej ewakuacji na terenach zagrożonych powodziami. Przynajmniej indywidualnie 33 miliony ludzi dotkniętych śmiertelnymi powodziami W Pakistanie niektórzy urzędnicy nazwali to „najgorszą humanitarną katastrofą tej dekady”. Od czerwca deszcze i powodzie zabiły 937 osób w całym południowoazjatyckim kraju.

4. Usługa komórkowa

Jak SpaceX i T-Mobile Usługa komórkowa wiązki „Dla większości Ameryki”, w tym niektórych odległych obszarów kraju tradycyjnie nietkniętych łącznością bezprzewodową. Pomysł polega na użyciu SpaceX Internetowy biznes satelitarny Zapewnienie „dodatkowej warstwy” łączności z określonymi telefonami komórkowymi z ograniczoną usługą. CEO SpaceX, Elon Musk, określił to jako misję „ratowania życia”, ponieważ może zapewnić łączność ludziom w sytuacjach awaryjnych, takich jak wędrówki po odległych obszarach. Firmy planują wydanie beta testów do końca przyszłego roku. Dopiero okaże się, jak efektywne będzie partnerstwo i ilu klientów bezprzewodowych odniesie korzyści.

5. Samochody gazowe

Kalifornijskie organy regulacji powietrza przegłosowały w czwartek zakaz sprzedaży nowych samochodów na gaz do 2035 roku. Samochody benzynowe zbudowane poza stanem Jest to historyczny zakaz w Stanach Zjednoczonych i będzie jednym z pierwszych zakazów na świecie. Posunięcie to ma poważne konsekwencje dla amerykańskiego rynku samochodowego, ponieważ oczekuje się, że więcej stanów wdroży podobne przepisy w nadchodzących latach, twierdzą eksperci. Nowe przepisy kalifornijskie ustanowią również tymczasowy limit dla pojazdów o zerowej emisji. Począwszy od modeli 2026, 35% nowych samochodów, SUV-ów i małych pickupów sprzedawanych w tym stanie musi być pojazdami bezemisyjnymi. Kontyngent ten wzrasta z każdym rokiem. Nowe przepisy nie wpłyną na pojazdy używane, pozwalając im pozostać na drogach.

Szybkie przeglądanie

Wlej martini do swoich roślin

Naukowcy twierdzą, że podawanie roślinom alkoholu może uchronić je przed śmiercią podczas suszy. Oto dlaczego rośliny zyskują Od małego zastrzyku płynu-Mennica.

Oscar Mayer sprzedaje teraz mrożone Wiener Pops

Po co trzymać się hot doga na bułce… kiedy możesz się nim cieszyć Fajne psy na patyku!

W restauracji co miesiąc pojawiają się nowe dania tworzone przez kucharzy-uchodźców

Ta restauracja Pomaganie imigrantom w rozpoczęciu nowego życia w Ameryce – i zapoznawanie wielu Amerykanów z nowymi kulturami kulinarnymi.

Wspaniałość fotografii pogodowej

Konkurs fotografii pogodowej ujawnił wspaniałe obrazy ekstremalnych zjawisk pogodowych. Sprawdź wspaniałe zdjęcia tutaj.

Patrząc wstecz na 50 lat Hard Rock Cafe

Od pierwszej Hard Rock Cafe Swoje podwoje otworzyła w 1971 rokuOddziały wyrosły wszędzie od Tokio po Egipt.

w pamięci

Joe E. TataMężczyzna, który grał Nata, sympatycznego właściciela pestki z brzoskwiniami w „Beverly Hills, 90210”, nie żyje, mówi jego córka Kelly Tata. Ma 85 lat. Przyczyna śmierci nie została podana, ale u ojca zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Tata grał Nata przez 10 sezonów „Beverly Hills, 90210” od 1990 do 2000 roku, a później ponownie wcielił się w rolę w serii spin-off serialu w 2008 roku.

Czas quizu

Apple ma wprowadzić nową generację którego popularnego produktu na początku przyszłego miesiąca?

A. MacBook

B. iPada

C. Zegarek Apple

D. iPhone

Dzisiaj nie

24 miliardy dolarów

Ile kosztuje plan umorzenia kredytów studenckich prezydenta Bidena? Można wydać na rok, rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała CNN w czwartek. Zapytany, dlaczego prezydent tak długo czekał z decyzją o umorzeniu długu, Biden powiedział, że „chce to zrobić z zachowaniem równowagi fiskalnej”. Jednak nie ma publicznych szacunków dotyczących całkowitej ceny projektu.

Dzisiejszy cytat

„Będę współpracował z moimi prawnikami, aby w pełni i prawdziwie ujawnić plan moich oskarżycieli i bronić się w sądzie. Nie będę walczył, ale też nie ucieknę przed nimi”.

— Były mistrz boksu wagi ciężkiej George Foremanzaprzecza zarzutom Oskarżyły go dwie kobiety Zgodnie z pozwami złożonymi w tym tygodniu, wykorzystywał je seksualnie, gdy byli nieletni w latach siedemdziesiątych. Dokumenty mówią, że jedna z kobiet jest córką doradcy i menedżera Foremana, a druga jest córką boksera, który z nim trenował.

Dzisiejsza pogoda

Wreszcie

Najlepszy na świecie twórca labiryntów

Poznaj człowieka stojącego za jednymi z najbardziej niesamowitych labiryntów i platform na całym świecie. (Kliknij tutaj, aby wyświetlić)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *