5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w poniedziałek, 6 marca

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej 3 marca 2023 r.

Tymoteusz A. Claire | AFP | Dobre zdjęcia

Oto najważniejsze wiadomości dla inwestorów na rozpoczęcie dnia handlowego:

1. Wejście w ważny tydzień

Akcje w USA wchodzą w ten tydzień po mocnych pięciodniowych ramach. Dow Jones przerwał w piątek czterotygodniową passę spadków, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq zakończyły tydzień na plusie. Nie wiadomo, czy będzie to krótkie wytchnienie, czy początek nowego ożywienia, ale ogólny nastrój jest ponury. Chociaż inflacja spadła, sytuacja gospodarcza nadal sprzyja wysokiej inflacji. Oznacza to, że więcej pieniędzy pochodzi z Banku Rezerw Federalnych. We wtorek i środę usłyszymy od prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, a inwestorzy będą niecierpliwie czekać na najnowsze wskazówki dotyczące tego, jak Fed podejdzie do swojej decyzji o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Ten piątek przynosi również lutowy raport o zatrudnieniu. Jeśli jest to coś w rodzaju liczby ze stycznia (zaskakująco duża liczba 517 000), zwróć uwagę. Podążaj za nami Aktualizacje rynku na żywo.

2. Ostrożne perspektywy Chin

3. Puls konsumenta

Dick’s Sporting Goods Inc. w Clarksville w stanie Indiana, poniedziałek, 9 listopada 2020 r. Znak na zewnątrz sklepu.

Luke Sharrett | Bloomberga | Dobre zdjęcia

Sezon wyników dobiega końca, ale ze względu na raport nadal jest wiele nazw konsumentów i sprzedawców detalicznych. Inwestorzy bacznie obserwują takie firmy, aby uzyskać szerszy obraz tego, jak konsumenci radzą sobie w tej ogarniętej inflacją gospodarce. Jak dotąd w branży detalicznej mówi się „ostrożnie”, ponieważ firmy oczekują w tym roku bardziej oszczędnych konsumentów. Oto wielkie nazwiska, które zgłosiły zarobki w tym tygodniu:

4. Tesla ponownie obniża ceny

Tesla Inc. prowadzi pasażerów przez pętlę Las Vegas Convention Center Loop przed targami Consumer Electronics Show (CES) 3 stycznia 2022 r. w Las Vegas Convention Center w Las Vegas w stanie Nevada. Samochód elektryczny czeka.

Patryk D. Upadły | AFP | Dobre zdjęcia

Tesli Ponieważ rywale, tacy jak General Motors i Ford, walczą o dogonienie pojazdów elektrycznych, wzmacnia swoją przewagę w przestrzeni pojazdów elektrycznych, ponownie obniżając ceny niektórych swoich modeli. Firma obniżyła ceny swoich dwóch najdroższych modeli, S i X. Według Reutera i inne placówki. Cięcia nastąpiły po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przyznał, że popyt wzrósł po innych niedawnych obniżkach cen. „Chęć ludzi do posiadania Tesli jest bardzo duża. Czynnikiem ograniczającym jest możliwość płacenia za Teslę” – powiedział podczas dnia inwestora firmy w zeszłym tygodniu. Podsycony popyt jest najwyższym priorytetem Tesli po 2022 roku, z udziałem firmy w akcjach.

5. „Jak w piekle”

Ukraiński sanitariusz z 28 Brygady biegnie przez częściowo wykopany rów na linii frontu, 5 marca 2023 r., niedaleko Baghmuth na Ukrainie.

Johna Moore’a | Dobre zdjęcia

Trwa walka o miasto Pakmut na wschodzie Ukrainy. Siły rosyjskie trzymają swoich ukraińskich odpowiedników na linach w rejonie, ale nie jest jeszcze jasne, jak długo potrwają tam walki. Ukraiński dowódca powiedział w niedzielę, że bezpieczeństwo nadal się trzyma, choć przyznał, że sytuacja w Pakmucie jest „jak w całym regionie wschodnim, jak w piekle”. W innym miejscu kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział CNN, że jedynym warunkiem rozmów pokojowych jest całkowite wycofanie wojsk rosyjskich z Ukrainy. Podążaj za nami Aktualizacje bitew na żywo.

— Sarah Min, Evelyn Cheng i Holly Elliott z CNBC przyczyniły się do powstania tego raportu.

Śledź szerokie działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *