Agencja Moody’s obniżyła rating kredytowy First Republic Bank do śmieciowego

Agencja Moody’s Investors Service obniżyła w piątek rating kredytowy First Republic Bank do śmieciowego, powołując się na „pogorszenie profilu finansowego banku”.

FRC Pierwszej Republiki,
-32,80%
Rating kredytowy został obniżony do B2 z Baa1, poinformował Moody’s. Fitch Ratings i S&P Global Ratings obniżyły rating First Republic Bank na początku tego tygodnia.

„Odpływ depozytów odzwierciedla poważne wyzwania stojące przed bankiem w perspektywie średnioterminowej w świetle pogarszającej się sytuacji finansowej banku i rosnącej zależności First Republic Bank od krótkoterminowego i kosztownego finansowania hurtowego” – napisali analitycy Moody’s w komunikacie. .

Przywołali szereg ostatnich wydarzeń z Pierwszą Republiką, w tym czwartkowe ujawnienie firmy, że jej pożyczki Rezerwy Federalnej wzrosły z 20 miliardów dolarów do 109 miliardów dolarów w poprzednim tygodniu. W czwartek bank otrzymał depozyty w wysokości 30 miliardów dolarów od 11 głównych banków amerykańskich.

„Moody’s uważa, że ​​wysoki koszt tych pożyczek, w połączeniu z wysokim udziałem banku w aktywach o stałym oprocentowaniu, będzie miał poważny negatywny wpływ na podstawową rentowność Pierwszej Republiki w nadchodzących kwartałach” – napisali analitycy. „Ponadto agencja ratingowa zauważyła, że ​​chociaż wiadomości na temat depozytów konglomeratów bankowych są pozytywne w krótkim okresie, długoterminowa ścieżka powrotu banku do trwałej rentowności pozostaje niepewna”.

First Republic spodziewa się zebrać pieniądze, sprzedając dodatkowe akcje innych banków lub firm private equity. Według New York Timesa.

Akcje firmy spadły o 80% od zamknięcia notowań 8 marca, tuż przed tym, jak bank z Doliny Krzemowej wystraszył inwestorów aktualizacjami dotyczącymi swojej działalności i planowaną sprzedażą akcji. Pierwsza Rzeczpospolita straciła na piątkowej sesji 33%, pomimo umów depozytowych z głównymi bankami. Akcje spadły o kolejne 6% podczas piątkowej przedłużonej sesji.

Moody’s powiedział, że jego perspektywa została utrzymana „w trakcie przeglądu”. Ten przegląd obniżenia ratingu „odzwierciedla ciągłe wyzwania w średnioterminowym profilu kredytowym banku w świetle znacznie zmniejszonej bazy depozytowej, krótkoterminowego finansowania brutto i znacznych niezrealizowanych strat na jego inwestycyjnych papierach wartościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *