Akcje Adaniego spadły jeszcze bardziej, ponieważ rozważały podjęcie działań prawnych przeciwko Hindenburgowi

Gautham Adani, prezes i założyciel Adani Group, na szczycie News18 Rising India Summit w New Delhi, Indie, 25 lutego 2019 r. Odkąd został miliarderem w 2008 roku, Adani jest obecnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem netto w wysokości 113 miliardów dolarów, według Bloomberg Billionaires Index.

Hindustan Times | Hindustan Times | Dobre zdjęcia

Akcje spółek z grupy Adani odnotowały gwałtowne straty podczas drugiej sesji z rzędu w Indiach po tym, jak spółka dokonała krótkiej sprzedaży. Hindenburg ogłosił swoją krótką pozycję W spółkach grupy na początku tego tygodnia.

W obszernym oświadczeniu wydanym na początku tego tygodnia Hindenburg wyszczególnił kilka zarzutów wobec firm należących do grupy.

Adani odrzucił roszczenia w dwóch oddzielnych oświadczeniach, opisując roszczenia krótkiego sprzedawcy jako „celową i lekkomyślną próbę wprowadzenia w błąd społeczności inwestorów i opinii publicznej przez zagraniczną firmę”.

„Oceniamy odpowiednie przepisy prawa Stanów Zjednoczonych i Indii dotyczące działań naprawczych i karnych przeciwko badaniom Heidenberga” – powiedział Jatin Jalundwala, szef prawny Adani Group.

Akcje notowane w Bombaju Firma Adani W piątkowej sesji giełdowej w Indiach spadł o ponad 9%. Transmisja Adaniego 19,47% w dół Adani Zielona Energia 19,89% i Moc Adaniego 5% stracone. Port AdaniKurs akcji również spadł o 13,8%.

Ruchy te nastąpiły po środowych stratach po pierwszym opublikowaniu raportu Hindenburga. Giełda w Indiach zamknięta w czwartek.

Firma zajmująca się krótką sprzedażą podwoiła swoje początkowe stanowisko po odpowiedziach Adaniego, twierdząc, że grupa nie odpowiedziała na żadne z zadanych pytań, dodając, że wszelkie sprawy wniesione przeciwko Hindenburgowi były „bezwartościowe”.

„Jeśli Adani mówi poważnie, powinien również złożyć sprawę w Stanach Zjednoczonych, gdzie działamy. Mamy długą listę dokumentów, których szukamy w procesie odkrycia prawnego” – powiedział.

„W pełni podtrzymujemy nasze oświadczenie i uważamy, że wszelkie działania prawne podjęte przeciwko nam są bezpodstawne” – napisano.

Bill Ackman, inwestor-miliarder i dyrektor generalny Pershing Square Capital Management, wyraził swoje poparcie dla firmy zajmującej się krótką sprzedażą w tweecie opublikowanym na krótko przed otwarciem rynku w Indiach.

„Uważam, że raport Hindenburga jest bardzo wiarygodny i dobrze zbadany” – napisał, dodając, że odpowiedź Grupy Adani „mówi wiele”.

– Caveat emptor – dodał.

Oferta akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne z CNBC Pro:

agencji Reutera zgłoszone Zakotwiczeni inwestorzy, firmy, które przydzielają akcje po ustalonej cenie przed wejściem na giełdę, licytują akcje o wartości 90 miliardów rupii, a malezyjski Maybank przeznaczył ponad 34% akcji zarezerwowanych dla inwestorów instytucjonalnych, podczas gdy Urząd Inwestycyjny Abu Dhabi wzrósł o 2,56%.

Po tym, jak został miliarderem w 2008 roku, Adani jest teraz jednym z nich Najbogatsi ludzie na świecieWedług bogactwa 113 miliardów dolarów Indeks miliarderów Bloomberga. Indeks pokazał, że jego wartość netto spadła o około 7 miliardów dolarów rocznie.

W sierpniu ubiegłego roku spółka była a Wrogie przejęcie Indyjski konglomerat medialny NDTV powiedział w oświadczeniu, że posunięcie to „zostało przeprowadzone bez zgody” jego założycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *