Ojciec Novaka Djokovicia, Sredjan, nie zagra w półfinale Australian Open

Komentarz

Ojciec gwiazdy tenisa Novaka Djokovicia, Sredjan Djokovic, powiedział, że będzie trzymał się z dala od półfinału swojego syna w Australian Open, po tym, jak na początku tego tygodnia widziano go pozującego z fanami niosącymi prorosyjskie symbole zakazane przez turniej.

W oświadczeniu wydanym kilka godzin temu Pokonał go jego syn Tommy Paul z Ameryki W prostych setach Srdjan Djokovic potwierdził, że nie będzie obecny, aby uniknąć tworzenia „zakłóceń”, mówiąc: „Wspieram tylko mojego syna”.

Wideo Udostępnione w Internecie W tym tygodniu Srdjan Djokovic pojawił się obok zwolenników prezydenta Rosji Władimira Putina po zwycięstwie jego syna nad rosyjskim zawodnikiem Andriejem Rublowem w środę.

Jeden z fanów był widziany trzymając rosyjską flagę z wizerunkiem Putina i ubrany w koszulkę z literą „Z”. Stał się symbolem prorosyjskim Od inwazji na Ukrainę. Srdjan Djokovic odpowiedział w filmie „Zivjeli Russiyani”, co oznacza „Niech żyją Rosjanie”.

Wideo pokazuje ojca Novaka Djokovicia z prorosyjskimi kibicami podczas Australian Open

„Robiłem zdjęcia z kibicami, tak jak robię to po wszystkich meczach mojego syna. Nie chciałem dać się w to wciągnąć” – powiedział pochodzący z Serbii Srdjan w swoim oświadczeniu.

„Moja rodzina przeżyła okropności wojny i pragnie tylko pokoju” – dodał.

Novak Djokovic wywołał kontrowersje w niedzielnym finale, wygrywając 7:5, 6:1, 6:2 z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

„Cóż, tak, widziałem, jak wszyscy inni, co się stało [Wednesday]- powiedział Djoković. „Szkoda, że ​​doszło do nieporozumienia co do tego, co się stało [Wednesday] Wzrosło to do tak wysokiego poziomu. Powiedziałbym, że było dużo rozmów z dyrektorem turnieju, mediami i wszystkimi. Mnie też to oczywiście dopadło. Nie wiedziałem tego aż do ostatniej nocy. A potem oczywiście nie byłam z tego powodu zadowolona.

Djokovic powtórzył oświadczenie ojca, że ​​jego rodzina nie popiera wojny, że Srudjan będzie jak zwykle spotykał się z kibicami po meczach syna i że jego obecność została źle zrozumiana.

„Mój ojciec, jak powiedział w oświadczeniu, idzie po każdym meczu, aby spotkać się z moimi fanami na głównym placu tutaj podczas Australian Open, aby podziękować im za wsparcie, być z nimi, złożyć wyrazy szacunku, zrobić zdjęcia, ” powiedział Djokovic. „Zdjęcie, które zrobił, przejechał Słyszałem, co powiedział na filmie. Powiedział: „Na zdrowie”. Niestety niektóre media bardzo źle to zinterpretowały. Przepraszam, że to za dużo. Ale mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że nie ma absolutnie żadnego zamiaru wspierania jakiegokolwiek wysiłku wojennego ani niczego podobnego.

Flagi są generalnie dozwolone podczas meczów Melbourne Park i tenisa Australian Open Zakazane rosyjskie i białoruskie flagi W drugim dniu tegorocznego turnieju po wywieszeniu rosyjskiej flagi na korcie podczas meczu pierwszej rundy kobiet pomiędzy Ukrainką Kateryną Baindl a Rosjanką Kamillą Rachimową w zeszłym tygodniu. Tennis Australia powiedział, że flagi zostaną zakazane, aby uniknąć „zakazu”.

Po wspieranej przez Białoruś rosyjskiej inwazji na Ukrainę sportowcy z Rosji i Białorusi mogli rywalizować tylko jako „neutralni” gracze w Australian Open i kilku innych turniejach tenisowych. Wśród innych imprez sportowych m.in Wimbledon I to Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej MężczyznCałkowicie wykluczono ich z udziału.

„Przez całe wydarzenie rozmawialiśmy z graczami i ich zespołami o tym, jak ważne jest, aby nie angażować się w żadne działania, które powodują niepokój lub zakłócenia” – powiedział Tennis Australia w piątkowym oświadczeniu.

Odnosząc się do decyzji Sredjana Djokovicia, by nie brać udziału w piątkowym meczu, powiedział, że „będzie nadal dążył do bezpieczeństwa kibiców na imprezie” i powtórzył, że flagi Rosji i Białorusi zostały zakazane. „Tenis Australia wzywa do pokoju i zakończenia wojny i gwałtownego konfliktu na Ukrainie”.

Michael Miller z Nowej Południowej Walii w Australii i Liz Clark z Waszyngtonu przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *