Ogłoszono starterów NBA All-Star 2023

LeBron James (z lewej) i Giannis Antetokounmpo będą kapitanami Meczu Gwiazd NBA 2023.

LeBron James uzupełnia rekord strzelecki kariery Kareema Abdula-Jabbara w NBA. Teraz złapał Abdula-Jabbara na innej stronie księgi rekordów All-Star.

James został wybrany gwiazdą NBA po raz 19 w czwartek, remisując gwiazdę Los Angeles Lakers, Abdula-Jabbara, w największej liczbie selekcji w historii ligi. James — zdobywca wszystkich głosów — będzie kapitanem jednej z drużyn na Mecz Gwiazd 19 lutego w Salt Lake City, podczas gdy lider sondaży Konferencji Wschodniej Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks będzie kapitanem drugiej.

Gwiazda NBA 2023 | Skład All-Star


Starterzy Konferencji Wschodniej

  • Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)
  • Kevin Durant (Brooklyn Nets)
  • Jaysona Tatuma (Boston Celtics)
  • Donovan Mitchell (Cleveland Cavaliers)
  • Kyrie Irving (Brooklyn Nets)

Starterzy Konferencji Zachodniej

  • LeBron James (Los Angeles Lakers)
  • Nikola Jokić (Denver Nuggets)
  • Zion Williamson (New Orleans Pelicans)
  • Stephen Curry (Golden State Warriors)
  • Luka Doncić (Dallas Mavericks)

To już szósty rok, w którym NBA wykorzystała projekt kapitana w Meczu Gwiazd; James był kapitanem za każdym razem, ogłaszając rekord 5-0 w ciągu roku. Antetokounmpo jest kapitanem po raz trzeci po posiadaniu tej franczyzy w 2019 i 2020 roku.

James i Antetokounmpo będą jeść Wybierz ich drużyny Tuż przed meczem w Salt Lake City świeżo ogłoszony zwrot i odejście od poprzednich lat, w których wybierano kapitanów na tydzień lub dwa przed weekendem All-Star.

Bez żadnych zmian spowodowanych kontuzjami, pozostałych ośmiu starterów, których wybiorą, to: dwukrotny panujący MVP NBA z Denver, Nikola Jokic, lider punktacji NBA Luka Doncic z Dallas, Stephen Curry z Golden State, Jayson Tatum z Bostonu, koledzy z drużyny z Brooklynu. Kevin Durant i Kyrie Irving, Donovan Mitchell z Cleveland i Zion Williamson z Nowego Orleanu.

„Jestem zdecydowanie pobłogosławiony i upokorzony, że mogę być tego częścią” – powiedział Mitchell podczas telewizyjnego ogłoszenia otwarcia w TNT. „Być częścią mojego czwartego All-Star, a teraz być starterem, nie mógłbym być szczęśliwszy”.

Wielką intrygą jest trzecie miejsce na wschodnim polu ataku, gdzie Joel Embiid z Filadelfii – numer 2 w czwartkowym wyścigu punktacyjnym NBA z 33,4 punktami – jest dziwnym człowiekiem po tym, jak Antetokounmpo, Durant i Tatum zajęli trzy pierwsze miejsca w głosowaniu.

Startujący — trzech napastników i dwóch obrońców z każdej konferencji — zostali wybrani przez połączenie trzech różnych głosów: głosowanie fanów stanowiło 50%, głosowanie mediów — 25%, a głosowanie graczy NBA — ostatnie 25%.

Rezerwy wyłonione w drodze głosowania trenerów ligi zostaną ogłoszone 2 lutego. Wśród graczy, którzy zasługują na szczególną uwagę: Damian Lillard z Portland, Shai Gilgeous-Alexander z Oklahoma City, Jaylen Brown z Bostonu i Bam Adebayo z Miami.

Jamesowi brakuje 157 punktów do Abdula-Jabbara, który w sumie zdobył 38 387 punktów. Przy swojej obecnej średniej wynoszącej 29,9 punktów na mecz, James będzie potrzebował nieco ponad pięciu meczów, aby pobić rekord – a jeśli nie przegapi żadnego meczu poza sezonem, będzie na dobrej drodze, by prześcignąć Abdula-Jabbara 7 lutego. Mecz u siebie z Oklahoma City.

Oznacza to, że podczas weekendu All-Star, jeśli James już pobił rekord, może to być świętowanie pobicia przez Abdula-Jabbara rekordu utrzymywanego przez prawie 40 lat.

„Obliczając, kiedy to może się stać, wygląda na to, że stanie się to przed naszą przerwą na All-Star” – powiedział komisarz NBA Adam Silver w zeszłym tygodniu w Paryżu. „Jeśli zdarzy się to przed naszą przerwą w All-Star Game, tegoroczny All-Star Game w Salt Lake City wydaje się być idealną okazją do uhonorowania go”.

James jest teraz remisowany z Abdul-Jabbarem w większości selekcji All-Star, a jeśli James zagra w Salt Lake City, zostanie pierwszym graczem w historii NBA, który wystąpi w 19 meczach All-Star. Abdul-Jabbar został wybrany do gry w 1973 roku, ale nie zagrał.

Byłby to kolejny wpis na długiej liście rekordów All-Star dla Jamesa. Pierwszy zawodnik, który został wybrany do 19 kolejnych Meczów Gwiazd — do czwartku dzielił ten rekord z 18-krotną legendą Lakers, Kobe Bryantem, który zmarł 26 stycznia 2020 r., dokładnie trzy lata temu. .

Jeśli rzeczywiście wystartuje, będzie to 19. miejsce Jamesa, cztery kolejne w historii ligi; Bryant zaliczył 15 startów. 19 startów z rzędu oznacza kolejną passę All-Star; Bob Cousy ma drugą najdłuższą passę z 13 startami.

James jest także liderem All-Star pod względem minut, punktów, zdobytych rzutów z gry i prób rzutów z gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *