Akcje Azji i Pacyfiku notują wzrosty, BOJ nie pozostawia zmian w zakresie rentowności

Bank of Japan’s Kuroda: Grupa docelowa obligacji nie wymaga dalszego rozszerzania

Prezes Banku Japonii Haruhiko Kuroda powiedział na konferencji prasowej w środę po południu, że nie ma potrzeby poszerzania zakresu kontroli krzywej dochodowości. Tłumaczenie Reutera.

„Nie ma potrzeby dalszego poszerzania przedziału wokół naszego celu dotyczącego rentowności” – powiedział Kuroda.

„Nie minęło wiele czasu, odkąd zdecydowaliśmy się na nasze działania w grudniu. Minie jeszcze trochę czasu, zanim działania zaczną pracować nad korektą aktywności rynkowej” – powiedział.

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na fatalnym poziomie -0,1%. Nie wprowadzono żadnych zmian Ze względu na pasmo kontrolne krzywej dochodowości.

– Jihye Lee

Morgan Stanley szacuje, że chiński rynek akcji będzie najlepiej radził sobie w 2023 roku

Morgan Stanley szacuje, że chińska giełda okaże się najlepiej radząca sobie w 2023 roku.

Indeks MSCI China osiągnie 80, a indeks Hang Seng wzrośnie do 24 500 do końca roku, powiedziała Laura Wang, główna strateg ds. chińskich rynków kapitałowych w Morgan Stanley. Byłby to wzrost o 15% od miejsca, w którym rynek handluje teraz.

„To faktycznie wskazuje, że chińska giełda będzie przewodzić światowym giełdom do 2023 roku, więc czas wrócić do Chin” – zauważył.

Rekomendacją Wanga jest kupowanie akcji dużych i bardziej płynnych nazw internetowych.

Powiedział, że sektor internetowy „ma bardzo wysoką korelację z ogólnym tempem wzrostu konsumpcji w Chinach”, zwłaszcza w trakcie odbudowy kraju po Covid.

Wielu globalnych inwestorów instytucjonalnych nadal znacznie niedoważa te płynne spółki o dużej kapitalizacji, powiedział Wang.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: „Całkowicie wyjątkowy”: zarządzający funduszem wymienia 2 akcje do gry w sektorze półprzewodników

Oczekuje się, że akcje półprzewodników odbiją się po około 2022 r. — a menedżer funduszu Trent Masters twierdzi, że te dwie akcje są dobrze usytuowane, aby uniknąć zmienności.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javiera Onga

A wraz ze wzrostem cen ropy w Chinach zaufanie i popyt powrócą

Ceny ropy są wspierane przez optymizm Chin i ponowne otwarcie popytu na paliwo, przy czym OPEC prognozuje, że chiński popyt na ropę jest na dobrej drodze do odbicia.

Brenta Kontrakty terminowe na ropę wzrosły o 0,85% do 86,65 USD za baryłkę, podczas gdy w USA Zachodni Teksas średniozaawansowany Kontrakty futures wzrosły o 0,91% do 80,91 USD za baryłkę.

„Popyt na ropę w Chinach odbija się z powodu niedawnego złagodzenia w tym kraju środków dotyczących zerowej epidemii COVID-19” – powiedział OPEC. Miesięczny raport olejowy Powiedział.

Oczekuje się, że popyt na ropę w Chinach w pierwszym kwartale przyspieszy roczny wzrost o 0,2 miliona baryłek dziennie w czwartym kwartale 2022 r.

– Lee Ying Shan

Japoński jen słabnie po tym, jak BoJ ogłasza brak zmian w zakresie zgięcia

The Japoński jen osłabił się wobec dolara Bank Japonii zaskoczył rynki, utrzymując niezmieniony przedział tolerancji krzywej dochodowości.

The japoński jen Po ogłoszeniu osłabił się o 2,04% w stosunku do dolara amerykańskiego i ostatnio był notowany na poziomie 130,94.

„Oczekuje się, że gospodarka Japonii będzie nadal rosła szybciej niż jej potencjalne tempo wzrostu” – napisał bank centralny w oświadczeniu.

Bank Japonii również utrzymał swoją stopę procentową na niezmienionym poziomie -0,1% – zgodnie z oczekiwaniami i utrzymując tę ​​samą stopę, którą utrzymuje od 2016 roku.

-Jihye Lee, Lee Ying Shan

Akcje gier rosną po tym, jak Chiny przyznają zezwolenia na licencje

Akcje gier hazardowych notowane w Hongkongu wzrosły po Chinach Licencja zatwierdziła 88 gierNależą do nich NetEase, Tencent Holdings i miHoYo, co jeszcze bardziej łagodzi ataki Pekinu na gry.

Akcje NetEase Wzrósł aż o 6,81% na początku handlu, osiągając najwyższy poziom od ponad czterech miesięcy. Tencent Akcje zyskały 0,11%.

– Lee Ying Shan

Bank Japonii prawdopodobnie zniesie kontrolę krzywej rentowności o kolejne 50 punktów bazowych: UBS

Bank Japonii rozszerzy zakres kontroli krzywej dochodowości 10-letnich papierów skarbowych o kolejne 50 punktów bazowych do przedziału 1% poniżej i powyżej celu 0%, powiedział dyrektor zarządzający UBS Global Wealth Management, Tan Teck Leng.

„Scenariusz, w którym YCC zostanie całkowicie porzucony, jest mało prawdopodobny” – powiedział „Squawk Box Asia” CNBC, dodając, że ruch byłby „nietypowy” dla banku centralnego.

„Najłatwiejszą rzeczą, jaką mogą zrobić, to zdjąć czapkę i pozwolić jej zobaczyć godziwą wartość – ale znowu wiąże się to z dużą niepewnością, dlatego uważamy, że jako pośrednik, powinni przynajmniej ją podnieść. 1,0 % cap” – powiedział.

Zysk na 10Roczne japońskie obligacje rządowe W środę rano przed ogłoszeniem polityki monetarnej BJ po raz piąty z rzędu przekroczył górny pułap swojego przedziału.

Podstawowe zamówienia produkcyjne Japonii w listopadzie spadły bardziej niż oczekiwano

Zamówienia w sektorze prywatnym w Japonii w listopadzie spadły o 8,3% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Według oficjalnych danych.

Spadek był znacznie większy niż oczekiwał Reuters na spadek o 0,9%. W ujęciu rocznym zamówienia produkcyjne spadły o 3,7%.

Dane dotyczące maszyn sektora prywatnego nie uwzględniają zamówień na statki i turbiny dla firm elektroenergetycznych.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Myślisz o powrocie do wielkiej technologii? Ten inwestor jest szczególnie ostrożny w stosunku do 2 akcji

CNBC Pro: Morgan Stanley mówi, że nadchodzą tańsze pojazdy elektryczne – i korzystają na tym globalne zapasy

Według Morgan Stanley, w miarę jak samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, nowa technika produkcji, która może uczynić je bardziej przystępnymi cenowo, zyskuje zainteresowanie.

Według banku z Wall Street niektórzy producenci samochodów zlecają ten proces na zewnątrz, co może przynieść korzyści trzem wiodącym azjatyckim dostawcom części.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Akcje kończą dzień w mieszanym nastroju, a Dow Jones spada prawie o 400 punktów

Dow Jones Industrial Average zakończył dzień spadkiem, ponieważ akcje Goldman Sachs ciążyły na indeksie giełdowym.

Dow stracił 391,76 punktów, czyli 1,14%, i zamknął się na poziomie 33 910,85. S&P 500 spadł o 0,2% do 3990,97. Nasdaq Composite wzrósł o 0,14% do poziomu 11 095,11.

– Tanaya Machel

Bank of America widzi później początek recesji

Według Bank of America recesja rozpocznie się dopiero pod koniec 2023 r., ponieważ wydatki konsumpcyjne pozostają wyższe niż oczekiwano, a Rezerwa Federalna łagodzi intensywność podwyżek stóp procentowych.

„Przesuwamy o jedną czwartą termin przewidywanego przez nas łagodnego spowolnienia gospodarki USA, napędzanego silnymi rynkami pracy, nadmiernymi oszczędnościami, spadającymi cenami energii i łatwymi warunkami finansowymi” – poinformowała firma. Referencja klienta. „To powiedziawszy, uważamy, że przeszkody doprowadzą do niższych wydatków konsumpcyjnych i wyższych stóp oszczędności w miarę upływu roku”.

Prowadzi to do spowolnienia w drugim kwartale, przy czym spowolnienie spowodowane inwestycjami przełoży się na wydatki konsumpcyjne.

Po podwyższeniu referencyjnej stopy procentowej o 4,25 punktu procentowego w 2022 r., oczekuje się, że bank centralny ponownie złagodzi stopę procentową, zwiększając ją o 0,25 punktu procentowego w lutym. Przewiduje się, że w marcu i maju nastąpi dodatkowy wzrost o ćwierć punktu.

Firma poinformowała, że ​​obniżka stóp nastąpi dopiero w 2024 roku.

– Jeffa Coxa

Akcje Goldman Sachs spadają z powodu utraty zysków

Akcje Goldman Sachs spadły o 2,4% po Wall Street Bank inwestycyjny podzielił się wynikami za czwarty kwartał, które przegapił Oczekiwania analityków najwyższego i najniższego szczebla.

Bank odnotował zysk w wysokości 3,32 USD na akcję przy przychodach w wysokości 10,59 mld USD. Według analityków ankietowanych przez Refinitiv, konsensus przewiduje zysk w wysokości 5,48 USD na akcję przy przychodach w wysokości 10,83 mld USD.

Rezerwy na straty kredytowe również były nieco wyższe niż oczekiwano.

– Hugh Son, Samantha Subin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *