Kontrakty terminowe na akcje spadają wraz z kontynuacją sezonu wyników

Handlowiec pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku 3 sierpnia 2022 r.

Andrzej Kelly | agencji Reutera

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły we wtorek wieczorem.

Kontrakty futures na średnią przemysłową Dow Jones spadły o 77 punktów, czyli o 0,23%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,23% i 0,26%.

Akcje United Airlines Wzrost o ponad 1% W rozszerzonym obrocie po firmie pobiły szacunki Wall Street W ostatnim kwartale dzięki dużemu popytowi na podróże.

Tymczasem zapasy Moderna wzrosła o ponad 6% Przedłużający się handel nastąpił po tym, jak firma farmaceutyczna stwierdziła, że ​​szczepionka skierowana przeciwko syncytialnemu wirusowi oddechowemu może zapobiegać chorobie u osób starszych.

Podczas wtorkowej sesji regularnej Dow spadł o 391 punktów, czyli o 1,14%. Akcje Goldman Sachs spadły – i ciągnęły się na indeksie 30 akcji – po opublikowaniu przez bank Brak dochodów. S&P 500 spadł o 0,20%. Tymczasem zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite był jedyną dużą średnią, która przełamała ten trend, rosnąc o 0,14%.

Ruchy te podążają za wynikami zysków dużych banków, które różnią się ścieżkami dla nazw z tego samego sektora. Akcje Goldman Sachs spadły o ponad 6% w następstwie spadku przychodów z bankowości inwestycyjnej i zarządzania aktywami. Tymczasem Morgan Stanley zyskał 5,9%, wzmocniony lepszymi niż oczekiwano zyskami z zarządzania majątkiem.

„To bardzo ważny sezon zarobkowy, aby określić, czy firmy mogą przetrwać burzę i jak długo mogą to przetrwać” – powiedziała Liz Young z SoFi we wtorek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”.

„Nadal uważam, że jesteśmy w punkcie, w którym rynek zbiera się na więcej złych wiadomości. A to oznacza, że ​​Fed zmniejszy tempo, zatrzyma się, Fed ruszy naprzód, zatrzyma się wcześniej, niż mówią, że to zrobi. Będą. Myślę, że tworzymy tabele. Tu już nie chodzi o Fed” – dodał Young.

W środę handlowcy czekają na raporty ekonomiczne, w tym najnowsze dane o indeksie cen producentów i sprzedaży detalicznej.

Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się, że wskaźnik cen producentów spadnie w grudniu o 0,1%, w porównaniu do wzrostu o 0,3% w poprzednim miesiącu.

Tymczasem sprzedaż detaliczna ma spaść w grudniu o 1%, zgodnie z konsensusem szacunkowym. Poprzedni odczyt wskazywał na spadek o 0,6%.

Kontynuacja sezonu wyników korporacyjnych z wynikami w środę w JP Hunt Transport Services, Charles Schwab, PNC Financial Services Group i Discover on Tech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *