Akcje w regionie Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe po ochłodzeniu druku inflacji

Chiński grudniowy eksport spadł mniej niż oczekiwano

Eksport i import Chin spadł mniej niż oczekiwano Za miesiąc grudzień, według administracji celnej.

W przeliczeniu na dolary amerykańskie chiński eksport spadł w grudniu o 9,9%, w porównaniu do spadku o 10% przewidywanego w ankiecie Reutera.

Import w grudniu spadł o 7,5% w dolarach amerykańskich w stosunku do roku poprzedniego, lepiej niż spadek o 9,8% prognozowany przez Reuters.

Niewielki spadek oznacza, że ​​handel nadal rośnie w 2022 r.

– Evelyn Cheng, Lee Ying Shan

Bank of Korea podnosi stopy procentowe, mówi, że PKB w czwartym kwartale 2022 r. prawdopodobnie będzie ujemny

Bank Korei podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych do poziomu 3,5%, najwyższego od grudnia 2008 roku. Posunięcie to było zgodne z oczekiwaniami agencji Reuters.

„Ponieważ inflacja pozostaje wysoka i przewiduje się, że pozostanie powyżej poziomu docelowego przez dłuższy czas, Rada ocenia, że ​​konieczna jest dodatkowa podwyżka o 25 punktów bazowych, aby zapewnić stabilność cen”, powiedział Bank of Korea. napisał w oświadczeniu.

— powiedział gubernator Rhee Chang-yong Na konferencji prasowej PKB w czwartym kwartale 2022 r. będzie ujemny, ale szacuje się, że wzrost PKB w pierwszym kwartale 2023 r. będzie lepszy.

„Dzisiejsza podwyżka sygnalizuje koniec obecnego cyklu zaostrzania polityki BoK, ale przeszkoda dla zwrotu w kierunku łagodnego nastawienia pozostaje wysoka” – napisał w notatce ekonomista ANZ Research, Crystal Tan.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Chcesz portfel wolny od recesji? Zarządzający funduszem identyfikuje dwa akcje, które pasują do rachunku

Inwestorzy poszukujący akcji odpornych na recesję mogą rozważyć zakup udziałów w producencie energii odnawialnej i firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem, mówi jeden z najlepszych zarządzających funduszami.

Trendmasterzy z firmy zarządzającej inwestycjami Albiniti, która nazwała akcje, powiedzieli, że firma energetyczna może podnieść ceny powyżej inflacji nawet podczas recesji, mówiąc, że firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym odnotuje w tym roku wzrost popytu na swoje usługi.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Właściciel Uniqlo Fast Retailer spadł o ponad 6% po ogłoszeniu podwyżki płac

Akcje własnościowe Uniqlo Szybka sprzedaż detaliczna Spadek o 6,68% w ciągu dnia deklaruje Spowoduje to wzrost płac o 40%.

„Ta wojna o talenty nasila się [Tadashi Yanai]Założyciel Uniqlo w pełni się z tym zgadza” – powiedział Jesper Koll, dyrektor ekspertyzy w Monex Group, w rozmowie z „Squawk Box Asia” CNBC o podwyżce płac.

„Japońscy pracownicy zdali sobie sprawę ze swojej wartości, swojej wartości… iw rezultacie, jeśli chcesz zatrzymać ten talent, musisz zacząć płacić”.

Szybka sprzedaż detaliczna to waga ciężka w Japonii Niki 225Spadł o 0,6%, wywołując ogólny pozytywny trend na akcjach w regionie Azji i Pacyfiku.

Koll dodał, że podczas gdy Fast Retail wykonuje „świetną robotę” w przestrzeni fizycznej, jego obecność w handlu elektronicznym wciąż wymaga poprawy.

„Na razie [that’s] „Nie będzie głównego czynnika wzrostu” – powiedział.

– Lee Ying Shan

Kryptowaluty są o cal wyższe, nawet gdy SEC pobiera opłaty od firm kryptograficznych

Kryptowaluty również wzrosły po amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zostanie nałożony Firmy kryptowalutowe Genesis i Bliźnięta z Sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Bitcoiny Zgodnie z danymi Currency Measures, cena wzrosła o 4,81% i wyniosła 18 838,66 USD. Waluta w czwartek Zebrano ponad 19 000 dolarówBył najwyższy od ponad dwóch miesięcy.

Eter Wzrósł o 1,67% do 1 414,65 USD.

SEC twierdziła, że ​​Genesis pożyczał kryptowaluty użytkownikom Gemini i zwracał część zysków firmie Gemini, która potrącała opłatę agenta i zwracała resztę zysków swoim użytkownikom.

– Lee Ying Shan, Kate Rooney

CNBC Pro: Goldman Sachs mówi, że technologia w Azji wkrótce się odbije – i ujawnia zapas żetonów, aby w nią zagrać

Po trudnym roku dla azjatyckiej technologii Goldman Sachs Uważa on, że sektor zmierza do „wielkiego dna” w pierwszej połowie 2023 r.

Inwestorzy, którzy chcą zarobić, powinni działać wcześnie, powiedzieli analitycy banku, dodając, że ceny akcji „szybko się odbudują”.

Nazwali go również głównym stosem żetonów do gry.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javiera Onga

Zapasy zamknięte

Akcje zakończyły czwartkową sesję na zielono.

The Dow I Nasdaq Composite Każdy zakończył się wynikiem 0,6%. The S&P 500 Zyskał 0,3%.

Zamknięcie oznaczało piąty dzień z rzędu wzrostów Nasdaq, ponieważ inwestorzy kupowali przecenione akcje technologiczne w nadziei na poprawę perspektyw wzrostu nazw. To pierwszy raz, kiedy indeks odnotował taki odcinek od lipca.

– Alexa Haringa

Raport CPI zaskoczy bank centralny

Niewielki spadek cen konsumpcyjnych w grudniu nie zmieni ścieżki Rezerwy Federalnej, która podniesie stopy procentowe 31 stycznia i 1 lutego.

CPI spadł o 0,01% zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów i wzrósł o 6,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Bazowy CPI wzrósł zgodnie z oczekiwaniami o 0,03%.

„Podczas gdy rynki zostały odepchnięte przez scenariusz Złotowłosej z raportu o zatrudnieniu, Fed podwoił swoje zobowiązanie do utrzymania inflacji na właściwym torze, ponieważ nie postrzega tego jako maratonu” – powiedziała Diane Swank, główna ekonomistka w KPMG. .

Kontrakty terminowe na akcje były wyższe po publikacji raportu, podczas gdy rentowności obligacji skarbowych spadły. Rentowność porusza się przeciwnie do ceny.

„To było w porządku. Wszyscy podnieśli wczoraj S&P 500 o 50 punktów na podstawie słabych danych. To zgodnie z oczekiwaniami. Niczego to nie zmienia” – powiedział Peter Bookwar, dyrektor ds. inwestycji w Bleakley Financial. „Prawie skończyli podnosić stopy procentowe. Na to ludzie powinni zwracać uwagę w dłuższej perspektywie”.

Swank i inni ekonomiści Pep. Spodziewaj się podwyżki stóp procentowych o pół punktu procentowego pierwszego dnia. Jednak rynek kontraktów terminowych wycenia w ćwierć punktu.

–Bar Dom

Inflacja schroniska CPI jest bardziej niepokojąca

Koszty mieszkaniowe, w tym czynsz, wzrosły bardziej niż oczekiwano w grudniowym indeksie cen towarów i usług konsumpcyjnych, co jest przedmiotem bacznej obserwacji ekonomistów.

Zakwaterowanie wzrosło o 0,8%, czyli o 7,5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Niektórzy ekonomiści spodziewali się ukrytego wzrostu o 0,6%, co stanowi 40% bazowego CPI. Koszty zakwaterowania w CPI nie nadążają za rzeczywistymi danymi rynkowymi dotyczącymi czynszów.

„W raporcie z tego jednego miesiąca nie było inflacji poza schronieniem” – powiedział Luke Tilley, główny ekonomista Wilmington Foundation, dodając: „Inflacja spada głównie z powodu pojazdów silnikowych, komputerów, laptopów i technologii. Ceny używanych pojazdów spadły.Rocznie 27,5% w tempie i prawdopodobnie nadal będą spadać”.

Delhi spodziewa się, że inflacja w schroniskach spadnie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jeśli chodzi o ogólny wskaźnik CPI, zgodnie z oczekiwaniami spadł on o 0,01%.

Greg Peters, współdyrektor ds. inwestycji w PGIM Fixed Income, powiedział, że wzrost inflacji w schroniskach jest czymś, na co warto zwrócić uwagę. Powiedział, że rynek spodziewał się nieco większego spadku głównego rynku CPI.

„Nadal uważam, że jest dobrze. Myślę, że liczby będą nadal spadać. Prawdziwe pytanie brzmi, gdzie zaczyna się wyrównywać?” powiedział Peters. „To jest obszar, na którym należy się skoncentrować. To wspaniale, że CBI przechodzi do sedna, aw raporcie jest kilka dobrych wiadomości. Ale to nie znaczy, że czują się komfortowo, gdy bank centralny zbliża się do celu . . ”

Tilley powiedział, że spodziewa się, że rok 2023 będzie rokiem innym niż 2022, w którym inflacja się odwróci. „Możemy bardzo dobrze zobaczyć odwrócenie tego, co wydarzyło się w 2022 roku w 2023 roku, z zaskakującą inflacją” – powiedział.

–Bar Dom

Indeks cen konsumpcyjnych za grudzień był zgodny z oczekiwaniami

Indeks cen konsumpcyjnych spadł w grudniu o 0,1%, zgodnie z szacunkami Dow Jones. Był to największy miesięczny spadek od kwietnia 2020 r. Tak zwany bazowy CPI, który pomija zmienne ceny żywności i energii, również spełnił oczekiwania na poziomie 0,3%. osiągać.

w ujęciu rocznym, Indeks wzrósł o 6,5%, wciąż powyżej celu inflacyjnego banku centralnego, który wynosi 2%..

— Fred Imbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *