Sam Bankman-Fried zabiera głos po raz pierwszy od czasu aresztowania


Nowy Jork
CNN

Sam Bankman-Fried, była gwiazda kryptowalut, oskarżona Przestępca w białych kołnierzykachW zeszłym miesiącu po raz pierwszy od czasu aresztowania opublikował obszerny esej Blog Wydaje się, że zapewnia to jego obronę przed zarzutami oszustwa.

„Nie ukradłem funduszy i na pewno nie zgromadziłem miliardów” – pisze Nowo uruchomiony substock.

Bankman-Fried została umieszczona w areszcie domowym w oczekiwaniu na proces w domu swoich rodziców w Palo Alto w Kalifornii. Nie przyznał się do kilku federalnych zarzutów oszustwa i spisku związanego z upadkiem jego imperium kryptograficznego.

W tym, co nazywa „przeglądem przedubojowym” upadku FTX, Bankman-Fried powtarza twierdzenia, które złożył w listopadzie po tym, jak giełda kryptowalut ogłosiła upadłość i przed jego aresztowaniem.

Kluczowe tematy obejmują:

  • Obwinia AlamedęKryptofundusz hedgingowy, który założył w 2017 roku. „Alameda nie zdołała odpowiednio zabezpieczyć się przed ryzykiem poważnego pogorszenia koniunktury na rynku: zabezpieczono tylko kilka miliardów dolarów aktywów”, mówi.
  • Nie dowodził w Alamelu. Bankman-Fried, która powtarza, że ​​nie kierowała Alamedą przez „ostatnie kilka lat”, wyznaczyła swoją byłą dziewczynę, Carolyn Ellison, na jedynego dyrektora generalnego w 2022 roku.
  • Problemy Alamedy i FTX nie są odosobnione, pisze Bankman-Fried. Często kontekstualizuje upadek firm jako część załamania całej branży, które usidliło kilka firm, w tym Three Arrows Capital, Voyager i Celsius – z których wszystkie zbankrutowały podczas tak zwanej krypto-zimy. Aktywa cyfrowe jak bessy.
  • Infekcja Alamedy rozprzestrzeniła się następnie na FTX „Ponieważ Alameda miała otwartą pozycję depozytu zabezpieczającego w FTX; a run na bank zamienił ten kryzys gotówkowy w bankructwo.
  • Mówi, że firma prawnicza Sullivan & Cromwell naciskała na FTX, aby złożyła wniosek o wydanie rozdziału 11. „Gdyby FTX otrzymał kilka tygodni na zebranie wymaganej płynności, uważam, że byłby w stanie zasadniczo sfinalizować klienta” – pisze. „Nie zdawałem sobie wtedy sprawy, że Sullivan i Cromwell mogą udaremnić te wysiłki”. Przedstawiciele firmy Sullivan & Cromwell nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę o komentarz.

Niektóre twierdzenia Bankman-Fried są bezpośrednio sprzeczne z zarzutami prokuratorów amerykańskich, że fundusze klientów FTX zostały wykorzystane do załatania dziur w Alamedzie z naruszeniem warunków świadczenia usług przez FTX.

Kluczowymi świadkami procesu byli były dyrektor generalny Alameda i współzałożyciel FTX; Przyznali się do przestępstwa A bankier został złapany za sprzeniewierzenie funduszy klientów.

Oddzielnie w czwartek siedem organizacji informacyjnych zwróciło się do sędziego w sprawie karnej Bankmana-Frieda o ujawnienie nazwisk dwóch osób, które podpisały obligację o wartości 250 milionów dolarów.

„Zainteresowanie opinii publicznej w tej sprawie jest nie do przecenienia” – napisali w piśmie do sądu prawnicy reprezentujący organizacje informacyjne.

Cztery osoby, w tym rodzice Bankman-Fried, podpisały kaucję, która nie wymaga zapłaty, chyba że nie pojawi się w sądzie lub naruszy inne warunki określone przez sędziego.

Adwokat Bankmana-Frieda starał się zapieczętować tożsamość dwojga niebędących rodzicami, argumentując, że ich bezpieczeństwo może być zagrożone.

Serwisy informacyjne, w tym Wall Street Journal, Washington Post i Associated Press, stwierdziły, że argument był „czysto spekulacyjny” i że Bankman-Fried nie przedstawił żadnego przekonującego powodu, aby zachować anonimowość nazwisk.

„Publiczne… W następstwie rzekomego masowego oszustwa i korupcji politycznej, Mr. Są ciekawi, kto zapewnił wsparcie finansowe Bankman-Fried, zwłaszcza liderzy finansowi, inwestorzy i Mr. miliarderów z Doliny Krzemowej i wybranych przedstawicieli” – czytamy w liście.

W środę New York Times złożył własny list, prosząc sędziego o usunięcie nazwisk z dokumentów. Inner City Press złożyło osobne pismo.

Sędzia dał Bankmanowi Friedowi czas do 19 stycznia na ustosunkowanie się do petycji.

– CNN Cara Scannell wniosła reportaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *