Akcje w USA są niestabilne, ponieważ inwestorzy analizują dane o zatrudnieniu i komentarze Fed

Akcje amerykańskie zadrżały, a dolar spadł w piątek, gdy krajowy rynek pracy i duet wysokich rangą urzędników Rezerwy Federalnej poparł wolniejsze tempo kosztów finansowania zewnętrznego.

Blue-chip S&P 500 wzrósł o 0,1 procent, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite spadł o 0,3 procent. W Europie regionalny Stoxx Europe 600 dodał 1,8 proc.

Indeks dolara amerykańskiego, który śledzi walutę w stosunku do sześciu głównych konkurentów, spadł o 1,6 procent. Ten ruch nastąpił po tym, jak Susan Collins i Thomas Parkin, prezesi oddziałów Fed w Bostonie i Richmond, powiedzieli, że bank centralny powinien rozważyć spowolnienie podwyżek stóp procentowych.

Inwestorzy ślęczeli nad danymi pokazującymi, że Stany Zjednoczone dodały w październiku 261 000 miejsc pracy, przekraczając oczekiwania Wall Street na poziomie 200 000. Jednak stopa bezrobocia wzrosła w październiku o 0,2 punktu procentowego do 3,7 procent, powyżej prognozy 3,6 procent.

Tymczasem płace wzrosły o 0,4 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem, raport wykazał – więcej niż prognozowany wzrost o 0,3 procent.

Quincy Krosby, główny strateg globalny w LPL Financial, powiedział, że raport o zatrudnieniu wzmocnił argumenty Fed za podwyżką o 0,5 punktu procentowego na grudniowym posiedzeniu i „pomógł rynkowi akcji”, ponieważ wyższe dane o bezrobociu sygnalizowały, że płace „spadają, ale nie spadają”. ”.

Bank centralny przeprowadził w środę czwartą z rzędu podwyżkę stóp o 0,75 punktu procentowego, starając się sprowadzić inflację do celu 2 proc. Najnowsze dane przesłały ostrzeżenie Powella, że ​​„ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż oczekiwano”, co spowodowało spadek cen akcji w USA i gwałtowny wzrost rentowności krótkoterminowych obligacji rządowych w USA.

Rentowność dwuletniego Skarbu Państwa, który jest szczególnie wrażliwy na krótkoterminowe oczekiwania polityki pieniężnej, spadła z czwartkowego szczytu i osiągnęła najwyższy poziom od połowy 2007 roku. Rentowność banknotu spadła w piątek o 0,03 proc. do 4,67 proc.

Chińskie akcje wzrosły, przedłużając swoje tygodniowe zyski w nadziei, że Pekin odwróci swoją długotrwałą politykę zerowej covid. Indeks CSI 300 akcji notowanych w Szanghaju i Shenzhen wzrósł o 3,3 procent.

Na te informacje wzrosły ceny metali przemysłowych. W połączeniu ze słabszym dolarem, niektóre główne towary były na dobrej drodze do historycznych zysków dziennych.

Miedź, barometr kondycji światowej gospodarki, po raz pierwszy od dwóch miesięcy wzrosła o 6,5 procent, przekraczając 8 000 dolarów za tonę. Inne metale nieszlachetne, takie jak nikiel, cynk i cyna, również wzrosły o ponad 5 procent po spadku od marca, co prześcignęło obawy o podaż.

Złoto wzrosło o 2,8 procent do 1677 dolarów za uncję trojańską, co jest najlepszym dniem od marca, kiedy konflikt rosyjsko-ukraiński wstrząsnął światowymi rynkami.

Podążyło za grupami wydobywczymi Anglo American o 11 procent, a Rio Tinto o 8 procent w Londynie. FTSE 100 wzrósł o 2 proc.

Raporty, że amerykańskie organy nadzoru dokonały przeglądu chińskich raportów audytorskich wcześniej niż oczekiwano, zwiększyły zaufanie inwestorów do chińskich akcji, a Hang Seng z Hongkongu zbliżył się do 5,4 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *