Akcje, wiadomości, dane i zarobki

9 minut temu

Największe zmiany: właściciel Royal Mail ITS wzrósł o 9%

Akcje właściciela Royal Mail, International Distribution Services, wzrosły o ponad 9% po południu po tym, jak Bank of America podwyższył kurs akcji z „neutralnych” do „kupuj” w związku z obiecującym ożywieniem gospodarczym i umową unijną.

25 minut temu

Akcje Hargreavesa Lansdowne’a i AJ Bella spadają, gdy brytyjski organ regulacyjny ostrzega przed zarzutami

Akcje brytyjskich firm inwestycyjnych Hargreaves Lansdown i AJ Bell odnotowały we wtorek spadki po tym, jak brytyjski organ regulacyjny ostrzegł 42 firmy, że może interweniować w sprawie opłat i odsetek.

Akcje Hargreaves Lansdown spadły o ponad 7% w popołudniowym handlu, natomiast AJ Bell spadły o ponad 6% po tym, jak Financial Conduct Authority ogłosił, że napisał do platform inwestycyjnych z obawami dotyczącymi sposobu, w jaki radzą sobie z odsetkami naliczonymi od sald gotówkowych klientów.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Elliotta Smitha

Godzinę temu

Europejskie giełdy dały pewne zyski

Rynki europejskie odreagowały ostrożne poranne wzrosty i po południu zeszły poniżej linii płaskiej.

Paneuropejski indeks Stoxx 600 spadł o 0,1%, największymi stratami byli telekomy, którzy stracili 0,7%, a akcje spółek medialnych wzrosły o 0,5%.

3 godziny wcześniej

Wzrost płac w Wielkiej Brytanii spowalnia wraz z ochłodzeniem się rynku pracy

Para przegląda oferty pracy w witrynie Agencji Zatrudnienia Reid w Londynie w Anglii.

Szalik dźwiękowy | Wiadomości z Getty Images | Dobre zdjęcia

Płace dorywcze w Wielkiej Brytanii wzrosły w listopadzie o 7,3% rok do roku, w porównaniu z 7,8% w poprzednim miesiącu – dobra wiadomość dla Banku Anglii przed czwartkową decyzją w sprawie polityki pieniężnej.

W ciągu trzech miesięcy poprzedzających koniec listopada liczba wolnych miejsc pracy ponownie spadła, obecnie o 27% w stosunku do wartości szczytowych, choć nadal powyżej poziomu sprzed pandemii, podczas gdy stopa bezrobocia utrzymuje się na stałym poziomie 4,2%.

Stuart Cole, główny makroekonomista w Equity Capital, powiedział, że ostatnia runda danych to dobra wiadomość dla banku centralnego w jego walce o stałe sprowadzenie inflacji do celu na poziomie 2%. W najbliższym czasie zasady zostaną złagodzone.”

„Dane dotyczące wzrostu, które mają zostać opublikowane jutro, pokazują, że w październiku produkcja spadnie o 0,1%, a bazowy roczny CPI będzie nadal prawie trzykrotnie wyższy od docelowego, ponieważ wycofywanie się z polityki pieniężnej w dalszym ciągu nadchodzi z przeciwnych kierunków” – Cole napisał w e-mailu.

„Ogólnie rzecz biorąc, posiedzenie w tym tygodniu pozostawi BoE w pewnym impasie, zmuszonym do przeciwstawienia się ciągłej presji na niższe stopy procentowe w celu wsparcia spowolnionej gospodarki i podjęcia decyzji o utrzymaniu rygorystycznej polityki, jednocześnie walcząc o przywrócenie kontroli nad CPI i wzrostem płac”.

– Elliotta Smitha

4 godziny temu

Największe zmiany: Carl Zeiss Meditech – spadek o 8%, Hargreaves Lansdowne – spadek o 6%

Akcje Carl Zeiss Meditech wzrosły o ponad 8% we wczesnej fazie handlu po tym, jak niemiecka firma z branży technologii medycznych przekroczyła oczekiwania dotyczące rocznych przychodów i przedstawiła bardziej pozytywne perspektywy na rok 2023/24, niż oczekiwał rynek.

Brytyjska internetowa platforma inwestycyjna Hargreaves Lansdown, znajdująca się na dnie indeksu Stoxx 600, spadła o ponad 6% po ogłoszeniu przez brytyjską Komisję Nadzoru Finansowego, że ostrzegła 42 firmy, że może ingerować w opłaty klientów.

– Elliotta Smitha

4 godziny temu

Ciepła otwarta przestrzeń w Europie

Europejskie giełdy zakończyły wtorkową sesję.

Paneuropejski Stoxx 600 wzrósł na początku handlu o 0,1%, przy czym głównym zyskiem były towary domowe, które zyskały 0,6%, a telekomunikacja spadła o 0,9%.

– Elliotta Smitha

11 godzin temu

CNBC Pro: S&P 500 osiąga nowy szczyt w 2023 r Czy wiec będzie trwał? Oto prognoza HSBC

Indeks S&P 500 osiągnął w zeszłym tygodniu nowy szczyt na rok 2023, przebijając poziom 4600 i kontynuując wzrosty od początku listopada. Kluczowym pytaniem dla inwestorów jest obecnie to, czy tę dynamikę uda się utrzymać w przyszłości.

Oprócz wykorzystania danych historycznych HSBC wykorzystał sztuczną inteligencję do analizy języka używanego w ostatnich zaproszeniach do ogłaszania wyników kwartalnych w celu przewidywania zachowania na giełdzie.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganeś Rao

11 godzin temu

CNBC Pro: „Najlepsza kara”: analitycy twierdzą, że czas wrócić do ropy i podać nazwy akcji, które warto kupić

Akcje spółek energetycznych pozostawały w tyle przez większą część roku i były jedynym sektorem, który nie wzrósł podczas ciepłego listopadowego wzrostu, ale niektórzy analitycy nadal są optymistyczni.

W rzeczywistości Louis Navilier, prezes i założyciel Navilier & Associates, twierdzi, że energia jest obecnie jego „najwyższym powołaniem”.

On i Citi wymienili nazwy akcji, jakie chcieli.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weissen Don

8 godzin temu

Rynki europejskie: Oto zaproszenia otwierające

We wtorek rynki europejskie rozpoczną wzrosty.

Oczekuje się, że brytyjski indeks FTSE 100 wzrośnie o 9 punktów do 7560, niemiecki DAX o 32 punkty do 16 845, francuski CAC o 14 punktów do 7567, a włoski FTSE MIB o 88 punktów do 30 493.

W Niemczech ukaże się wskaźnik ZEW przedstawiający oczekiwania gospodarcze na grudzień.

– Holly Elliott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *