Aktorzy Ari Emanuel i Brian Lourd muszą wyjść, aby powstrzymać strajk – ostateczny termin

W ostatniej chwili dyrektorzy Hollywood podejmują próbę powstrzymania strajku aktorów.

Deadline rozumie, że szef Endeavour Ari Emanuel i prezes CAA Brian Lourd złożyli ofertę pomocy w znalezieniu drogi do porozumienia między SAG-AFTRA i AMPTP.

Emanuel skontaktował się z kierownictwem SAG-AFTRA w zeszłym tygodniu, aby zapobiec strajkowi generalnemu, gdyby aktorzy dołączyli do scenarzystów, a Lourdes wykonała podobne telefony.

„Nie chodzi tylko o zakończenie strajku, chodzi o znalezienie drogi naprzód dla wszystkich” – powiedział portalowi Deadline źródło zbliżone do wydarzeń.

Związek przyjął objawienie Emanuela i starał się przynajmniej trzymać go blisko procesu, ponieważ negocjacje wkraczają w ostatnie godziny przed wygaśnięciem obecnego przedłużonego kontraktu o północy 12 lipca.

„To rozsądni ludzie” – powiedział jeden z informatorów o odpowiedzi na wezwanie Emanuela.

Ponieważ napięcia między wieloma agentami i scenarzystami wciąż utrzymują się w wyniku impasu między WGA a ATA, pomysł, by szefowie agencji pomagali wygładzić drogę do kontraktów z aktorami, a nie pisarzami, ma sens.

W poniedziałek wczesnym rankiem słyszymy, że AMPTP, prowadzony przez Carole Lombardini, zalecił sprowadzenie federalnych mediatorów, aby pomogli w tej sytuacji.

Posunięcie to pobłogosławiło szefów studiów, w tym Boba Igera z Disneya, Teda Sarandosa z Netflix i Davida Zaslava z Warner Bros. Discovery. Podpisali plan.

„Jeśli konieczne jest wprowadzenie perspektywy strony trzeciej, niech tak będzie” – dodało źródło.

Ten ruch pojawia się, gdy Hollywood koncentruje się na tym, czy aktorzy podpiszą kontrakty, czy też zastrajkują z pisarzami w czwartek rano.

Sprowadzenie mediatorów federalnych – Federalnej Służby Mediacji i Rozjemstwa – może doprowadzić do kolejnego przedłużenia po tym, jak obie strony zgodziły się już na przedłużenie negocjacji poza pierwotny termin. Jednak, jak rozumiemy, nie ma porozumienia z SAG-AFTRA w sprawie arbitrów.

Pojawia się po tym, jak prezes SAG-AFTRA, Fran Tresher, została sfotografowana z Kim Kardashian na włoskim pokazie mody na kilka dni przed terminem.

Jak napisał wczoraj Deadline, sztuczna inteligencja wydaje się być jednym z głównych punktów spornych między obiema stronami, wraz z przejrzystością przesyłania strumieniowego.

Zgłoszono różnorodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *