Amerykańskie tornado zabiło 11 osób, w tym jedną na koncercie w Illinois

  • Thomasa Mackintosha
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

Zobacz, jak ludzie przesiewają śmieci w Apollo Theatre w Belvidere w stanie Illinois

Jedna osoba zginęła, a dziesiątki zostały ranne po tym, jak burza spowodowała zawalenie się dachu teatru w Illinois podczas wypełnionego po brzegi koncertu heavy metalowego w piątek.

Około 260 osób znajdowało się w Apollo Theatre w Belvidere, kiedy dach zawalił się o 19:55 czasu lokalnego (01:05 BST).

Pięć osób jest w stanie krytycznym, powiedział komendant straży pożarnej Shawn Schadle.

Potężne tornada nawiedziły w piątek kilka stanów USA, zabijając łącznie 11 osób.

Oprócz stanu Illinois zgony odnotowano także w Arkansas, Alabamie, Indianie i Mississippi.

W stolicy stanu Arkansas, Little Rock, duże tornado przetoczyło się przez miasto, przewracając samochody, zrywając dachy i powalając drzewa.

Rozległe zniszczenia odnotowano również na południu i środkowym zachodzie – Arkansas i Missouri ogłosiły stany wyjątkowe. Dziesiątki tysięcy zostało bez prądu.

Według rządu USA w piątek wieczorem w siedmiu stanach odnotowano ponad 40 doniesień o tornadach Centrum przewidywania burz.

Kilka lotów zostało opóźnionych lub odwołanych na międzynarodowym lotnisku Chicago O’Hare, ponieważ pasażerom kazano schronić się na miejscu z powodu tego, co zostało opisane jako „trudna pogoda”.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Mieszkańcy Rolling Fork w stanie Mississippi sprzątają 31 marca po zniszczeniach spowodowanych przez tornado.

W Tennessee burmistrz Covington, John Hensley, wezwał ludzi, aby „nie jeździli po okolicy”, ponieważ burze zerwały linie energetyczne.

Pani Huckabee Sanders odwołała Gwardię Narodową po tym, co określiła jako „znaczące szkody” w środkowym Arkansas.

O godzinie 20:30 czasu lokalnego ponad 70 000 osób w jego stanie było pozbawionych prądu. Witryna dotycząca przerw w dostawie prądu w Ameryce.

Śmiertelne tornada, które nadeszły w piątkową noc, nadeszły tydzień po tym, jak rzadki, długodystansowy tornado zabił 26 osób w Mississippi. Prezydent Joe Biden odwiedził stan w piątek, aby złożyć wyrazy szacunku i obiecać pomoc federalną.

Storm Prediction Center ostrzegło w biuletynie, że niektóre przewidywane huragany mogą przemieszczać się po lądzie na duże odległości.

Zeszłotygodniowe tornado w Mississippi przebyło 59 mil (94 km) i trwało około godziny i 10 minut – niezwykle długo jak na burzę. Według urzędników uszkodzonych zostało około 2000 domów.

Dodatkowe raporty autorstwa Tiffany Wertheimer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *