Apple iOS 17.2 wydany z nową aplikacją Journal: oto nowości

  • We wtorek firma Apple udostępniła aplikację dziennika opartą na sztucznej inteligencji na iPhone’y w ramach aktualizacji iOS 17.2.
  • Gdy dotkniesz ikony różdżki, zasugeruje ona, co możesz napisać na telefonie, na podstawie słuchanej muzyki lub miejsca, w którym byłeś.

Dyrektor generalny Apple Tim Cook wygłasza przemówienie programowe podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC 2020) w Steve Jobs Theatre w Cupertino w Kalifornii, 22 czerwca 2020 r.

Brooks Craft | Apple, Inc. | za pośrednictwem Reutera

W poniedziałek firma Apple udostępniła aplikację dziennika opartą na sztucznej inteligencji dla iPhone’ów w ramach aktualizacji iOS 17.2.

Aplikacja Journal, ogłoszona po raz pierwszy w czerwcu, wykorzystuje funkcję Siri firmy Apple do inteligentnego sugerowania tematów czasopisma. Możesz na przykład poprosić siebie o napisanie o muzyce, której słuchasz, lub udokumentowanie spotkań, które odbyłeś danego dnia, oraz ukończonych treningów.

Aplikacja Journal to przykład tego, jak Apple co roku inwestuje w nowe funkcje iPhone’a, aby chronić markę iPhone’a przed konkurencją ze strony Google’a z Androidem i innych producentów telefonów.

iPhone to najważniejszy produkt Apple, który w roku finansowym 2023 ma wygenerować 205 miliardów dolarów, co stanowi około 52% całkowitej sprzedaży firmy. Apple dodaje funkcje używane na co dzień – takie jak karta kredytowa, App Store czy usługa iMessage – które utrudniają większości użytkowników przejście na konkurencyjną markę telefonu lub system operacyjny.

Aplikacja Journal podkreśla także podejście Apple do sztucznej inteligencji. Oprogramowanie Apple do sztucznej inteligencji, takie jak to, na którym działa aplikacja Journal, działa na samym urządzeniu, a nie na serwerze w chmurze, co ma przewagę w zakresie prywatności w porównaniu z internetowym podejściem Google i Microsoftu, zwłaszcza w przypadku wrażliwych informacji, takich jak dane zdrowotne czy plany podróży. Apple nie podkreśla sztucznej inteligencji jako głównego elementu swojego marketingu — woli akademickie sformułowanie „uczenie maszynowe”.

Nowa aplikacja Apple Journal wykorzystuje uczenie maszynowe do znajdowania ważnych wydarzeń, o których użytkownicy chcą pisać.

Zrzut ekranu/CNBC

Aplikacja Apple Journal jest prosta. Od miesiąca testuję wersję beta systemu iOS. Gdy otworzysz aplikację – możesz zablokować jej zawartość za pomocą Apple FaceID – zostaniesz przeniesiony na ekran z listą Twoich wpisów i pojedynczym przyciskiem „+”.

Naciśnij przycisk plus, aby rozpocząć nowy wpis. Na początku wygląda jak standardowe pole do wprowadzania tekstu, podobnie jak Notatki Apple. Możesz wpisać kilka przemyśleń, dodać zdjęcie, zrobione zdjęcia, nagranie dźwiękowe lub zostawić odwiedzoną lokalizację w Apple Maps. Aplikacja automatycznie oznaczy post jako znacznik czasu.

Po dodaniu wielu wpisów strona główna aplikacji zapełni się poprzednimi wpisami, dzięki czemu będziesz mógł przeglądać i edytować stare posty. Możesz filtrować swoje stare wpisy według zdjęcia lub wpisów oznaczonych aktywnością lub określoną lokalizacją. Wpisy do dziennika nie są nigdzie publikowane, są przechowywane w Twojej osobistej aplikacji dziennika.

Miejsce, w którym pojawia się magia uczenia maszynowego, znajduje się pod ikoną magicznej różdżki lub w „menu chwili”. Gdy dotkniesz ikony różdżki, zasugeruje ona, co możesz napisać na telefonie, na podstawie słuchanej muzyki lub miejsca, w którym byłeś.

Na przykład, gdy w poniedziałek natknąłem się na zakładkę Chwile, zasugerowano napisanie o ostatnich wakacjach – wyświetlając mapę miejsc, w których byłem, wędrówek, które odbyłem podczas podróży, słuchanej muzyki i zdjęć, które zrobiłem d zrobione, kiedy tam byłem. W przypadku jednego wpisu nagrałem plik audio przedstawiający rozbijanie się fal, aby móc wrócić nieco później. (Jednak nie zdawał sobie sprawy, że już w pełni udokumentowałem te wakacje w aplikacji dziennika.)

Powiadomienia push aplikacji Journal również podpowiadają użytkownikowi. Często wysyła powiadomienie push, gdy wykryje, że wykonałeś czynność, którą chcesz odzwierciedlić. Na przykład ostatnio spieszyłem się, żeby złapać łódź. Mój zegarek wskazywał ćwiczenia polegające na chodzeniu i w tym czasie słuchałem muzyki. Ćwiczenia z dziennikiem są szczególnie przydatne dla osób przygotowujących się do maratonu lub innego wyczynu sportowego.

Aplikacja dziennika wysłała mi również powiadomienia z prośbą o napisanie o tym doświadczeniu. W określone dni powiadomienia wysyłane za pośrednictwem aplikacji będą zawierały prośbę o przemyślenie minionego dnia. Firma Apple udostępnia także kilka podpowiedzi mających skłonić do refleksji: „Nagraj dźwięk swojego otoczenia. Napisz o tym, co zaobserwujesz”.

Aplikacja może mieć także charakter społecznościowy, sugerując wspólne prowadzenie dziennika i znajdowanie kontaktów w pobliżu.

Aplikacja Apple Journal jest teraz podstawowa. Nie można nic zrobić poza sugestiami, nawet w staromodnym dzienniku papierowym lub na stronie w aplikacji Apple Notes. Jednak doradztwo i integracja z innymi usługami Apple odróżnia ją od mniej technicznych podejść, a integracja sprzętu i oprogramowania Apple podkreśla, że ​​możesz dowiedzieć się, co jest ważne w Twoim życiu, bez gromadzenia danych na serwerach Apple.

Apple buduje swój model uczenia maszynowego za pomocą interfejsu programowania, który odgaduje, co może być ważne dla użytkownika w przypadku innych aplikacji, co oznacza, że ​​inne aplikacje mogą skorzystać na sztucznej inteligencji Apple.

Apple musi stale udoskonalać aplikację Journal, aby zapewnić sobie miejsce w codziennych czynnościach większości ludzi. Przydałoby się automatycznie uzupełniać wpisy na podstawie zdjęć lub innych funkcji. Na razie nie ma funkcji eksportu, co powinno sprawić, że aplikacja Journal stanie się bardziej użytecznym miejscem do gromadzenia przemyśleń i pomysłów, które pewnego dnia mogą zostać opublikowane.

Aplikacja Journal jest dostępna w systemie iOS 17.2 i można ją teraz pobrać na nowoczesne iPhone’y. Oto jak to zdobyć:

  • Otwórz ustawienia.
  • Kliknij Ogólne
  • Wybierz opcję Aktualizacja oprogramowania.

Możesz zauważyć kilka innych nowych funkcji w iOS 17.2. Aktualizacja obejmuje możliwość zmiany domyślnego dźwięku alertu, reakcji naklejek w iMessage oraz funkcję uczenia maszynowego, która zamazuje zdjęcia i inną zawartość zawierającą nagość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *