Ariana Grande i Demi Lovato rozstały się z menadżerem Scooterem Braunem

  • Marka Savage’a
  • Korespondent muzyczny BBC

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Ariana Grande przez całą swoją karierę wokalną związana była ze Scooterem Braunem

Według doniesień Scooter Braun, który trafił na pierwsze strony gazet w długotrwałym sporze dotyczącym głównych nagrań Taylor Swift, został odrzucony przez dwóch swoich największych klientów.

Kolumbijska gwiazda J Balvin, który podpisał kontrakt z Brownem w 2019 r., odszedł w maju i obecnie zarządza nim Roc Nation.

Jednak doniesienia jakoby Justin Bieber również rozstał się z Brownem, zostały zdementowane.

Brown to jeden z odnoszących największe sukcesy menedżerów muzycznych na świecie, mający takich klientów jak David Guetta, Black Eyed Peas, Ava Max, Carly Rae Jepsen i Quavo. Według jego strony internetowej.

Zaczął swoją karierę jako nastolatek promując imprezy i wydarzenia w Atlancie, zanim podpisał kontrakt z Def Jam Records.

Jednak w 2008 roku nastąpił przełom, gdy zobaczył na YouTube śpiewającą 12-letnią Piper i dostrzegł w niej potencjał gwiazdy.

Śledził chłopca w szkole, poprosił członków ekipy, aby skontaktowali go z matką Biebera i podpisał kontrakt z wytwórnią płytową, którą założył z gwiazdą R&B Usherem.

Bieber szybko stał się jedną z największych gwiazd popu i przeżył w swojej karierze wiele wzlotów i upadków, w tym okres w latach 2013–2014, kiedy piosenkarz był wielokrotnie aresztowany za wandalizm, niebezpieczną jazdę i napaść.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Brown odkrył Justina Biebera na YouTube

Ostatecznie piosenkarzowi udało się przywrócić swój wizerunek, organizując „pieczeń” w Comedy Central, która pokazała jego skromność i przekształciła go z idola nastolatków w dorosłą gwiazdę dzięki kilku singlom, w tym „Sorry” i „Love Yourself”.

Ariana Grande podpisała kontrakt z Brownem w 2013 roku i wydała sześć albumów, z których wszystkie z wyjątkiem jednego zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów US Billboard.

Po zamachach bombowych w Manchesterze, w których zginęło 22 jego fanów, Brown zorganizował koncert charytatywny One Love, który pomógł zebrać miliony funtów na wsparcie rodzin ofiar.

Grande nie wydała żadnego albumu od „Positions” z 2020 roku, a obecnie pracuje nad filmową adaptacją musicalu Wicked na Broadwayu.

Nie jest jasne, czy zrywa wszelkie powiązania z Brownem poza administracją.

Demi Lovato rozpoczęła współpracę z Brownem w 2019 roku, mówiąc: „Moje marzenia się spełniły. Oficjalnie mam nowego menadżera. Nie byle jakiego menadżera, ale jedynego Scootera Brauna”.

Nienazwane źródło poinformowało Variety Ich rozstanie było polubowne. W niedzielę Brown zamieściła Lovato wiadomość urodzinową na swojej historii na Instagramie, nazywając ją „jedną z najmilszych dusz na świecie”.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Uważa się, że Brown i Grande łączyła ścisła współpraca

Menedżer jest najbardziej znany ze swojego feudu z Taylor Swift, który rozpoczął się w 2019 roku, kiedy kupił jej byłą wytwórnię płytową Big Machine za 300 milionów dolarów (227 milionów funtów) za pośrednictwem swojej grupy inwestycyjnej Ithaca Holdings.

Oznacza to, że przejął kontrolę nad głównymi nagraniami pierwszych sześciu albumów Swifta, co uznał za akt agresji, który „odebrał mi dorobek życia”.

Wydaje się, że jego niechęć była częściowo podsycana relacją Browna z Kanye Westem, którym zarządzał przez dwa i pół roku, począwszy od 2015 roku.

Raper w dalszym ciągu próbował umniejszać Swift, przerywając jej przemówienie z okazji rozdania nagród MTV w 2009 roku, nagrywając piosenkę, z której zasłynęła, a następnie umieszczając woskową rzeźbę jej nagiego ciała w swojej muzyce. filmy.

Swift uważał, że Brown zachęcał do takiego zachowania i aprobował je; Również na Instagramie „Co tam Taylor?” Dodał obrazę do kontuzji, pozując do zdjęcia w podpisie z Westem i Bieberem.

W odpowiedzi zablokował prośby o wykorzystanie jego muzyki w programach telewizyjnych i filmach, odcinając tym samym główne źródło dochodów grupy inwestycyjnej Browna. Następnie zaczął ponownie nagrywać swój stary materiał, odbierając prawa do albumów i dewaluując oryginały.

Brown później sprzedał notowania Star innej firmie inwestycyjnej, Shamrock Holdings. Rok później sprzedał Ithaca Holdings południowokoreańskiej firmie rozrywkowej HYBE, która reprezentuje takie zespoły jak BTS i NewJeans.

Brown jest obecnie dyrektorem generalnym HYBE America i na początku tego roku pomógł firmie kupić amerykańską wytwórnię hiphopową Quality Control, do której należą Quavo, Lil Baby, Lil Yachty i City Girls.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *