Arkusz informacyjny: Światowi przywódcy uruchamiają przełomowy korytarz gospodarczy Indie–Bliski Wschód–Europa

Dziś my, przywódcy Stanów Zjednoczonych, Indii, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji, Niemiec, Włoch i Unii Europejskiej, ogłosiliśmy podpisanie protokołu ustaleń w sprawie wspólnej pracy na rzecz budowy nowego układu gospodarczego między Indiami, Bliskim Wschodem i Europą Korytarz. . Oczekuje się, że ten przełomowy korytarz, ogłoszony podczas wydarzenia przywódców G20 na rzecz partnerstwa na rzecz globalnej infrastruktury i inwestycji, pobudzi wzrost gospodarczy poprzez lepszą łączność i integrację gospodarczą na obu kontynentach, uwalniając w ten sposób zrównoważony wzrost gospodarczy sprzyjający włączeniu społecznemu.

Poprzez Korytarz Gospodarczy Indie-Bliski Wschód-Europa pragniemy stworzyć nową erę połączeń kolejowych poprzez porty łączące Europę, Bliski Wschód i Azję. Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy chcą połączyć oba kontynenty w centra biznesowe oraz ułatwić rozwój i eksport czystej energii; Układanie kabli podmorskich oraz podłączanie sieci elektroenergetycznych i łączy telekomunikacyjnych w celu zwiększenia niezawodnego dostępu do energii elektrycznej; Wdrażanie innowacji w zaawansowanych technologiach czystej energii; Połącz społeczności za pomocą bezpiecznego i stabilnego Internetu. W całym korytarzu przewidujemy wzmocnienie istniejącego handlu i produkcji oraz bezpieczeństwa żywnościowego i łańcuchów dostaw. Nasze podejście ma na celu odblokowanie nowych inwestycji od partnerów, w tym sektora prywatnego, i utworzenie wysokiej jakości miejsc pracy.

Patrząc w przyszłość, Stany Zjednoczone podkreślają nasze niezachwiane zaangażowanie w kontynuowanie rewolucyjnych inwestycji regionalnych i współpracę z naszymi partnerami nad budową tego korytarza. Inwestycje te są bramą do naszej przyszłości i stanowią podstawę naszej wspólnej wizji otwartej, bezpiecznej i dostatniej przyszłości.

Przeczytaj protokół ustaleń tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *