Armia izraelska znalazła w Gazie ciała 3 zakładników, w tym Shani Louk

JEROZOLIMA (AP) – Izraelskie wojsko powiedziało w piątek, że jego żołnierze W Gazie Hamas odzyskał ciała trzech izraelskich zakładników zabitych podczas ataku 7 października, w tym niemiecko-izraelskiego Shani Luke’a.

Zdjęcie skręconego ciała 22-letniego Luke’a z tyłu pickupa obiegło cały świat, ukazując skalę ataków ekstremistów na społeczności w południowym Izraelu. Armia zidentyfikowała dwa pozostałe ciała jako 28-letnia kobieta Amit Buskila i 56-letni Itzhak Gelander.

Wszyscy trzej zostali zabici przez Hamas podczas ucieczki Festiwal Muzyczny NowaPotańcówka na świeżym powietrzu w pobliżu granicy z Gazą, podczas której bojownicy zabili setki ludzi, powiedział na konferencji prasowej rzecznik wojskowy kontradmirał Daniel Hagari.

Premier Izraela Benjamina Netanjahu Nazywając tę ​​śmierć „rozdzierającą serce”, dodał: „Zwrócimy wszystkich naszych zakładników, zarówno żywych, jak i umarłych”.

Wojsko twierdzi, że ciała znaleziono w nocy, ale nie podaje bezpośrednich szczegółów miejsca ich pobytu. Izrael prowadzi działania w południowym mieście Rafah w Strefie Gazy, gdzie wywiad twierdzi, że przetrzymuje zakładników.

Bojownicy pod przywództwem Hamasu zabili 1200 osób, głównie cywilów, i porwali 250 innych osób. Połowa z tych zakładników została już uwolniona, większość w zamian za jeńców palestyńskich schwytanych przez Izrael podczas tygodniowego zawieszenia broni w listopadzie.

Izrael twierdzi, że w Gazie nadal przetrzymuje się 100 zakładników oraz ciała 30 innych osób. Wojna Izraela w Gazie Według urzędników odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Gazie w ataku zginęło ponad 35 000 Palestyńczyków.

Netanjahu obiecał wyeliminować Hamas i sprowadzić wszystkich zakładników, ale poczynił niewielkie postępy. Twarze Nacisk na rezygnację i Ameryka groziła do zmniejszenia swojego wsparcia dla sytuacji humanitarnej w Gazie.

Izraelczycy dzielą się na dwa główne obozy: tych, którzy chcą, aby rząd zakończył wojnę i uwolnił zakładników, oraz tych, którzy postrzegają zakładników jako niefortunną cenę do zapłacenia za wyeliminowanie Hamasu. Dorywcze rozmowy, w których pośredniczył Katar, USA i Egipt, niewiele przyniosły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *