BBC Premier League wypuszcza Gary’ego Linekera w załamaniu z powodu zawieszenia – Deadline

Relacja BBC Premier League została zakłócona, ponieważ nadawcy i eksperci protestowali przeciwko zawieszeniu Gary’ego Linekera.

Brytyjski nadawca podjął bezprecedensowy krok, zawieszając Linekera w piątek po południu z powodu politycznie obciążonego tweeta, ale decyzja przyniosła spektakularny odwrotny skutek.

W sobotnie bezdechu produkcja telewizyjna i radiowa BBC została w strzępach, ponieważ kilka gwiazd pokazało swoją solidarność z Linekerem, odmawiając pracy. Oto, co się stało:

  • programy BBC1 Skoncentruj się na piłce nożnej I Ostateczny wynik Zmieniane raz za razem Polowanie na okazje I The Stacja napraw Po tym, jak do protestu dołączyli gospodarze Alex Scott i Jason Mohammed.
  • W sobotę po południu czasu brytyjskiego BBC planowało pokazać program ze skrótami Premier League Dzisiejszy mecz Bez prezenterów, ekspertów i komentatorów, ale wtajemniczeni coraz częściej myślą, że się zawali. „Nie widzę możliwości wyjścia dziś wieczorem” – powiedział jeden z nich.
  • Harmonogram BBC Radio 5 Live został wymazany, ponieważ relacje sportowe na żywo zostały zastąpione powtórkami podcastów. Colin Murray i Mark Chapman byli nieobecni na pokazach.
  • Gracze Premier League nie będą udzielać wywiadów BBC w sobotę, co zaznaczyli, że wolą bojkotować. Dzisiejszy mecz Na korzyść Linegara.
  • Lineker nie skomentował jeszcze swojego zawieszenia. Został sfilmowany, jak wychodził z domu w sobotę, ale przywitał się tylko z gangiem prasowym obozującym przed jego posiadłością.
  • A Petycja o przywrócenie Linekera do pracy BBC zebrało ponad 150 000 podpisów.

Wydarzenia były bezprecedensowe i nie do utrzymania, co wynikało z jednego tweeta, w którym Lineker porównał retorykę rządu dotyczącą osób ubiegających się o azyl z retoryką nazistowskich Niemiec.

BBC stwierdziło, że tweet złamał bezstronne zasady mediów społecznościowych, ale źródła zbliżone do Linegara, najlepiej opłacanego prezentera korporacji, powiedziały, że trzymał się dokładności postu i nie przeprosił.

Dziennikarze BBC mają wyższy standard bezstronności niż osoby niebędące reporterami, takie jak Lineker, chociaż wszystkim powiedziano, że ich aktywność w mediach społecznościowych „podważa bezstronność BBC”.

Uznano, że Lineker naruszył zasady bezstronności BBC w październiku ubiegłego roku po tym, jak napisał na Twitterze swoje poglądy na temat przyjmowania przez Partię Konserwatywną darowizn z Rosji. BBC powiedział, że Lineker ponosi „dodatkową odpowiedzialność” ze względu na jego staż pracy i przypomniał personelowi, aby „unikał zajmowania stron w kwestiach politycznych partii lub sporów politycznych”.

Ogłaszając zawieszenie Linekera w piątek, BBC powiedział: „BBC zaangażowało się w szeroko zakrojone dyskusje z Careyem i jego zespołem w ostatnich dniach. Powiedzieliśmy, że uważamy, że jego ostatnia aktywność w mediach społecznościowych narusza nasze wytyczne.

„BBC zdecydowało, że wycofa się z prezentowania meczu dnia, dopóki nie zajmiemy uzgodnionego i jasnego stanowiska w sprawie korzystania z mediów społecznościowych.

„Jeśli chodzi o prowadzenie naszej relacji piłkarskiej i sportowej, Gary nie ma sobie równych. Nigdy nie mówiliśmy, że Gary nie powinien być opiniotwórcą ani że nie może mieć własnego zdania w sprawach, które są dla niego ważne, ale że jest może opowiadać się po jednej ze stron w kwestiach politycznych partii lub kontrowersjach politycznych. Powiedzieliśmy, że to zrobimy”.

Spikerzy, eksperci i komentatorzy BBC, którzy odeszli:

Alex Scott przedstawia program BBC Football Focus

Ketty

Alana SheareraNajlepszy ekspert piłkarski BBC i były napastnik Newcastle United

Iana WrightaByły zawodnik Arsenalu A Dzisiejszy mecz Regularny

Jermaine YenByły zawodnik Spurs jest prezenterem i ekspertem

Alexa Scotta, Skoncentruj się na piłce nożnej Gospodarz i były zawodnik Arsenalu

Mark Chapman ogłosi transmisje sportowe na żywo w 5 Live i prezenty 2 dzień zabawy

Colina Murrayaprezenty Walka rozmowa BBC Radio 5 na żywo

Diana DublinByły zawodnik Manchesteru United i regularny zawodnik 5 Live

Jasona Mohammedaprezenty Ostateczny wynik Dla BBC1

Micah RichardsByły obrońca Manchesteru City i jeden z najlepszych ekspertów piłkarskich BBC

Glena MurrayaByła zależność to a Skoncentruj się na piłce nożnej Pandit i 5 stałych bywalców na żywo

Kelly’ego SomersaPrezenter piłkarski i dziennikarz

Steve’a WilsonaJeden z najlepszych komentatorów piłkarskich BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *