W Kalifornii deszcz prowadzi do powodzi i ewakuacji

Komentarz

Ulewne deszcze zatkały drogi i doprowadziły do ​​akcji ratowniczych, ponieważ Środkowa Kalifornia przygotowuje się na kolejne burze w nadchodzących dniach.

Kalifornijska Gwardia Narodowa pomogła uratować co najmniej 56 osób w sobotę rano, gdy mała społeczność Pajaro w hrabstwie Monterey została pochłonięta. W sobotę rano biuro gubernatora poinformowało, że działa na rzecz społeczności w większości latynoskiej, która liczy mniej niż 3000 mieszkańców.

„Moje serce boli dziś wieczorem z powodu mieszkańców Bajaro” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa Monterey, Luis Alejo. powiedział w tweecie. „Mieliśmy nadzieję uniknąć i zapobiec tej sytuacji, ale w najgorszym przypadku rzeka Bajaro wystąpiła z brzegów o północy”.

Gdy słońce wzeszło nad stanem, ponad 9 000 mieszkańców nadal podlegało nakazowi ewakuacji, ponieważ Kalifornia nadal niosła tak zwaną Atmosferyczną Rzekę, jedną z najbardziej mokrych burz na Zachodnim Wybrzeżu. To już 10 impreza w tym sezonie.

10 marca Narodowa Służba Pogodowa ogłosiła „powódź błyskawiczną” dla części Kalifornii wzdłuż rzeki Atmospheric River. (Wideo: Jackson Barton/The Washington Post)

W piątek po południu poziom powodzi był już ogromny. W rejonie Zatoki San Francisco podróżni musieli ominąć powódź, która zamknęła kilka dróg, w tym główną autostradę w Oakland. Dziesiątki tysięcy były bez prądu w sobotę po tym, jak około 55 000 klientów zostało dotkniętych w piątek. Według oficjalnych informacji zginęły co najmniej dwie osoby.

Sytuacja nadal się pogarszała w centralnych obszarach przybrzeżnych stanu i Dolina Salinas – często nazywana Krajowa „miska sałatkowa” Ze względu na uprawiane tam zielone warzywa liściaste i inne warzywa. W niektórych częściach regionu drogi zostały zalane, a główne drogi ewakuacyjne były nieprzejezdne. Oddzielne naruszenie wału przeciwpowodziowego miało miejsce prawie 150 mil od Pajaro we wspólnocie Cutler w hrabstwie Tulare.

Synoptycy przewidują, że ten nieustanny deszcz utrzyma się do przyszłego tygodnia.

Chociaż główna wilgoć związana z rzeką atmosferyczną przemieszcza się w piątek, w środkowej i północnej Kalifornii spodziewane są dodatkowe umiarkowane lub ulewne deszcze w późną sobotę i niedzielę. Później oczekuje się, że kolejna atmosferyczna rzeka, mająca swój początek w pobliżu Hawajów, wyląduje na lądzie.

Do wtorku wzdłuż wybrzeża może spaść od 3 do 6 cali deszczu, z dwucyfrowymi opadami w najwyższych szczytach Sierra Nevada. Przewiduje się, że spadnie kolejne 4 do 8 stóp śniegu, co może doprowadzić do dalszych powodzi, szybkiego topnienia śniegu i lawin.

Straż powodziowa obowiązuje na obszarach poniżej 4000 stóp wysokości w środkowej i północnej Kalifornii. Biuro National Weather Service w Hanford w Kalifornii poinformowało, że w wielu potokach i rzekach, które w piątek znajdowały się w fazie powodzi, poziom wody będzie nadal wzrastał przez cały weekend.

Serwis pogodowy zaczął wydawać ostrzeżenia o powodziach błyskawicznych w piątek, gdy potoki i strumienie zmieniły się w ryczącą prędkość w połączeniu z ulewnymi deszczami i topniejącym śniegiem.

Springville, społeczność licząca około 1000 mieszkańców wzdłuż autostrady 190 w hrabstwie Tulare w środkowej Kalifornii, we wczesnych godzinach porannych znalazła się w stanie nagłej powodzi.

„To szczególnie niebezpieczna sytuacja. Teraz szukaj wyżej położonego terenu!” Tak ostrzegł serwis pogodowy w Hanford.

Nagranie z drona ujawnił Dziesiątki domów pływa na wodzie, co najmniej jedna konstrukcja się zawaliła, a wiele z nich jest na skraju zniszczenia.

W internetowym ostrzeżeniu dla mieszkańców Tulare County Resource Management Agency określiła powódź jako „bezprecedensową”, pisząc, że „załogi drogowe nie są obecnie w stanie podpisać każdej zalanej drogi”.

Hrabstwo Tulare, na południowy wschód od Fresno i północny wschód od Bakersfield, odnotowało 4,3 cala deszczu w ciągu 24 godzin kończących się w sobotę rano. Pokrywa śnieżna Sierra ma od trzech do ośmiu stóp wody – i to w większości miejsc – co oznacza, że ​​atmosferyczne ciepło rzeki może szybko stopić wystarczającą ilość wody, aby podwoić jej ilość wrzuconą do potoków i strumieni podczas zamieci.

W międzyczasie społeczności górskie w Sierra pracują nad ustaleniem, gdzie umieścić swój stale gromadzący się śnieg. Chociaż większość śniegu spada powyżej 8000 stóp, poniżej puszysty śnieg spadł deszcz.

„Nasączone deszczem” 9,3 cala śniegu zostało zmierzone w piątek w Central Sierra Snow Lab przy autostradzie międzystanowej nr 80 w pobliżu przełęczy Donner, blisko 7000 stóp, i osiągnęło 617 cali od października.

Zmienił śnieg w cementopodobne błoto, które w niektórych przypadkach spowodowało zawalenie się konstrukcji. W innych przypadkach problemem jest wysokie zagrożenie lawinowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *